AS: Barcelona szuka następcy Ivana Rakiticia

Ela Rudnicka

13 listopada 2019, 16:00

AS

55 komentarzy

Fot. Getty Images

W związku z prawdopodobnym odejściem Ivana Rakiticia w zimowym okienku transferowym, Barcelona myśli już o sprowadzeniu jego następcy. Priorytetem Dumy Katalonii będzie oczywiście pozyskanie następcy Luisa Suáreza, ale klub wie również, że zawodnik o profilu podobnym do Chorwata może się przydać.

Jednym z głównych kandydatów dyrekcji sportowej jest Fabián Ruiz. Wartość obecnego pomocnika Napoli wynosi 60 milionów wg Transfermarkt. Barcelona obserwuje go już od kilku lat. Pozyskanie go nie jest priorytetem, ale niewykluczone, że 23-latek podpisze kiedyś umowę z Dumą Katalonii. Warto zaznaczyć, że zainteresowany piłkarzem jest również Real Madryt. Pozostali dwaj piłkarze, którzy znajdują się obecnie w kręgu zainteresowań Barcelony, to Rodrigo Bentancur i Saúl.

Wartość Urugwajczyka to w tej chwili 35 milionów euro. Barcelonie podobają się jego warunki, poza tym piłkarz nie ma zbyt wielu szans na grę w Juventusie. Jego nazwisko pojawiło się już w trakcie rozmów Barcelony z Juventusem nt. ewentualnego przejścia Rakiticia do włoskiego klubu.

Przypadek Saúla jest inny. Barcelona musiałaby zapłacić za niego więcej i oczywiście liczyć na to, że Atlético zgodzi się sprzedać piłkarza. W stolicy Katalonii wiele mówi się o tym, że profil Saúla jest zdecydowanie inny od tego prezentowanego przez wielu zawodników La Masii, np. Riquiego Puiga czy Collado.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

puig albo alena, po co kupowac !

@wojpie6377 Alena? Chłopak miał z 4 dobre zagrania na wszystkie mecze które zagrał w pierwszej drużynie. Ewidentnie nie jest gotowy na pierwszy skład Barcy, jest bardzo ambitny co czasem przekłada się na chaos w jego grze tak jakby za bardzo chciał. Powinien pójść na wypożyczenie na sezon lub dwa.
Puig to zagadka sama w sobie zawsze gdy grał pokazywał się z bardzo dobrej strony ale dlaczego nie dostaje swoich szansy to już nikt nie wiem...

@wojpie6377 no i oprócz oriol siedzi przecież na wypożyczeniu. Gość nie może skończyć jak halilovic!
« Powrót do wszystkich komentarzy