Oceny za mecz ze Slavią

Gaspar

6 listopada 2019, 18:00

143 komentarze

Fot. GettyImages

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

0:0

Herb FC Barcelona

SK Slavia Praga

SPR

• Wtorek, 5 listopada 18:55
  • Camp Nou
  • Polsat Sport Premium 1

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Czekamy również na wasze merytoryczne argumenty, które mogą przyczynić się do zmiany ocen zawodników - pod warunkami zawartymi w regulaminie. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Publikujący: Gaspar

Pomocniczy: BaroPodertos, Ściah, wpwelement

• Gol
  • Asysta
  • Gol sam.
  • Ocena redakcji
  • Ocena czytelników

Marc-André ter Stegen

90

• 5
  • 5

Nie miał za wiele roboty, a kiedy Slavia już go zatrudniła, to sędzia podyktował spalonego. Mimo wszystko interwencja udana, a pewność siebie Niemca pewnie wzrosła. To zawsze jakiś plusik.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 6
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
39 85% 0 5 0 1

Nélson Semedo

90

• 6
  • 5

Prawa czy lewa strona obrony - nieważne, bo Semedo i tak kompletnie gubił się w poczynaniach defensywnych. Przegrywał pojedynki 1 na 1, łamał linię obrony, regularnie dopuszczał rywali do dośrodkowań w pole karne Barcelony. Z drugiej strony trzeba przyznać, że w pierwszej połowie był jedną z dwóch osób, które w jakikolwiek sposób zagroziły prażanom. Brakowało mu jednak dokładności, a szkoda, ponieważ jedno z jego ofensywnych wejść powinno skończyć się bramką.

Ofensywa
1 1 2 1 4 6
Współpraca i defensywa
34 82% 0 5 3 2

Gerard Piqué

90

• 4
  • 4

W pierwszej połowie otarł się o kompromitację. Szedł na raz, a poza tym brakowało mu zdecydowania w pojedynkach z rywalami. Jeden z takich błędów kosztował go żółtą kartkę, co powoduje absencję Pique w następnym meczu Ligi Mistrzów. W drugiej połowie był już pewniejszy i raz za razem naprawiał błędy swojego partnera ze środka obrony. W ofensywie pokazał się dwukrotnie - świetnie wypuścił podaniem Semedo, a także był bliski bramki po uderzeniu głową.

Ofensywa
1 1 0 0 0 11
Współpraca i defensywa
95 88% 1 7 0 11

Clément Lenglet

90

• 3
  • 4

Strasznie niepewny w swoich poczynaniach, jednak w przeciwieństwie do Pique im dalej w las, tym było z jego pewnością siebie gorzej. W samej końcówce meczu miał już nawet problemy z trafieniem w piłkę. Totalny marazm dopadł również Lengleta.

Ofensywa
1 0 0 0 1 18
Współpraca i defensywa
112 85% 0 7 1 9

Jordi Alba

46

• 3
  • 3

Przy tak skomasowanej drużynie Slavii, broniącej bardzo wysoko, zostawiającej hektary wolnej przestrzeni, Alba wręcz z czystej radości powinien oskrzydlać każdą akcję drużyny. Tymczasem jego akcenty ofensywne były zaznaczone jedynie dwa razy - kiedy dogrywał dwukrotnie do nikogo innego, jak do Messiego. Poza tym bieda w jego zaangażowaniu przygniatała. Najlepszym tego przykładem jest powrót w stylu klasowego old boya za kontrą Slavii - nawet Busquets go przegonił, a to mówi więcej niż tysiąc słów.  W przerwie zmieniony z powodu dolegliwości mięśniowych. Skoro nie był gotowy na 100%, to czemu został wystawiony?

