Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

8 listopada 2019, 07:38

43 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo pisze na temat rywalizacji o Rakiticia. Juventus znów pyta o Chorwata, którego chce pretenduje również Inter, ponieważ jego transfery się nie sprawdziły. Pomocnik będzie dalej walczył o miejsce w Barcelonie, ale jeśli jego położenie się nie zmieni, priorytetem 31-latka stanie się projekt, który pozwoli mu aspirować do wygrania Ligi Mistrzów. Dziennik informuje, że obszar sportowy Blaugrany oczekuje od Ernesto Valverde gestu wobec Riquiego Puiga. Espanyol jest już w 1/16 finału Ligi Europy po swoim najwyższym zwycięstwie w europejskich rozgrywkach. Mundo Deportivo ocenia, że Rodrygo „zjada” Viniciusa ze względu na umiejętność strzelania goli. Nikola Mirotić powiedział, że niektórzy nie akceptują jego pobytu w Barcelonie.

„Sprint Suáreza” – według Sportu Urugwajczyk naciska, żeby spróbować wrócić na mecz z Celtą, i jest gotów wymusić swój występ, aby pomóc drużynie. El Pistolero jest jedynym typowym napastnikiem, z którego korzysta Valverde, i jego powrót mógłby być kluczowy w celu rozwiązania problemu z brakiem goli. „Niektórzy nie mogą znieść, że jestem w Barcelonie” – powiedział Mirotić. Dziennik pisze o kluczowym terminarzu w najbliższych tygodniach: Blaugranę czeka osiem meczów w 39 dni, które wyznaczą przyszłość katalońskiej drużyny. Espanyol awansował do fazy pucharowej Ligi Europy po goleadzie w spotkaniu z Łudogorcem. PSG ma już dość podchodów Realu pod Kyliana Mbappe.

„Przeskoczyli mur” – L’Esportiu informuje, że Espanyol wreszcie zanotował pierwsze zwycięstwo u siebie w meczu, który dał mu awans do 1/16 finału Ligi Europy. „Niestabilne połączenie Griezmanna” – dziennik pisze, że mimo nienagannego nastawienia Francuz wciąż dopasowuje się do Messiego i reszty kolegów. Oscar García jest piątym trenerem Celty od 2006 roku, który ma za sobą przeszłość w Barcelonie. L’Esportiu donosi o pierwszym występie piłkarek ręcznych Granollers w europejskich pucharach. Mirotić powiedział, że ci sami ludzie, którzy oskarżali go o spiskowanie przeciwko Pesiciowi, nie mogli znieść, że przywdziewa barwy Blaugrany. Wymagający Żalgiris wystawi na próbę wydajność koszykarzy Barcelony. Koszykarki Girony przegrały z Arką Gdynia w Eurolidze.

„Rodrygol” – Marca wymienia kluczowe aspekty eksplozji formy Brazylijczyka. Skrzydłowy ma poukładane w głowie, dobre otoczenie rodzinne, a zaprojektowany plan przedkłada sprawy sportowe nad finansowe. Były trener Rodrygo w Santosie mówił, że ogranicza go tylko niebo. Real Sociedad chce zostać liderem LaLigi. Dziennik podsumowuje występy hiszpańskich zespołów w Lidze Europy. Kontrowersyjna porażka Getafe z Basel. Sevilla zrealizowała cel przed derbami, wygrywając 5:2 z Dudelange. Espanyol zostawił radość na Ligę Europy po zwycięstwie 6:0 z Ługodorcem. Strajk w Lidze Iberdrola będzie kontynuowany, ale nastąpiło zbliżenie stanowisk. W poniedziałek zostanie podjęta ostateczna decyzja. Marca zapowiada wywiad z Markiem Márquezem.

