Leo Messi powalczy z Robertem Lewandowskim o miano najlepszego strzelca 2019 roku

Julia Cicha

11 listopada 2019, 12:00

Sport

92 komentarze

Fot. Getty Images

Trzy gole strzelone przez Leo Messiego w meczu z Celtą sprawiły, że Argentyńczyk znajduje się w trójce najlepszych strzelców 2019 roku. Na razie zawodnik Barcelony traci dwie bramki do Roberta Lewandowskiego, który ma ich 41.

Messi trafił do siatki 39 razy w 41 spotkaniach Barcelony. 30 bramek padło w pierwszej połowie roku, a teraz, mimo kontuzji, ma ich już 9. Jego głównym rywalem wydaje się Robert Lewandowski, który nie ułatwia mu zadania. Napastnik Bayernu Monachium ustrzelił dublet w starciu z Borussią Dortmund i w sumie w ostatnich 18 meczach aż 23 razy wpisał się na listę strzelców. Jego całościowy wynik to 41 goli w 40 spotkaniach Bayernu.

Obaj piłkarze będą również walczyć o Złoty But. W tym zestawieniu zdecydowanie prowadzi na razie Lewandowski z 16 trafieniami w Bundeslidze. W klasyfikacji najlepszych strzelców 2019 roku trzecie miejsce zajmuje aktualnie Sergio Agüero (34 gole), czwarte – Kylian Mbappe (31), a piąte – Karim Benzema (30). Cristiano Ronaldo pozostał w tyle i ma 22 bramki na koncie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepsza XI reprezentacji? Dla mnie Boruc - Gorgoń, Wałdoch, Żmuda, Piszczek - Kasperczak, Deyna, Boniek - Lato, Wilimowski, Lewy

Szkoda Włodka Lubańskiego, ze przyszło mu grać w innych czasach ,w innej epoce.To była nasza perełka,w wieky 16 lat debiut w reprezentacji Polski i bramka, w wieku 25 lat pechowa kontuzja i załamanie kariery na prawie 2 lata, w tym wieku miał już ponad 40 bramek dla reprezentacji,sam Real Madryt zabiegał o niego,były pertraktacje,ale wiadomo w tamtym systemie nie było to możliwe,prawdziwy snajper,ile trzeba było czekać na drugiego Polaka -Lewego ,który zabłyśnie wielkim talentem

Jedyny Polak który osiągnął ten poziom co Lewy (tzn najlepszy na swojej pozycji na świecie) to Deyna

myśle że ronaldo nie powinien być w pierwszej trójce natomiast robert tak jest w niesamowitej formie mam nadzieje że ją utrzyma myśle że teraz z tych topowych piłkarzy lepszą forme prezentuje tylko messi i jego złota piłka powinna byc niepodważalna ale kto wie jak to faktycznie bedzie natomiast kandydatura ronaldo nei ma prawa bytu wg mnie miał pare przebłysków ale to tyle

Coś na "ch" mnie mnie boli i pół zęba jak se pomyśle że taki Ronalbo bedzie przed Lewym w plebiscycie ZP... Czy Masc na bol dooo@y pomoże???

Z całym szacunkiem ...Liczę, że lewy nie będzie miał w tym roku sobie równych i zgarnie tę nagrodę. Zasłużył jak nikt - Najlepszy zawodnik Polski w historii.

Przez ostatnie 11 lat złotego buta :
6 razy Messi
3 razy Ronaldo
2 razy Suarez.

W zasadzie tylko zmieniają się konkurenci Messiego. W tym roku miło, że jest nim Lewy.

Lewy strzela ale statystom w Bundeslidze.
Poczekajmy na mocne drużyny, zobaczymy jak mu pójdzie to strzelanie.
Bo tak samo to można sobie statystyki robić w Ligue1.

Moze to zabrzmi zle ale jak Lewandowski kreci takie same liczby w tym sezonie jak Messi od paru sezonow to uznawany jest z kocur, kosmita itp. to jest jego pierwszy sezon w ktorym dorównuje Messiemu i to tylko przez to że Messi miał kontuzje. To ja się pytam kim jest Messi jak on na tym poziomie jest już od wielu lat. Messi żeby się o nim mówiło to musi zrobić coś wyjątkowego. Lewy i inni muszą dorównać Messiemu i już są kandydatami do złotej piłki. Dziwne kryteria.

Pamiętam jak się sprawdzało wyniki czy Niedzielan strzelił w NEC, Smolarek w Racingu czy Jeleń w Auxerre i człowiek sie cieszył, że ktoś tam strzela w lepszych ligach. Teraz Lewy strzela co mecz, bije rekordy, a ktoś pisze, że to nie jest top? Nie ma w tym nic dziwnego, żę ktoś sie zachwyca, bo jest kim i wielki szacun dla Roberta.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Mimo, że jestem kibicem Barçy to tutaj całym sercem za Lewym.