Ofensywa
1 0 0 0 1 3
Współpraca i defensywa
35 91% 1 2 0 0

Frenkie de Jong

90

• 5
  • 6

W pierwszej połowie apatyczny, biegający jak kurczak bez głowy. Do tego niezaangażowany w rozegranie piłki. W drugiej odsłonie meczu było już zdecydowanie lepiej - De Jong zaczął częściej brać na siebie ciężar gry. W 60’ posłał świetną prostopadłą piłkę do Messiego, który znalazł się na minimalnym spalonym. W defensywie zagrał na w miarę równym poziomie. Nadrabiał braki szybkościowe Busquetsa, a także łatał dziury (w miarę możliwości) po Albie czy Semedo. Mimo tego to nie był dobry mecz w wykonaniu Holendra.

Ofensywa
0 0 3 0 1 9
Współpraca i defensywa
77 88% 0 4 0 3

Sergio Busquets

68

• 3
  • 4

Kiedy gra odbywa się na stosunkowo małej przestrzeni, to Busi czyta ją po mistrzowsku. Doskakuje wtedy do rywala, ewentualnie przesuwa się w miejsce, w które zostanie posłane podanie, i przechwytuje futbolówkę. Problem, dosyć oczywisty, pojawia się przy kontrach, kiedy Busquets zwyczajnie nie nadąża, a nawet jeśli znajdzie się w pobliżu i stanie oko w oko z rozpędzonym rywalem, to idzie na raz. Obecny „styl” Barcelony nie pomaga mu w notowaniu dobrych występów, nie wspominając o pokazaniu pełni swojego potencjału, który chyba już przeminął.

Ofensywa
0 0 0 0 1 6
Współpraca i defensywa
62 90% 0 3 1 6

Ousmane Dembélé

65

• 5
  • 5

Zacznę od plusów - dobra współpraca z Semedo, błyskotliwe otwierające podanie do Sergiego Roberto, a także indywidualna akcja, po której nie podyktowano faulu na Francuzie. Koniec. Cała reszta to klasyczne déjà vu, czyli strata na stracie i stratę pogania. Dopiero w 17’ Dembele udało się zachować futbolówkę po stronie Barcy. Trzeci sezon i dalej bez zmian w jego grze, zero wyciągniętych wniosków. Kogoś tym przypomina.

Ofensywa
0 0 5 1 0 12
Współpraca i defensywa
20 75% 2 3 1 0

Arturo Vidal

90

• 5
  • 5

Po raz pierwszy po piłkę cofnął się w 28’ (!), przez resztę czasu będąc w okolicach pozycji środkowego napastnika. Jego obecność w tamtym rejonie boiska nie pomagała Barcelonie w żaden sposób, ponieważ zwiększał jedynie tłok, jednocześnie wyłączając się z rozegrania. Oczywiście walczył, biegał i wykazywał największe zaangażowanie, ale w tym meczu potrzeba było w środku kogoś, kto poszanowałby futbolówkę, a tego Vidal nie dawał.

Ofensywa
0 0 1 0 0 4
Współpraca i defensywa
32 87% 2 2 3 5

Antoine Griezmann

90

• 5
  • 4

Dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć jego wszystkie ofensywne akcje w meczu ze Slavią. Na pytanie, czy któraś z nich była udana, odsyłam do wyniku spotkania i zachęcam do samodzielnego wyciągnięcia wniosków. Co więcej - żadna z tych akcji nie była nawet zagrożeniem dla bramkarza rywali. Griezmann wydaje się najbardziej zgaszonym piłkarzem. Czy to przez pozycję, czy przez coś innego? Można się jedynie domyślać.

