Luis Rubiales: El Clásico nie może zostać rozegrane o 13 w środku tygodnia

Julia Cicha

12 listopada 2019, 09:30

COPE

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes RFEF Luis Rubiales był wczoraj wieczorem gościem programu „El Partidazo” na antenie stacji radiowej COPE. Ponownie opowiedział on o zmianach w Superpucharze Hiszpanii i w Pucharze Króla.

− Musimy być przygotowani na krytykę, podchodzić do niej z dobrym wychowaniem i szacunkiem. Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania 25-30 dziennikarzy i odniosłem dobre wrażenie. Nasza postawa jest jasna i wyszedłem stamtąd dość zadowolony.

− Negocjowaliśmy z Arabią Saudyjską, byliśmy też otwarci na inne państwa w tym regionie oraz na pozostałych kontynentach. W 6-7 tygodni doszliśmy do porozumienia. Jestem wdzięczny rządowi, który dał nam pełną swobodę. Powiedzieliśmy, że nasza decyzja będzie odpowiedzialna i że zastosujemy środki, które zastosowaliśmy.

− Książę Bin Faisal oraz minister sportu wyjaśnili, że w ostatnich latach wprowadzili plan mający na celu zmianę kultury oraz otwarcie granic. Możemy im pomóc lub blokować to, zdecydowaliśmy się na pierwszą opcję. Europejki pojadą tam bez nakładania żadnych obostrzeń. Kobiety będą mogły normalnie wejść na stadion i usiąść, gdzie będą chciały.

− Mundial 1982 został przyznany Hiszpanii w 1964 roku, kiedy kobiety musiały jeszcze prosić o pozwolenie, by otworzyć konto w banku. Piłka nożna otwierała granice. Musi wpajać wartości oraz zdrowy rozsądek, na pewno piłka w żaden sposób nie zaszkodzi. Im więcej różnych akcji, tym będzie lepiej i kobiety w końcu dostaną te same prawa co mężczyźni.

− Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na nieprofesjonalną piłkę oraz na piłkę plażową, halową, kobiecą… Kobiecy Superpuchar chcemy zorganizować najpierw w Hiszpanii, potem możemy go przenieść, temat jest otwarty. W Arabii nie mają żadnego problemu ze zorganizowaniem go razem z męskim Superpucharem. To opcja na przyszłość.

− Od początku powiedzieliśmy firmie Kosmos, że nie zapłacimy jej za usługi, choć to oni się z nami skontaktowali. Nie wiem, czy Saudyjczycy coś im zapłacili.

− Zorganizowaliśmy konkurs dla firm obsługujących system VAR i legalnie wybraliśmy jedną z nich. Nie ma wątpliwości, że obecna jest lepsza od poprzedniej, nie ma martwych punktów w sprawdzaniu linii spalonego.

− El Clásico nie może zostać rozegrane o 13, byłoby to możliwe w weekend, ale nie w środku tygodnia.

− Transmisja Pucharu Króla? Pokażemy to, co pokażemy. Jest wiele opcji, nie tylko telewizja. Będzie musiała wyjaśnić to firma Mediaset. Jeśli zajdą odpowiednie okoliczności, będzie mogła ona sprzedać niektóre spotkania firmie Mediapro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie może? To teraz Tebas tym bardziej, na złość Rubialesowi, udowodni, że może.

Wygląda jak łysy z Brazzers

Eureka xd wkoncu ktoś na to wpadł
konto usunięte

no to El Clasico o 13 tylko nie w środę a w weekend tak się dogadają pewnie . Bardzo dobre wieści na dzień dobry