Francja nie bez problemów pokonała Mołdawię; fatalny błąd Clementa Lengleta

14 listopada 2019, 22:40

2 komentarze

Francja dziś wieczorem mierzyła się z Mołdawią w eliminacjach Euro 2020, a w składzie gospodarzy wystąpili od pierwszej minuty piłkarze Barcelony Clement Lenglet i Antoine Griezmann.

Les Bleus już przed tym meczem mogli być pewni awansu na mistrzostwa Europy po remisie Turcji z Islandią. Ten wynik najwyraźniej wpłynął na Francuzów bardzo rozluźniająco. Zaczęło się bowiem sensacyjnie, bo w dziewiątej minucie gry goście wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd popełnił Lenglet, który dwukrotnie (!) próbował odgrywać piłkę głową do własnego bramkarza, ale nie dotarła ona do adresata, a gola dla Mołdawii strzelił Vadim Rata. Wyrównać próbowali Olivier Giroud i Kylian Mbappe, lecz bez powodzenia. Uczynił to dopiero Raphaël Varane po uderzeniu głową, choć wydawało się, że wcześniej Giroud faulował bramkarza i uniemożliwił mu skuteczną interwencję. Warto dodać, że w tej akcji w pole karne dośrodkowywał Griezmann. Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym remisem 1:1.

Francuzi znacznie poważniej podeszli do rozpoczęcia drugiej części gry, starając się szybko strzelić gola. Kilka razy piłkę w polu karnym otrzymał Giroud, ale nie zdołał skierować jej do siatki. Na kwadrans przed końcem Veaceslav Posmac faulował w polu karnym Lucasa Digne’a. Tym razem do piłki nie podszedł Griezmann, który zmarnował ostatnie dwie jedenastki w spotkaniach reprezentacji, tylko Giroud. Napastnik Chelsea z dużym spokojem wykorzystał szansę i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po chwili wynik mógł podwyższyć Griezmann, ale jego uderzenie zza pola karnego minęło słupek. Napastnik Barcelony wciąż nie potrafi przełamać się w reprezentacji i od 677 minut jest bez strzelonego gola w barwach Les Bleus. Jeszcze przed końcem meczu swoją drugą bramkę mógł zdobyć Giroud, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem Mołdawii. Francja mimo sporych trudności wygrała 2:1 i awansowała na pierwsze miejsce w grupie H.

Francja - Mołdawia 2:1
0:1 V. Rata 9’
1:1 R. Varane 35’
2:1 O. Giroud 79’ - rz. k.