Sport: Barcelona odrzuciła ofertę z Premier League za Ivana Rakiticia

Łukasz Lewtak

17 listopada 2019, 11:00

Sport

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Kataloński Sport informuje dziś, że Barcelona odrzuciła opiewającą na 15 milionów euro ofertę z Premier League za Ivana Rakiticia.

Ernesto Valverde stracił w tym sezonie zaufanie do chorwackiego pomocnika, a sam zawodnik już nie ukrywa, że nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji w Barcelonie. Nic więc dziwnego, że media typują Rakiticia na jedno z najgorętszych nazwisk zimowego okienka transferowego.

Niedawno mówiło się o zainteresowaniu Chorwatem ze strony Atlético Madryt oraz włoskich klubów - Juventusu, Interu i Milanu. Sam Rakitić najchętniej odszedłby do zespołu z Turynu, którego projekt najbardziej do niego przemawia. Juventus chciałby jednak tylko wypożyczyć Chorwata, chyba że sprzedałby jednego ze swoich pomocników.

Dziś natomiast kataloński Sport informuje o ofercie z Premier League za Ivana Rakiticia, jaka trafiła do FC Barcelony. Dziennik nie podaje, który dokładnie klub był zainteresowany pozyskaniem Chorwata. Sport informuje jednak, że chciał on wykupić Ivana Rakiticia za 15 milionów euro. Taka oferta była nie do zaakceptowania dla Barçy, która planuje zarobić na chorwackim pomocniku ok. 35 milionów euro. Sam Rakitić również podobno nie chce przechodzić do Premier League.

Warto zaznaczyć, że aby dopiąć budżet na ten sezon, Barcelona potrzebuje 124 miliony euro ze sprzedaży zawodników. Oprócz Rakiticia klub mogą opuścić również m.in. Carles Aleñá i Riqui Puig.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niestety nasz zarząd, podobnie jak to miało miejsce wielokrotnie w minionych kilku latach popełnił totalny błąd. Tym razem nie sprzedając Chorwata dwa lata temu, tuż po mistrzostwach świata w Rosji, kiedy za Rakiticia szło dostać nawet 70-75 mln euro.
Można krzywić się na ofertę Anglików lecz te 15 mln to moim zdaniem jedynie z ich strony badanie rynku.
Myślę, że Barcelona nie ma szans na dostanie oczekiwanych 40 mln.
Moim zdaniem będzie naprawdę dobrze, gdy uda nam się uzyskać 25-30 mln (raczej prędzej pierwszą z kwot).
Przecież skauci innych drużyn widzą, że Chorwat nie gra, a jeżeli już to jednak nie najlepiej, a do tego w przyszłym roku stuknie mu 32 rok życie.
Nie łudźmy się. Obecnie nasi dwaj pomocnicy tj. Rakitić i Busqets to już jedynie przeciętni i "wiekowi" zawodnicy, chociaż dla Barcy wielce zasłużeni.

40mln to min za takiego grajka jak Rakitic.

Nasz wspaniały zarządu jeszcze zapłaci 15 milinów żeby klub z Anglii był zadowolony , za zawodników przepłacamy jaka kupujemy i każdy z tego korzysta bo wie że w Barcelonie to jak w Biedronce i mamy zarząd fraj........

Pomoc Juventusu już od 2-3 sezonów jest zbieraniną co najwyżej solidnych - jeśli chodzi o grę o wysokie cele - piłkarzy. Khedira cieniuje od ponad 2 lat. Matuidi to typ, który jest pożytecznym graczem, ale pewnego poziomu nie przeskakuje. Rabiot na razie rozczarowanie, Ramsey tradycyjnie - wiecznie na L4. Do tego odstawiony od Ligi Mistrzów Emre Can, który chyba nie pasuje Sarriemu do koncepcji. Jedyny Pjanić to gość, który daje radę. Edit. zapomniałem jeszcze o Bentancurze, który ostatnio dostaje szanse, ale to wciąż "nie to"; nie wybija się ponad inne opcje do pomocy.

Tym samym Chorwat ze swoim doświadczeniem, pracowitością, lecz również dobrą techniką mógłby się bardzo przydać. Problem jednak jaki widzę, to finanse. Duży koszt jak na 31 latka i spora pensja.

Ta oferta to potwarz, przede wszystkim dla piłkarza,który może dać jeszcze bardzo wiele drużynie.

124 mln nie dostaniemy nawet za Dembele i Coutinho razem wziętych... taka obiektywna prawda. Ale to już zmartwienie tego "cudownego" zarządu, który rozpieprzył koncertowo pieniądze z Neymara, a nie ucząc się na błędach sprowadził w tym roku "typowego skrzydłowego" w osobie Griezmana. Nawarzyli piwo- niech piją.

Niech idzie do Atletico a w zamian niech się dogadają i oddadzą Saula

Manchester United jestem pewny na bank.

To ja nie wiem skąd oni te miliony wezmą. Nie wierzę że Rakitic odejdzie za więcej niż 25 milionów. Alena nic nie gra, może ktoś da za niego 5-7. Puig to jeszcze junior, nie wiem czy w ogóle powinniśmy go sprzedawać, jak już to z opcją odkupu. Ale też nie liczylbym na fortunę bo on ma grać a to mogą mu zaproponować biedne kluby, których nie stać na drogich graczy. Coutinho dalej gra w kratkę więc albo wróci albo sprzedamy go z ogromną stratą. Zostaje Dembele i Vidal.

Spokojnie, nikt go nie sprzeda za 15 mln. Odejdzie pewnie za darmo za zasługi dla klubu.

Proponuję się nie denerwować bo wielkich pieniędzy za Chorwata Barcelonie nikt nie da, tym bardziej jak dalej będzie miał tyle minut.Duże pieniądze można było za niego skasować nie tak dawno temu ale Barcelona ma poważne problemy z zakupami i sprzedażami, naprawdę poważne.

15 milionów to oni dają za szrot z championship :)

w koncu mowa o klubie, ktory oddal D. Villa za 2,5 mln

15 mln? jak chcieli dać za niego kilka razy tyle trzeba było sprzedawać...

najbardziej martwi mnie ostatni akapit tj.: "Barcelona potrzebuje 124 miliony euro ze sprzedaży zawodników" - znowu mistrze biznesu muszą sprzedać żeby zamknąć sezon. masakra i po co jeszcze głośno o tym trąbić

Mysle ze powinnismy troche odswiezyc kadre...
Sprzedac Rakiticia za 15mln, Griezmanna za 40mln i Dembele za 30mln i z zarobionych 85 mln kupic Vazqueza z Realu

Plują Nam w twarz :))).
Jesteśmy pośmiewiskiem na rynku transferowym od ponad 10 lat.

XDDDD 15 mln za rakitica

Wczesniej Mundo, teraz Sport. Oni chyba biora te same narkotyki.

Aleñá i Puig w głowe się puknijcie.

Nie wydaje mi się, by odejście Alenii czy Riquiego jakoś mega odrobił straty budżetowe XDDD
Ale skoro taki jest plan, jeszcze niech odejdzie Ansu, Perez I Wague to już w ogole bedzie kosmiczny zastrzyk gotówki! XDDDD

Oprócz Rakiticia klub mogą opuścić również m.in. Carles Aleñá i Riqui Puig.

Riqui Puig.

Riqui Puig?

RIQUI PUIG?!

Kto pisze takie rzeczy?

Za 5 milinów od razu