Ofensywa
0 0 1 0 0 7
Współpraca i defensywa
32 78% 1 1 0 2

Zawodnik meczu wg Redakcji i Czytelników FCBarca.com

Lionel Messi

90

• 6
  • 6

Przez pierwsze 20 minut niewidoczny. Dopiero potem zaczął uczestniczyć w grze i tradycyjnie stał się jedynym realnym zagrożeniem dla bramkarza rywali. Jego główną bronią były akcje indywidualne, z których największy pożytek dała ta zakończona strzałem w poprzeczkę. Pod koniec meczu zaczął jednak z nimi przesadzać, co prowadziło do strat. Poza tym powinien wykorzystać sytuację wykreowaną przez Fatiego. Sam Messi nie pokazywał się kolegom regularnie, znikał na pewne okresy, ale zaangażowanie jego partnerów również nie pomagało Argentyńczykowi w znalezieniu kogoś do gry - stąd jego liczne, indywidualne zrywy. Zawodnik Meczu według Użytkowników.

Ofensywa
8 3 6 1 5 18
Współpraca i defensywa
45 71% 0 1 0 0

Rezerwowi

Sergi Roberto

44

• 4
  • 4

Na pewno aktywności nie można mu było odmówić. Nawet jeśli popełnił błąd, to od razu starał się go naprawić. Wielka szkoda, że nie zamienił świetnego podania Dembele na gola. Poza tym nie wykazał się niczym szczególnym.

Ofensywa
1 1 0 0 2 2
Współpraca i defensywa
23 96% 0 0 0 3

Anssumane Fati

25

• 6
  • 5

Nie można oczekiwać cudów od 17-latka. Nie można od niego oczekiwać, że wejdzie na boisko, zrobi różnicę i wygra Barcelonie mecz. I może jego świetne podanie zewnętrzną częścią stopy nie skończyło się asystą, może jego przytomność przy niedokładnym wycofaniu Vidala w polu karnym nie pozwoliła Blaugranie myśleć o golu, ale Fati zrobił coś wykraczającego poza sztywne reguły dotyczące ocen - dał powód do uśmiechu w tym smutnym, beznadziejnym meczu. Z tego powodu dostaje od Redakcji tytuł Zawodnika Meczu.

Ofensywa
0 0 0 0 1 4
Współpraca i defensywa
9 67% 2 0 0 0

Ivan Rakitić

22

• 4
  • 4

Patrząc na wynik spotkania oraz historię gry Rakitica, tego jakie zadania mu przypadały, to można określić tę zmianę mianem rozpaczliwej. Tak rozpaczliwej jak jego strzał po podaniu Fatiego. Dogranie z samej końcówki również mogło być bardziej ostre i nie tak głębokie. Chorwat nie wniósł nic do gry zespołu.

Ofensywa
1 0 0 0 1 9
Współpraca i defensywa
33 76% 0 4 1 0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po raz kolejny proszę o ocenę dla trenera. Dlaczego nie możemy ocenić jego poczynań związanych z danym meczem?

Drodzy użytkownicy.
Oceny są dla Was. Nie są miejscem moich osobistych wycieczek skierowanych ku konkretnym piłkarzom czy poprawienia sobie humoru, doczepiając się do np. Dembele.
Obecny format ocen jest tak subiektywny, jak jeszcze nie był. Dokładając dominantę, jako Waszą wspólną ocenę i zestawiając ją z oceną pojedynczej osoby, różnice będą pojawiały się zawsze i czasem będą one duże - wszystko zależy od subiektywnej oceny, własnego spojrzenia.
Niemniej, jak napisałem, oceny są dla Was. Jak napisałem, nie mam uciechy ze wstawiania niskich ocen żadnemu piłkarzowi. Nie są również miejscem, w którym mogę pozwolić sobie na upust mojej frustracji związanej z oglądaniem Barcy, która wzrastała od blamażu z Romą. Dobitnie mi to pokazaliście i w tym miejscu przyznaję się do błędu. Dużego błędu, który u jednych wywołał stan zażenowania, a u wielu wywołał salwy śmiechu (wierząc komentarzom). Tym pierwszym chcę napisać zwykłe przepraszam, a także zaproponować przyjęcie postawy drugich - w końcu śmiech to zdrowie. Przynajmniej tyle dobrego wynikło z tego artykułu.
Oceny są dla Was, dlatego zmieniłem te, które raziły Was najbardziej. Zmieniam też postawę - pamiętając o mojej subiektywności, w szeregu stawiam fakt, że oceny są przede wszystkim dla kogo? No właśnie.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
PS. Pamiętajcie, że to jest wciąż zabawa ;)

ale 6 dla Semedo czyli poziom Messiego? ciekawe... Antek na 5? czyście poszaleli!! 1 podanie do Messiego, gra na całym boisku, a nie tam gdzie powninen, zero zagrożenia pod bramką! z czego ta 5?