„Nadchodzi kolejny cyklon” – AS pisze, że Rodrygo zanotował lepszy początek niż Raúl González i Emilio Butragueño. Doświadczeni zawodnicy mówią, że Brazylijczyk ma w sobie coś wyjątkowego, a jego możliwości są brutalne. Na górze okładki: premier Pedro Sánchez powiedział, że Hiszpania będzie pracować nad organizacją igrzysk, ponieważ jest do tego przygotowana. Dziennik podaje, że Superpuchar Hiszpanii zostanie rozegrany w Arabii Saudyjskiej, a w przyszły poniedziałek odbędzie się losowanie. Walter Tavares zatrzymał Crvenę Zvezdę, zaliczając 9 zbiórek i 5 bloków, a Real zanotował pierwsze zwycięstwo w meczu wyjazdowym Euroligi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W Realu ten złowrogi Benzema widać , że zajmuje się nowymi żeby im pomóc a co za tym idzie drużynie. W Barcelonie ten dobroczyńca i filantrop Messi zamiast jako kapitan pomagać nowym nawet swoim kosztem podaje tylko do Suareza to nie opinia tylko fakt. I tak już od wielu lat. Może częściej zaczniecie postrzegać ludzi przez pryzmat tego co robi a nie co mówi.

@Gregsky10 Identycznie było gdy był Neymar. Słynne trio grało można powiedzieć samolubnie. Drużyna jakby grała dla ich goli
Komentarz usunięty

@Gregsky10 w końcu ktoś podzielił moją opinie :) Dzięki :) . Tylko nastaw się na fale krytyki za ten post, bo mnie to nie ominęło .

@Gregsky10 Ludzie bardzo łatwo przypisują na podstawie kilku cech kolejne. I tak Messi - niepozorny, cichy, wycofany - w "pakiecie" od razu dostał skromność, pokorę, oddanie Barcy itp. Tymczasem fakty - przede wszystkim wymuszanie kontraktów - przeczą temu.

Zbyt łatwo nieciekawych ludzi uznajemy z automatu za skromnych i pokornych. Dzieje się tak na co dzień.

@Real_w_HD zgoda. Z tym że mamy również zbyt mało informacji, żeby oceniać Messiego tak jak Ty zrobiłeś.

@Przemek2323 Uważam , iż informacji i faktów jest wystarczająco dużo. Wykreowana przez nas kibiców, media i klub wizja Messiego i jego otoczenia ( co jest bardzo istotne) jest zgoła inna. Świadczą o tym negocjacje w sprawie kontraktu (ile razy był negocjowany?) i jego wysokość (czyli potrafi zadbać o siebie i to bardzo dobrze, skromy nie jest !), sygnały jakie Messi wydaje, np nie chce się wiązać z klubem do końca kariery czyli tj. szachowanie klubu, liczne afery finansowe. No i wreszcie cześć sportowa tj. mowa ciała. Nie raz i i nie dwa było widać że Messi łapie focha, widać z kim lubi grać a z kim nie, człapanie i stojanów. Wystarczy, że mu coś nie wychodzi i Messiego nie ma, spuszcza głowę i jak to ma się do mitu, że nie lubi przegrywać? Może nie lubi ale wtedy się obraża jak dziecko i co ważniejsze nie wypruwa sobie flaków i nie walczy do końca. Nie widziałem Messiego 'umierającego' za club a club za Messiego już tak tj. patrz pensja :). I jeszcze jedną mam refleksję, te mitologiczne dbanie o siebie Messiego tj. jego oszczędzanie sił, mądre stanie itd. trofeum w postaci LM z tego nie ma ale faktem jest że o wile dłużej pogra na odpowiednim pułapie kontaktu.

@Artuuuuur skromność to : nie wywyższanie się i nie dbanie o rozgłos, wstydliwosc. Nie rozumiem dlaczego patrzycie na tę cechę przez pryzmat dbania o własny interes finansowy?
Co do człapania i psychiki to juz inna sprawa.
Jakie liczne afery finansowe? Słyszałem o jednej związanej z podatkami,na stosunkowo niewielką kasę jak na ich zarobki.
Co do związania z klubem, ostatnio mówił, że chce zostać do końca. A wcześniej, że na emeryturę chce wrócić do Argentyny.

