Calciomercato: Barcelona może rywalizować z PSG i Juventusem o młodego brazylijskiego pomocnika

Dariusz Maruszczak

12 listopada 2019, 10:30

Calciomercato Sport

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje portal Calciomercato.com, Barcelona, PSG i Juventus są bardzo zainteresowane młodym brazylijskim pomocnikiem Igorem Liziero.

21-latek był jednym z piłkarzy obserwowanych przez dyrektora sportowego katalońskiego klubu podczas jego podróży po Brazylii, choć wysłannicy Blaugrany śledzili występy zawodnika już wcześniej. Liziero jest piłkarzem lewonożnym i może grać także jako defensywny pomocnik, a nawet na lewej obronie.

Liziero występuje w São Paulo, a wysoki poziom prezentowany przez niego spowodował, że zainteresowały się nim uznane firmy, jak Barcelona i PSG. Francuzi obserwowali go jeszcze w czasach, gdy dyrektorem sportowym tego klubu był Antero Henrique, i teraz znów to robią, choć Portugalczyka zastąpił już na stanowisku Brazylijczyk Leónardo. Również włoskie zespoły są zainteresowane Liziero. Są to m.in. Milan, Roma czy Juventus. Wysłannicy z São Paulo byli nawet w środę na stadionie turyńskiego klubu i być może negocjowali już ewentualny transfer 21-latka.

Plusem dla Liziero w kontekście przyszłego transferu jest to, że ma włoski paszport, co zwiększa jego szanse na przeniesienie się do jednego z europejskich klubów, ponieważ nie będzie traktowany jako gracz spoza Unii Europejskiej. Dziennik Sport przypomina, że pomocnik całkiem niedawno był już w Barcelonie, gdzie spędził czas w domu byłego zawodnika Blaugrany Malcoma.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

..kolejnego pomocnika.?..a wypychamy,sprzedajemy i wypożyczamy wychowanków z klubu albo siedzą na trybunach.. nie czaję tego typu polityki kadrowej

Kolejne zakupy ,a co z wychowankami La Massia

Lewonozny piłkarz i lewe skrzydło , Valverde lubi to