José Edmilson: Być może jesteśmy świadkami końca pewnego cyklu w Barcelonie

Ela Rudnicka

8 listopada 2019, 12:30

Sport

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz FC Barcelony José Edmilson wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w klubie.

- Od początku sezonu Barcelonie ciężko jest odnaleźć swoją grę, między innymi z powodu okresu przygotowawczego i kontuzji niektórych piłkarzy. Martwimy się trochę, ale wiemy, że zawodnicy mają wspaniałą jakość.

- Może przypominać mi to o końcu pewnego cyklu. Do klubu dołączyło wielu młodych piłkarzy, jest też wielu zawodników, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, ale być może pojawią się zmiany, m.in. sposobu gry, mentalności czy zachowania. To normalne. To zbyt szybko, żeby wyciągać wnioski. Jeśli pod koniec sezonu sytuacja będzie wyglądać źle, trzeba będzie podjąć jakieś decyzje.

- Piłka nożna to sport zespołowy. Młodzi powinni wierzyć w siebie, a starsi powinni pomagać i ciężko pracować. Ciężko się wypowiadać, jeśli nie widzi się, jak wygląda sytuacja na co dzień, ale z tego, co widzę i czytam w prasie, wydaje się, że oczekujemy trochę więcej od Barcelony, która dostarczyła nam tyle radości w ciągu ostatnich dwunastu lat.

- Ter Stegen ma prawo mówić, że w drużynie trzeba dokonać zmian. Ma głos, to nie jest po prostu zwyczajny bramkarz. Jeśli mówi, że trzeba zmienić podejście albo zachowanie, to jest właściwą osobą, żeby to robić. Zwykle jeśli piłkarz dokonuje publicznej krytyki, coś za tym stoi. Kiedy ja powiedziałem słowa o “czarnej owcy”, mieliśmy gorszy okres, brakowało nam koncentracji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

tam nie ma kogos kto by nimi wszystkimi potrzasnal jak Puyol chociazby, a chyba taki ktos by im sie przydal

@Piotrasz10 jak widać to Puyol na razie też chce się trzymać od tego wszystkiego co się dzieje z daleka
« Powrót do wszystkich komentarzy