Oceny zmienione. No i chyba dobrze. Dużo napisano zwłaszcza nt Dembele.
Cieszę się, że Redakcja wzięła pod uwagę komentarze. W końcu po to jest regulamin.
Szkoda, że dzieje się tak wyłącznie wtedy, kiedy Publikujacym jest Gaspar.

Jak wg redakcji wyglądała reszta, jeśli zawodnika meczu dostaje 17 latek który wchodzi na 25min meczu? :) No ale coś w tym jest. W tym meczu nie było się czym zachwycić, więc nawet jego dwie akcje były odskocznią od reszty widowiska.

Dembele, jedyny grajek co gra do przodu i próbuje obudzić śpiące towarzystwo...... 3!!!!?? No k... a, bez jaj...

Ocena Dembele to nieporozumienie. Jeśli on dostał 3 to Leo powinien mieć 2 za to jak partolił akcje. Francuz miał mniej strat i zaliczył 2 kluczowe podania, Leo no cóż, nie zrobił NIC w tym meczu, ale że jest to Messi to mniej niż 5 nie może dostać. Bo przecież próbował coś zrobić więc musi mieć straty, ale Dembele już nie może. Najwidoczniej redaktor @Gaspar jest uprzedzony do Francuza i wszelkie swoje żale oraz niezadowolenie z gry Barcy przekłada na jego ocenę, choć powinien być obiektywny jeśli już te oceny wystawia.

Dembele mial duzo strat ale gdybysmy mieli w pierwszej polowie zawodnika na poziomie Dembele, ktory robil przewage mijajac kilku zawodnikow, to prowadzilibysmy 1:0 lub 2:0. To nie jego wina ze zespol z nim nie gral. Za 1 polowe dobre 6, za druga 4. Ode mnie 5 z malym plusem. Biorac pod uwage brak pomocy ze strony kolegow, byl to niezly wystep.

Moge zapytać dlaczego mój komentarz został usunięty ?
Opinia sie nie podobała ?

Dembele na 3 to ładne rakowisko.
Jako jedyny w zasadzie przez cały czas próbował rozgrywać, bawić się w drybling, robić przewagę. Kilka razy wypuścił Semedo.
Ktoś chyba oglądał inny mecz XD

Messi...grał egoistycznie, zero gry w pressingu, złe decyzje mając piłkę przy nodze i...18 strat...ale został zawodnikiem meczu, bo trafił w poprzeczkę? :)

ehh osobiście dałbym jedynie po 5 Messiemu, Frankowi i Markowi i to max. Meczu się nie dało oglądać, brak Aleni ,Puiga (jak już i tak grają taką lipe to już by mógł Ricardo byc powołany bo często fajną akcje tworzy) Wague w 1 drużynie mógłby również zagrać za Roberto którego nie da się oglądać, Firpo kupiony i nie gra. Skoro i tak grają lipe i przegrywają to już lepiej według mnie dać pograć młodym. Najbliższa okazja już w sobotę albo 23 z ostatim Leganes. Pozdrawiam miłej nocy

Kolejny raz tragedia z tym ocenianiem przez redakcję.

Absolutnie Dembele na plus Fati wchodzi na przeciwnika, który bardzo dużo przebiegł.Dembele walczył od poczatku meczu gdzie drużyny lepiej bronią bo nie są zmęczone.Fati zagrał dobry mecz ale gra w meczach w kratkę promowanie Fatiego nie ma siłę to trochę bez sensu Dembele jak zagra kilka meczy te btamki się pojawią.Potrzebuje gry.