Marze o dniu jak lewak zakonczy kariere.bo to jest obrzydliwe. Najlepsze to juz są te wpisy na onetach i innych badziewiach. Nawet jak nie ma.nic.o.RL to nie ma dnia bez wiadomosci o bayernie. Niedlugo beda artykuły o tym,.ze szatniarz Bayernu złamał noge. Co mnie obchodzi ten szwabski klub co mial swastyke w herbie ja sie pytam. Czasami mi sie wydaje, ze Bayern jest polskim klubem. Dla mnie Lewandowski nigdy nie bedzie na piedestale bo gra w lidze gdzie Bayern jest organizacyjnie i finansowo rok swietlny przed bvb i 10przed resztą. Poki co to w LM zabłysnął jedynie w tym.sezonie gdy strzelil realowi 4gole. Od.tamtej pory wali gole jakims olympiakosom czy szachtarom ale nic wiecej. Nie pisze tego z zazdrosci po prostu nie lubie goscia jeszcze z czasow ekstraklasy gdy latało sie na mecze 10lat temu i wczesniej. Szanuje go za umiejetnosci ale na prawde dla wielu osob to jakis bożek a to juz swiadczy o skrzywieniu psychicznym

Szczerze mówią czy to Messi czy Robert będę w pelni zadowolony :) Dwóch Panów których uwielbiam ;)

Nigdy bym nie przypuszczał że dożyję czasów gdy Polak będzie najlepszą "9" świata.

Jak się wychowywałem to czołowym polskim napastnikiem był Olisadebe, który u szczytu grał w Panathinaikosie. Pamiętam jeszcze ze Marcin Żewłakow grał w Belgii i to był nasz towar eksportowy. Ze znanych polskich piłkarzy był Dudek. No i był też Hajto, który do dziś myśli że był znanym piłkarzem.

Potem byli ludzie pokroju Niedzielana czy Smolarka grający głównie w Holandii.

Przeskok do Bayernu i Roberta to jest coś niesamowitego. PR nie ten co najwięksi, ale skille w obecnej formie przewyższają każdego nominalnego napastnika.

Lewy to kocur. Gdyby był Niemcem już dawno miałby złotą piłkę. Niesamowite że utrzymuje taką formę przez tyle lat. Można się śmiać z bezglutenowych pierożków jego żony ale kto wie czy to nie jeden z sekretów Roberta?:)

Jeśli Bayernowi uda się wygrać trwającą edycję Ligę Mistrzów (a nie takie rzeczy już się działy w tych rozgrywkach), Robert za rok powinien dostać Złotą Piłkę, głosowanie byłoby formalnością.
Wiem, że Mistrzostwa Europy odegrają niemałą rolę w tym plebiscycie, ale w reprezentację Polski też wierzę - konkretnie w to, że zaprezentuje się przynajmniej tak, jak przed trzema laty.

smutne, że Van Dijk wygra ZP, a Robert będzie może 6 :(

O najlepszego strzelca klubowego trzeba dodać bo w 2019 roku Lewandowski ma 46 goli , Leo 42 gole a na 3 miejscu jest Sterling który strzelił 41 goli. :)

Skąd macie te liczby? Bo uwzględniając cały 2019 rok to

Lewy 46 bramek
Messi 42 bramki

Chyba że nie uwzględniacie Reprezentacji tylko pytanie dlaczego?

Osobiście po cichu liczę na dwa scenariusze albo trzy scenariusze pod koniec roku:

1: Leo wygrywa Złotą Piłkę
2: Robert znajduje się w trójce Złotej Piłki
3: Robert zostaje najlepszym strzelcem 2019 roku

:)

Mowa oczywiście tylko o golach ligowych, bo licząc całość Messi ma 4 gole straty.

Powinniśmy być dumni, że mamy piłkarza który walczy jak równy z równym z Leo :) Szacun!

Gdyby Bayern wygral LM, to ZP pewniakiem dla Roberta. Ale na to trzeba miec swietny caly zespol, co jest mocno watpliwe w obecnym ksztalcie bawarskiego klubu.

Nawet Lewy podbija Fanpage Barcy, brawo Robercik.

Niesamowita duma! Kiedyś czekało sie 3 lata na gola Polaka w LM, a dziś nasz rodak jest najlepszym klasycznym napastnikiem świata! Jeśli pewnego dnia wygrałby ZP, bardzo bym się cieszył, jednak póki co Leo jest numerem jeden.