Óscar García: Spędziłem połowę życia na Camp Nou, debiut na tym stadionie w roli trenera będzie dla mnie czymś niesamowitym

Ela Rudnicka

8 listopada 2019, 18:00

AS

2 komentarze

Fot. Getty Images

Szkoleniowiec Celty Vigo Oscar García wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem z Barceloną.

Lista powołanych: To proste, zagrają wszyscy dostępni piłkarze, Iker Losada i trzej bramkarze.

Czas na przygotowanie do meczu: Oczywiście nie było go wystarczająco, nie jestem czarodziejem, nie jestem w stanie zrobić wszystkiego, co bym chciał, w ciągu trzech dni, zaczęliśmy jednak pracować nad niektórymi konceptami. Potrzeba więcej pracy, dlatego też wykorzystamy przyszły tydzień i kolejny na dalszą pracę. Przez ostatnie trzy dni wykonaliśmy sporo pracy, chciałbym, żeby było to widoczne na Camp Nou.

Odczucia: To oczywiste, że Barcelona będzie mieć ogromne szanse na zwycięstwo po jej ostatnich wynikach, poza tym będzie grać na Camp Nou, gdzie czuje się swobodnie. My jednak rozegramy nasze spotkanie, postaramy się zdobyć dużo pewności siebie. Piłkarze muszą ją odzyskać, to jest dla nich bardzo ważne, zobaczymy, czy ten mecz nam w tym pomoże. Oczywiście trzy dni to niewiele, ale wykonaliśmy już pierwsze kroki. Wiemy, dokąd zmierzamy, z kim będziemy grać, w jakiej sytuacji jest obecnie Barcelona, a w jakiej my. Postaramy się jednak wygrać.

System: Zobaczycie wszystko w sobotę, nie możemy go zdradzić dokładnie, nie możemy też powiedzieć, kto będzie grał. Slavia grała w jasny sposób, ale każda drużyna jest inna i ma piłkarzy o innym profilu. Barça również stworzyła okazje, nie wydaje mi się, żeby był jeden oczywisty system, który pozwoliłby na to, żeby naprawdę skrzywdzić Barcelonę. Gdyby tak było, ktoś by go opracował, a pozostali kopiowali. Możesz rozegrać niezły mecz, a później Messi zrobi coś niesamowitego. To najlepszy piłkarz na świecie, może rozstrzygnąć losy meczu w każdym momencie, ale my skupimy się przede wszystkim na sobie.

Aspekty do poprawy: Kiedy drużyna jest w takiej sytuacji jak my, oczywistym jest, że są rzeczy do poprawy. Tak jest również w przypadku najlepszych drużyn na świecie. To zawsze było dla mnie jasne i starałem się zaszczepić to w zawodnikach. Mamy jakość, ale trzeba rywalizować. Ona pomaga dobrze grać, ale z samą z jakością nie jesteś w stanie rywalizować.

Nastrój piłkarzy przed meczem: Widzę, że chcą się uczyć, niektóre pomysły wprowadzali już inni szkoleniowcy, którzy byli w klubie. Inne koncepcje są nowe, ale piłkarze chcą pracować, walczyć i dawać radość kibicom. Wiemy, dokąd zmierzamy, przeciwko komu będziemy grać, ale musimy skupić się na sobie, a nie na wyniku, mimo że bardzo zależeć nam będzie na zwycięstwie.

Adaptacja: Muszę zaadaptować się do piłkarzy, których mam, oni również muszą to zrobić, ponieważ każdy szkoleniowiec ma swoje metody. Kiedy następuje zmiana trenera, piłkarze cały czas się uczą. Dwie strony muszą się przyzwyczaić.

Gorsze wyniki: Spróbujemy nad tym popracować, to coś, co chcemy jak najszybciej zmienić, drużyna o takiej jakości technicznej nie może być w strefie spadkowej. Futbol jest w dużym stopniu mentalny, potrzebujemy sporo pracy nad tym aspektem. Jeśli jesteś na dole tabeli, musi być jakiś powód takiego stanu rzeczy, brakuje ci wielu elementów, trzeba je poprawić.

Debiut: Nigdy nie wyobrażałem sobie, że zadebiutuję na Camp Nou w roli trenera, ale tak się złożyło, to dla mnie wyjątkowe miejsce, spędziłem na tym stadionie połowę mojego życia.

Zmiany w Barcelonie: W tym sezonie największa zmiana to według mnie De Jong, to pomocnik inny od tych, którzy byli w klubie wcześniej. Czasami może grać na pozycji Busquetsa, a czasami z przodu, to wspaniały transfer. Jest również Griezmann, który może dać drużynie wiele nowego, ale nie wydaje mi się, żeby grał zupełnie inaczej niż w tamtym roku.

Oscar García zdecydował się powołać wszystkich dostępnych piłkarzy na mecz z Barceloną. Poniżej przedstawiamy kadrę Celty na jutrzejsze spotkanie.

Bramkarze: Sergio Álvarez, Ruben Blanco, Ivan Villar.

Obrońcy: Hugo Mallo, David Costas, Nestor Araujo, Joseph Aidoo, Lucas Olaza, Jorge Saenz, David Junca.

Pomocnicy: Denis Suárez, Okay Yokuslu, Fran Beltran, Stanislav Lobotka, Pape Cheikh.

Napastnicy: Iago Aspas, Gabriel Fernández, Iker Losada, Pione Sisto, Brais Mendez.

Kontuzjowani: Santi Mina, Claudio Beauvue, Rafinha, Kevin Vázquez.

Nieobecni decyzją trenera: Juan Hernández.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

już myślałem, że mamy nowego trenera

@NaFazieHitman To samo pomyślałem a jednak nic z tego.
« Powrót do wszystkich komentarzy