Daj sobie spokój Gaspar z ocenianiem, bo chyba inne mecze oglądamy.

W takich meczach proponuje wybierac Najgorszego zawodnika zamiast Najlepszego...

Nie można oczekiwać cudów od 17-latka,a co teraz robi w meczu Realu 19 letni Rodrygo

Dembele 3 ? Masakra ! Kilka strat i janusze po nim jada.. jak on cos straci to jest katastrofa, bo typ nie mysli gra piach jest nie ogarniety.. ok ! Ale byl aktywny, dobre podania kilka dryblingow i nakrecał ta na nasza biede w ataku! Nie gra do tylu i cos kombinuje z przodu, a ze raz wyjdzie a raz nie to cest la vie ! Ma gosc problemy z kontuzjami itd.. ale jak zagra kilka meczow z rzędu (co sie rzadko zdarza ;) ) to widac potencial i gosc daje rade ! stara sie pomoc messiemu ogarnac ten flegmatyczny burdel ! Bo reszta tylko szuka messiego i czeka az odpali cos!
Teraz wszyscy sie jaraja Fatim .. spoko ! Moze dwa mecze zagral ok, pozniej lipa i wczoraj dobra zmiana . Ale nie robcie z niego boga bo co z nim dalej bedzie to nikt nie wie, lepsi przepadali bo nie dawali rady!
Ogarnij sie Barco !! VEB ! Siema !

Wczoraj piłkarze na murawie robili sobie jaja, część z nich dołączyła do trenera który jaja robi sobie w wywiadach, dziś jaja są w ocenach zwłaszcza ocena redakcji budzi uśmiech politowania. Komuś w nicku brakuje tylko t i wszystko był by jasne.

A jak kilka miesięcy temu pisałem że wolałbym Viniciusa zamiast Dembele to wszyscy się tak wypierali że Dembele lepszy pod każdym względem xDDD

Jak nawet można wybierać zawodnika meczu? xD

Szanowna Redakcjo jak zawsze oceniając S,Roberto i Semedo robisz to samo. Przecież Roberto od 2 sezonów się nie rozwija on nic nie zrobi i zawsze ma ocenę wyższą od Semedo, który Sergi zjada na śniadane. Panowie OBUDŹCIE SIĘ

"Chorwat nic nie wniósł do gry zespołu" - ocena 4. Trudno mi zrozumieć oceny, ale nie o to chodzi. Dla mnie Busquets, Rakitić, Valverde (przy całym szacunku ich wcześniejszych) dokonań - to pomyłka ....
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

Nie wiem za co Fati taka ocena . Sprint i to wszystko , jedno podanie mu wyszło , po 2 meczach wszyscy już wiedza jak gra i nawet jak dostanie wolnego zawodnika to nie jest w stanie go przejść bo ten inteligentnie się zastawi. Wiem ze jest młody, ale wg mnie za wcześnie na niego

Do wszystkich obrońców Dembele:
https://www.youtube.com/watch?v=G9k2Lt279O0

JEDNO udane podanie prostopadłe do Semedo i JEDEN udany lobik do Roberto. Poza tym totalne NIC, zero, bo nie liczę podań do tyłu albo oddania piłki do kolegi 3 metry obok bo to potrafi byle gówniarz z orlika. Nawet nie chciało mi się liczyć ile absurdalnych strat zanotował, ile razy w prosty sposób zawodnik "wielkiej" Sparty ograł go jak uczniaka albo zabrał mu piłkę. Do tego podania do nikogo albo brak wyczucia i posłanie podania na pewnego spalonego. Szkoda, że ucięli przy montażu "fantastyczne" podanie do Messiego, którym zepsuł świetnie zapowiadający się kontratak.