@Przemek2323
Uważasz że Messi się nie wywyższa, moim zdaniem robi to w każdym meczu stawiając się ponad kolektyw, grając na specjalnych przywilejach. Oprócz afer z podatkami była też głośna sprawa fundacji - która została umorzona (proceduralnie) ale niesmak został. Na dzisiaj Pan Messi chce zostać a na jutro jak nie będzie się zgadzał hajs lub jak mu nie sprawdzą kolegi to jednak może zmieni zdanie, zresztą to nie pierwszy raz patrz rep. Argentyny. Oczywiście mocno przerysowuję postawę Messiego w tym kontekście niemniej jego zachowanie nie przystoi legendzie piłkarza na jakiego jest kreowany. Uważam, że została zachwiana naturalna hierarchia tj. najpierw jest klub i jego dobro a następnie zawodnicy w Barcy mamy teraz odwrotną sytuację tj. pierwszy jest Messi postawiony ponad wszystkim i wszystkimi - takie mam wrażenie. Na ile jest to wynikiem jego świadomego działania i premedytacji tego jak słusznie zauważyłeś dokładnie nie wiemy. Możemy jedynie oceniać różne informacje, analizować zachowanie zawodnika i jego otoczenia i na tej podstawie wyciągać wnioski i snuć oceny. Jaki jest i co nim tak naprawdę kieruje tego nie wiemy tu masz rację ale już wydarzenia, działania i reakcje piłkarza możemy oceniać. Pozdrawiam.

@Artuuuuur Woooww ziomek jaka krótka pamięć nie chcemy go bronić ale jak będzie strzelał gole to pewnie pierwszy będziesz zachwalał. Zanim on i kilku innych zjawiło się w tym klubie to mieliśmy 1LM teraz 5 . W 11 lat 8 x laliga i kilkanaście pucharów króla i superpuchary itd. Patrzę że w dupach się poprzewracała

@Artuuuuur "Ale niesmak pozostał" tym mnie rozwaliłeś :-D

@kamapl85 I może i się poprzewracało :) Można się również zastanowić dlaczego mamy tak mało wygranych LM i to z takim potencjałem, a jak wielu twierdzi z najlepszym zawodnikiem w historii a wręcz Bogiem. Coś się nie zgadza. I jest wg mnie jeszcze jedna zależność im "więcej" Messiego im więcej od niego zależy oraz ma więcej do powiedzenia tym widmo kolejnej wygranej LM coraz bardziej się oddala. A obecnie czy tego chcesz czy nie to LM są najbardziej prestiżowymi (klubowymi) rozgrywkami na świecie i one są najważniejsze.

@swiergol2 Rzeczywiście zastosowany skrót myślowy może się wydawać zabawny albo i jest :) . Żeby zobrazować o co mi chodziło podam przykład. Jeżeli coś ukradniesz ale nie zostaniesz skazany bo przestępstwo się przedawniło i nie ma do tego podstawy prawnej bo np. skutecznie się ukrywałeś przez x lat w takim wypadku to jesteś złodziejem czy nie? Niby w świetle prawa nie jesteś ale... i tu pojawia się ten nieszczęsny "niesmak". Oczywiście w przypadku tej fundacji szczegółów nie pamiętam, świta mi, że działalności statusowej to ona raczej nie prowadziła a raczej ją pozorowała a miała przede wszystkim za zadanie ukryć pieniądze przed ich opodatkowaniem. Doniesienie zostało umorzone bez rozstrzygania tej sprawy.

@Artuuuuur przy tej sprawie fundacji Messi miał 20 lat i zaryzykuje śmiała tezę, że mógł nie być mózgiem tej operacji. A chodziło o zmniejszenie wysokości płaconych podatków.
Ta dyskusja staje się bez sensu.

@Gregsky10 Złowrogi Benzema - mi zawsze będzie się kojarzył z szantażowaniem Valbueny dla kasy. To go skreśla na całe życie w moich oczach, ale to tak na marginesie. Co do Messiego to zacznę od tego że mam do niego ogromną słabość, dla mnie mógłby strzelać i asystować tylko on. Natomiast jest coś w tym o czym piszecie, w drużynie już od dłuższego czasu jest jakaś zależność od starej gwardii w tym Messiego. Mam wrażenie że wszystko w klubie i na boisku musi się dziać tak jak "oni" chcą. Coraz bardziej wydaje mi się też że Dembele, Griezmann, Cou itp. są zblokowani w swoich nietuzinkowych możliwościach tym że muszą się dostosować do Leo i systemu gry, który już nie ma racji bytu a sam Argentyńczyk ma mieć na boisku nieograniczoną swobodę. Messi dalej dużo strzela, asystuje i jest najlepszym zawodnikiem na świecie, ale czas by chyba przenieść ciężar na innych wokół, skorzysta na tym cała drużyna jak i sam Messi.

