Mundo Deportivo: Barcelona jest zadowolona z postępów Emersona

Dariusz Maruszczak

13 listopada 2019, 15:00

Mundo Deportivo

14 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona jest bardzo zadowolona z postępów prawego obrońcy Emersona
  • 20-latek obecnie występuje w Realu Betis
  • Piłkarz Verdiblancos otrzymał ostatnio powołanie do reprezentacji Brazylii

Barça regularnie obserwuje wszystkich swoich piłkarzy wypożyczonych do innych klubów i tak też się dzieje w przypadku Emersona. Według Mundo Deportivo prawy obrońca jest własnością Barcelony od 1 lipca, kiedy to został wykupiony z Atlético Mineiro za 12 milionów euro, ale na pierwsze dwa sezony wypożyczono go do Realu Betis, więc ma pozostać w tym klubie do 2021 roku. Kataloński dziennik podaje, że raporty na temat Emersona docierające do Blaugrany są bardzo pozytywne i potwierdzają opinię o 20-latku z czasów, gdy występował on jeszcze w Brazylii. Obecnie ma on na koncie dwa gole i trzy asysty w dziesięciu występach w barwach Verdiblancos.

Jeżeli Emerson dalej będzie się rozwijał, może dołączyć do zespołu Barcelony w perspektywie średnioterminowej lub nawet w krótszym okresie. 20-latek wyjaśniał już, że chce odnosić sukcesy z Betisem, ale gra na Camp Nou jest jego marzeniem. Obecnie w katalońskim klubie nie ma jednak miejsca na kolejnego piłkarza spoza Unii Europejskiej, ponieważ w pierwszej drużynie są nimi Arthur, Arturo Vidal i Moussa Wagué, który również jest prawym obrońcą.

Mundo Deportivo przypomina, że już latem, kiedy pojawiały się doniesienia, że Nélson Semedo może zostać włączony w operację sprowadzenia Neymara z PSG, Barcelona zastanawiała się nad możliwością dołączenia do swojego zespołu Emersona. Betis od razu zapewniał jednak, że nie istnieje żadna klauzula zwalniająca piłkarza z wypożyczenia, które ma obowiązywać do 2021 roku. Mimo to Barça rozważała skuszenie Verdiblancos odpowiednią kwotą, mogącą oscylować nawet wokół 9 milionów euro.

Wielkim zwolennikiem Emersona jest dyrektor sportowy Barcelony Éric Abidal. Duma Katalonii ceni możliwości fizyczne 20-latka, ale także jego dobre wyszkolenie techniczne i talent do gry ofensywnej, które pozwalają mu sprawnie wyprowadzać piłkę z defensywy. O skali rozwoju Emersona świadczy również to, że otrzymał on powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Brazylii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech dadzą mu się rozwijać w spokoju, jeśli jego gra będzie wyglądać podobnie na przestrzeni dwóch sezonów potwierdzi on swoją jakość, dodatkowo będzie już ograny na poziomie La Liga. Dopiero tacy piłkarze, już ukształtowani i przygotowani do gry powinni wchodzić do składu Barcelony (z nielicznymi wyjątkami jak Neymar czy Arthur, którzy w zasadzie od razu odnaleźli się w systemie barcelońskim, pomimo wcześniejszej gry jedynie w Ameryce Południowej).

Wypożyczyc Dembele do Lecha a Coutinho do Legii a Gryzka do Wisły ^_^^_^ opłacić im po 15 mln Euro pensji niech się ograją w słabszej lidze hahah

Taki trochę młody Gucci Mane

Narazie niech odgrywa się w Betisie a oprócz Alby mamy jeszcze Fripo i Semedo xd

Póki co niech przy kontuzji Semedo dostanie wreszcie swoje minuty Wague !

Dla mnie to jest właśnie modelowy przykład tego jak w dzisiejszych czasach powinniśmy dzialac na rynku. Niestety ale bez regularnej gry w trochę słabszym klubie pierwszej ligi żaden młody zawodnik Barcelony nie zwojuje.

To jednak doniesienie prasy, ale jak widzę (chociaż) spekulacje, że Bartomeu myśli o płaceniu za skrócenie wypożyczenia - 9mln Euro, to nie wiem czy się śmiać czy płakać...

Podobny do Kyliana.

Waldek już mu miejsce na trybunach rezerwuję...

za 1.5 roku jak znalazl

Niech się jeszcze ogrywa tam i brać. Transfer No Risk A możemy zyskać świetnego PO.