Jeśli te dwie akcje Wam wszystkim wystarczą, żeby gościa bronić przed kiepską oceną to ja nie mam pytań co do tego jak ten klub stoczył się z poziomem.

Wybor zawdonika meczeu jako Fati utwierdzil mnie w przekonaniu zeby tutaj nie zagladac.

Przecież te wszystkie oceny są za wysokie. Każdy oglądał inny mecz. Nie wiem skąd te wysokie oceny.

Jak jesteście uprzedzeni do Dembele to nie oceniajcie go. Ocena 3 to śmiech.

Do redakcji: Zacznijcie to oceniać w parę osób (a najlepiej to conajmniej 5), bo naprawdę są one nieadekwatne do wczorajszego spotkania (kolejny raz) . Messi jak zwykle najwyżej a niczym się nie wyróżniał, a to przeciez, od niego wymaga się najwięcej. To samo Busi. Trzeba przestać żyć wspomnieniami bo poza Messim stara gwardia nie wróci w swojej najlepszej formie. Nigdy.

Ocena fatiego to żart xd tyle w temacie...

Ocena Busiego 4? Problem przy kontrach? to chyba żart i to niesmaczny. Przeciwnik w ataku pozycyjnym nawet nie musi się martwić o Busiego. Busi kryje powietrze, odprowadza piłkę wzrokiem. Na chwilę przed zejściem z boiska stał i patrzył się jak piłka jest kierowana do przeciwnika (na całe szczęście Samedo ruszył sprintem by wybić piłkę).
Pomoc przy wyprowadzeniu piłki z obrony? odegranie do Lengleta, Pique. Podanie do przodu? do zawodnika w niebieskiej koszulce. To jest Legenda klubu, która twierdzi że wszystko jest dobrze, nie ma tylko wyników...
Doczepienie się Griezmanna że mało podań wykonał? - cała linia ataku była w dużej mierze osamotniona, mało podań mało gry. Griezmann, Vidal, Dembele, Fati. w sumie 93 podania. Pomoc złożona z dwóch pomocników czyli ciężar podań zrzucony na Frankiego. Nie wiem jak ocenić ten zespół/taktykę.
Mnie tylko smuci to że to przestaje być klub FC Barcelona a bardziej FC Messi bo trener tak dobiera skład żeby Messi mógł grać jak mu się podoba, nawet kosztem wyników i gry.

Rakitic 4 a powinien mieć 2 lub 3. Zmiana fatalna, równie dobrze moglibyśmy grać w 10 bo poza stratami, podaniami do najbliższego lub niecelnymi, strzałami w gołębie i absolutny brak zaangazowania pokazał jedynie czemu nie gra od początku sezonu. Miejsce ma zarezerwowane ale na trybunie.

Pisząc że De Jong nie bral na siebie ciężaru rozegrania jedynie mnie śmieszy bo proszę o wytłumaczenie jak miał to zrobić jeśli Messi mu się cały czas wpychal na jego pozycję?

Najgorsze jest to że z notą 5 lub 6 można zostać najlepszym zawodnikiem.
Miernoty i słabeusze zawalczcie wreszcie i pokażcie klasę - przecież zdarzały się mecze gdzie oceny były wysoko ponad przeciętne.
Ernesto out i to jak najszybciej i za taką tolerancję niech zabiera z sobą Bartka.

Od dzisiejszych ocen gorszy był jedynie wczorajszy mecz w wykonaniu Barcy. Próba tłumaczeń tak dziwnych not jest co najmniej śmieszna.

Powinno się oceniać też trenera. To by urozmaiciło dyskusję:)

Myślę, że Vidalowi i Griezmannowi można śmiało podnieść ocenę. Z zadań trenera wywiązali się perfekcyjnie.

buahahahhaah Fati zawodnikiem meczu za kilkanaście minut i za "wymyśloną" asystę - no spoko - może niedługo tylko takie będą się liczyć. Fati bohaterem za 5 kluczowych piłek, fredi za 4 fajne piłki, a wyniki ..nie ważne - ładnie podał - ma sa kra!