@Artuuuuur podoba mi się haha Nie jest skromny, bo jego kontrakt był wielokrotnie negocjowany. W większości tych przypadków to klub robi podwyżkę, by Messi zarabiał więcej niż Ronaldo itp. Swoje wyciąga, ale nie jest skromny dlatego, że klub oferuje mu nowe kontrakty? XD

Messi nie chce się wiązać z klubem do końca kariery? Proszę Cię, przedłuży kontakt jeszcze maksymalnie raz, więc żadna różnica jaki będzie miał kontrakt, a warto zauważyć, że wszystko do czego się odnosisz to doniesienia mediów (w moim przypadku nie inaczej, bo innej wiedzy nie mamy, ale trzeba to też umieć ocenić). Na pewno dojedzie do skutku ten bezterminowy.

Afery z podatkami. Myślisz, że Messi siedzi i wypełnia sprawozdania finansowe przy biurku z kalkulatorem? ;)))

No i śmietanka, czyli postawa sportowa. Człapie, bo człapał od zawsze. Dba o swój organizm i mówi, że musi go traktować inaczej, bo czuć wiek. Spuszcza głowę gdy przegrywamy? Bo może jest takim człowiekiem i ma prawo w ten sposób odczuwać? Ma skakać z radości albo krzyczeć na wszystkich? Czasami się tak dzieje, ale widocznie Messi ma taki charakter i niechętnie zachowuje się inaczej.

A końcówka to już rozwala :D Oszczędza się, żeby dłużej grać na dobrym kontrakcie XD Wcale nie po to, żeby dawać Ci zakichaną radość z oglądania najlepszego piłkarza świata przez jeszcze 3, 5 może więcej lat. Wcale nie dla swojej przyjemności grania i czucia się dobrze jak najdłużej. Ma miliardy, ale oczywiście zależy mu na kasie...

@RobsonPL
Sprawa z kontraktem w cale nie jest taka oczywista jak napisałeś, teraz znowu chodzą słuchy, że podpisze nowy ale musi się dobrze zastanowić i być może chodzi o sprawdzenie mu Neymara. Zresztą wiesz na ten temat tyle samo co ja. Nie wiemy kto inicjował podpisywanie nowego kontraktu i dlaczego był o tyle wyższy od CR - myślisz, że klub tak sam z siebie - ciekawa teza.
Jeżeli chodzi o jego miliardy i brak pazerności to niby taki skromny chłopak a co chwilę podwyżka, a to jakaś sprawa z podatkami, fundacje itd. Trochę sprzeczne komunikaty.

Twierdzisz, że te wszystkie aferki są winą złych ludzi którzy oszukali biednego Messiego ( tj. chyba jego ojciec jest agentem??), on poniósł jedynie konsekwencje. Niemniej jak sprawa wyszła na jaw to nie był taki skory, żeby od razu zapłacić co się należy tylko z tego co pamiętam to się sądził i składał zeznania więc dobrze wiedział co robi. Piszesz, że ma milady.. a jednak połasił się na kilka milionów- trochę się ta teoria o skromnym i dobrym Messim kupy nie trzyma. Jeżeli sam nie wypełnia zeznać podatkowych i nie wie co się dzieje z jego finansami to jak to nazwać ? :)
Wiesz może czy po tych wszystkich aferkach zmienił swoją kancelarię podatkową lub menadżera?

Wskaż proszę mecz w którym Messi naprawdę dał z siebie wszystko, maxa jak to się kolokwialnie mówi 'umierał' na boisku za swój ukochany klub. Kojarzysz taki mecz? Bo ja nie.
No ale przecież musi dbać o siebie, żebyśmy mogli się cieszyć jego grą np z Levante :) nic nie ujmując Levante - oczywiście.

@RobsonPL
Jeżeli chodzi o skromność to Messi miał kogo podpatrywać :) Porównaj proszę jego postawę z Iniestą, widzisz tę subtelna różnicę. No ale pewnie Iniesta sam wypełniał zeznania podatkowe. :)
« Powrót do wszystkich komentarzy