Sport: Celta zamierza złożyć ofertę w sprawie wypożyczenia Carlesa Aleñi

Dariusz Maruszczak

8 listopada 2019, 15:40

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Sport, Celta Vigo jest zainteresowana wypożyczeniem Carlesa Aleñi i może zwrócić się do Barcelony w tej sprawie przy okazji jutrzejszej wizyty na Camp Nou.

Wszystko wskazuje na to, że Aleñá odejdzie z katalońskiego klubu w zimowym okienku transferowym, choć nic nie zostało jeszcze ustalone. 21-latek może opuścić Blaugranę razem z Ivanem Rakiticiem. Chorwat przeniósłby się jednak do innej drużyny na zasadzie transferu definitywnego, a w przypadku wychowanka Dumy Katalonii mowa tylko o wypożyczeniu. Co prawda sprzedaż Chorwata dałaby Aleñi więcej szans na grę w Barcelonie, ale inne kluby już przygotowują propozycje. Jednym z nich jest Celta, która może złożyć oficjalną ofertę przy okazji jutrzejszego meczu na Camp Nou.

Według Sportu Barça wie o zainteresowaniu Milanu Aleñą, chociaż piłkarz wolałby pozostać w LaLidze. O pomocnika pytały Celta, Getafe, Betis i Granada, ale wszystko będzie zależało od projektu sportowego. Barcelona zamierza wypożyczyć Alenę do klubu, w którym mógłby on odgrywać dużą rolę w drugiej części sezonu, aby się rozwijać. Warto dodać, że Duma Katalonii ma bardzo dobre relacje z Celtą, a w tym roku wypożyczyła już do tego klubu Rafinhę oraz sprzedała Denisa Suáreza.

Latem Barcelona była o krok od wypożyczenia Aleñi do Betisu w ostatnim dniu okienka transferowego. Verdiblancos mocno naciskali na sprowadzenie 21-latka, ale Ernesto Valverde nie dał zgody na przeprowadzenie operacji, ponieważ chciał sprawdzić zawodnika. Ostatecznie Aleñá spędził na murawie tylko 45 minut w pierwszym meczu z Athletikiem, a od tego czasu tylko cztery razy dane mu było zasiąść na ławce rezerwowych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przyjdzie taki dzień Że Celta w trakcie meczu Bedzie miec w swoim składzie ba boisku - 11 wychowanków..... Barcelony
« Powrót do wszystkich komentarzy