Oglądając ten mecz i grę wygląda to tak jakby Messi przed meczem w szatni powiedział nie strzelajcie tylko podawajcie do mnie Ja będę kończyć akcje. Tak to widziałem bo było dużo akcji gdzie mogła wyjść kontra ale nagle Grizman czy Dembele popatrzył gdzie Messi i hamulec. Wszyscy wiemy jaki wielki jest Messi ale nie wchodzimy do szatni Barcy i nie wiemy jaki jest w szatni może jest wybuchowy itd bo patrząc na Grizmana to wydaje się że kupiliśmy jakiegoś zwykłego piłkarza a przecież to co on robił w Atle to było magia tutaj może Messi mu nie pozwala. Pamiętacie spotkanie gdzie Messi nie grał a w ataku był Rafinhia Perez i Grizman jak klepali piłkę to naprawdę mogło się podobać i rokowało że Barca będzie miała niezły skład ale jednak coś blokuje lub ktoś i może to nie trener może szatnia ma swoje zdanie w końcu Messi to dla wszystkich bóg i może każdy go słucha ale to tylko moje spekulacje. VeB

Brak prawego obrońcy, kiepsko grający Busquets, Griezmann jak 5 koło u wozu, a Dembele jak jezdziec bez głowy, czyli nic nowego...od dawna powatarzaja sie te same błędy i naprawde nie wiem ogladając te Barcelone Valverde jaka to ma być drużyna dominująca czy grająca z kontry xd badz co bądz przypomina swojego trenera bo jest nijaka !

Jak zwykle młodzian faworyzowany ;)
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.6.

Śmiechłem :D
Przy opisie Messiego że powinien wykorzystać okazje na gola a przy opisie Roberto że szkoda że nie wykorzystał. Sorry ale to Roberto miał lepszą sytuacje którą powinien wykorzystać

Ten kto wystawia te oceny chyba bardzo nie lubi Dembele.. Taka sama ocena jak u Grieza który nie wyszedł na ten mecz.. A o wyższej oceny dla Rakiety już nie wspomnę.. Fati dostał 6 za jedno ładne podanie do Leo i za to że jest młody..

Zawodnik meczu grający 25 minut. Interesujące...

Jak zawsze Messi piłkarzem meczu. Za co nie wiem pół meczu chodził po bo boisku raz zachował się samolubnie bo wolał strzelić w poprzeczkę niż podać piłkę do Griezmanna który stał sam i czekał na piłkę. Za niewykorzystaną sytuację którą stworzył mu Fati. Jeszcze nie można zapomnieć o wielu strat które miał. Taki Dembele który był bardziej widoczny podczas meczu. Dwa podania otwierające duży procent podań celnych i dostaje notę 5. Straty miał nie można powiedzieć ale był bardziej pod grą niż Messi

czytam te oceny i zastanawiam się czy to moja barca.. WTF?!? Nie mam ochoty w ogóle oglądać tej kopaniny i braku pomysłu. Czekam az Valdziu odejdzie, a razem z nim J. Alba, Rakieta (mam nadzieje zimą).. Suarez też już niech myśli o emeryturze w Urugwaju. Dembele - szkoda strzępić język.

