Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

22 listopada 2019, 06:58

6 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Plan 2020” – Mundo Deportivo donosi, że Éric Abidal pracuje nad wzmocnieniem trzech pozycji w Barcelonie. Klub poszukuje niekwestionowanego prawego obrońcy, jak Joshua Kimmich. Priorytetem w kontekście środka obrony będzie transfer zmiennika dla Gerarda Piqué, gwarantującego określony poziom. Barça postara się też sprowadzić łowcę bramek, żeby przygotować się na czas po odejściu Luisa Suáreza. „Co się stało z Lucho? Nie wiem, zapytajcie jego” – powiedział Robert Moreno. Hiszpania zmierzy się z Argentyną w Pucharze Davisa bez Roberto Bautisty z powodu śmierci jego ojca. Koszykarze Barcelony sprawdzą swoje możliwości w rywalizacji z groźnym Maccabi. Piłkarze halowi Blaugrany pokonali Kherson 4:2 i zagrają w Final Four Ligi Mistrzów.

„Czuję się bardzo szczęśliwy i doceniany w Barcelonie” – Sport przedstawia na okładce cytaty z wywiadu z Luisem Suárezem. „Bolało mnie, że byłem obwiniany o porażkę w Pucharze Króla. Wymyślano wiele rzeczy. Kontuzji doznałem na Anfield, na dziesięć minut przed końcem gry”. „Czy mieliśmy pomóc sfinansować transfer Neymara? Piqué czasem trzeba odbierać z przymrużeniem oka. Lubi dużo mówić”. „Chcemy wygrać wszystko, w Barcelonie poprzeczka zawsze jest bardzo wysoko”. „Być może zgrzeszyliśmy, że nie krzyczeliśmy na czas, ale nie chcę wyjść na tego złego”. Dziennik pisze o bałaganie w Pucharze Davisa Gerarda Piqué. Wymienia między innymi mecze późno w nocy, skargi drużyn czy małą liczbę widzów. Sport informuje o ukaraniu Realu za znieważanie Barcelony podczas ostatniego El Clásico koszykarzy. Piłkarze halowi Blaugrany awansowali do Final Four Ligi Mistrzów.

„Antywirus” – L’Esportiu pisze, że Barcelona po przerwach reprezentacyjnych zostawia za sobą potknięcia, a pod wodzą Ernesto Valverde zaliczyła w tym czasie siedem zwycięstw i trzy remisy. Tsunami Demokratyczne wnioskuje do Barcelony i Realu, żeby podczas El Clásico 18 grudnia pozwoliły wywiesić baner domagający się dialogu o treści: „Hiszpanio, usiądź i porozmawiaj”. Jordi Trias wyznał, że z Ivanoviciem szło mu bardzo dobrze, choć drużyna wyglądała jak obóz wojskowy. Koszykarze Blaugrany zmierzą się dziś z kolejnym trudnym rywalem w Eurolidze. Maccabi ma tylko jedno zwycięstwo mniej i przetestuje drużynę Svetislava Pesicia. Piłkarze halowi Barcelony zagrają w trzecim z rzędu Final Four Ligi Mistrzów.

„2023” – Marca informuje, że Real zaoferował Karimowi Benzemie przedłużenie kontraktu o dwa lata i poprawienie zarobków, ale Francuz chce być pewien, że utrzyma poziom prezentowany do tej pory. „Nie wiem, co się wydarzyło, zapytajcie Luisa Enrique” – dziennik cytuje Roberta Moreno. Bautista opuszcza Puchar Davisa z powodu śmierci ojca. Dziś wraca LaLiga, a Levante zmierzy się z Mallorcą. Marca pisze o kolejnym wyczynie Luki Doncicia, który zdobył 33 punkty do przerwy. „Nigdy nie myślałam, że jestem najszybszą kobietą na świecie” – powiedziała w wywiadzie dla dziennika Ana Carrasco.

„Walia, golf… I w końcu Madryt” – AS podaje, że Gareth Bale trenował ze swoimi kolegami po raz pierwszy od 47 dni. „Florentino mnie kocha, a ja jego” – powiedział José Mourinho na swojej prezentacji w Londynie. Argentyna zmierzy się dziś z Hiszpanią w Pucharze Davisa, a Bautista zostawia turniej z powodu śmierci ojca. Pau Gasol jest gotów zagrać w mistrzostwach Europy, a jego wielkim celem jest udział w igrzyskach w Tokio. Euroliga ukarała lekarza Realu Madryt grzywną w wysokości 15 tysięcy euro za nazwanie koszykarzy Barcelony szczurami.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tych 3 to się niezgadza z tym co mówił Abidala o Neymarza no i nie chcieli by kogoś do środka.No i co awansują Puiga czy go wypożyczą.Bo ze środka mają mają sprzedać Rakitica i Alenie wypożyczyć. Jak dla mnie Kimish jest nie do kupienia.Te cele są jak Pique to za 2 lata jak skończy karierę bo w tym okienku nikogo nie kupią.Raczej to są transfery na najbiższe 2 lata.

Żaden „Antywirus” czy przetestowanie największej liczby wychowanków nie przykryją kompromitacji trenera w meczach z Romą i Liverpoolem...
Przegrać można zawsze ale nie w takim stylu,bez walki,bez honoru dla barw jakie się nosi.
Dlatego jedyną rehabilitacją dla tego trenera jest odkupienie w LM.
Tylko tam może zmazać plamę w swoim CV.