Osobiście wnoszę o zmianę oceny dla Dembele, bo moim zdaniem nota 3 dla Francuza w porównaniu dla noty 6 dla Ansu, jest naprawdę nieodpowiednia. Straty u skrzydłowych są normalne, a Ousmane to często jeden z niewielu zawodników w linii ataku, który potrafi zrobić coś kreatywnego. Miał znakomite zagranie do Roberto, które mogło skończyć się piękną asystą, ładnie zagrywał do Semedo (i to 2 razy), a także mógł mieć asystę z rzutu rożnego. Fakt, miał sporo strat i w wielu momentach wyglądał niezdarnie, ale to był 6. mecz Ousmane'a w obecnej kampanii. Ansu miał dobrą zmianę, ale także notował straty. Świetne zagranie do Messiego, wycofanie do Rakiticia i błysk w jednym dryblingu, gdzie dał się sfaulować. To by było na tyle. Nie uważam, że Dembele zagrał w tym spotkaniu gorzej od Fatiego, ale rozumiem, że @Gaspar ma więcej cierpliwości do 17-latka, który nie rozegrał jeszcze 400 minut w pierwszym zespole, niż do Dembele, który jest w FC Barcelonie już 3. sezon. Ocena 3, jednak tutaj nie pasuje, naprawdę. :)

Rakitić 4?! To była fatalna zmiana i nie zasłużył na wyżej niż 3 moim zdaniem.

Ja na waszym miejscu zaniechał bym tej kolumny. Nie wiem jaki mecz ogladaliście, albo po ilu głebszych byliście, ale tak spartaczyć robote to głowa mała. Dembele miał straty, oczywiście, ale nie na jakimś kosmicznym poziomie( nie wiecej od Messiego). To bym jedyny napastnik który próbował coś zmienić, dryblował, miał kluczowe podania, a w mojej opini podanie do Roberto było trudniejsze niż podanie Fatiego do Messiego. Jak ściagał go ten nieudacznik to pomyślałem, że jedynym wytłumaczeniem na to jest lepsza gra defensywna Griezmanna i jak to Valverde bedzie bronił wyniku z mocarna Slavia. Wstyd i żenada

Dembele miał wczoraj 75% celności podań. Przez całą karierę utrzymuje celność na poziomie 74,9%. Dembele nie jest graczem, który gra ostrożnie. Zawsze ryzykuje i unika prostych rozwiązań. Generalnie tu stracił, tam wykreował klika sytuacji. Rewelacyjnie nie było, ale kiepsko również nie. Nie wiem skąd wzięło się ganienie go za straty. Z drugiej strony nie mam pojęcia jak można chwalić Fatiego, który stracił 1/3 piłek. Dysproporcja w ocenach 6 do 3 jest kiepskim żartem i brakiem profesjonalizmu.

Od dawna nie zwracam uwagi na oceny redakcji. Często są one wynikiem statystyk, podań, strat, strzałów celnych i niecelnych itp. Według mnie taka ocena jest kompletnie pozbawiona sensu. To mniej więcej tak, jak różnej maści znawcy wyliczają, że CR7 czy ktoś inny zdobył w sezonie takie a takie tytuły, więc jest/był lepszy od Messiego, choć w istocie do pięt mu żaden z obecnie grających piłkarzy nie dorasta. Więc nie ma co się podniecać cudzymi ocenami, itp.

Nelson Semedo po raz kolejny był najlepszym zawodnikiem Barcelony w pierwszej połowie meczu. W drugiej tradycyjnie przygasł co w rozrachunku dało zawodnika meczu Frankiemu. (ocena 6) Poza tym co napisano o nim w opisie warto zaznaczyć, że wywalczył 2 żółte kartki dla rywala, a kartka którą sam złapał wynikała z błędu sędziego, który nie podyktował oczywistego faulu na Dembele i niestety Portugalczyk musiał ratować się faulem. Owszem przegrywał pojedynki z Olyanką, ale potrafił też je wygrywać jak chociażby w 17 minucie. W 24 i 41 przechwycał piłki już na połowie rywala, a jeżeli nie dawał rady, przytomnie faulował, niwecząc poczynania Slavii w zarodku. Popisem jego dobrej gry obronnej był błyskawiczny powrót w 46 minucie i złapanie przeciwnika na spalonym, to była najgroźniejsza akcja Slavii zakończona golem. W 1 połowie jako jedyny stanowił zagrożenie dla rywala, warto dodać, że w jednej z sytuacji gdy dośrodkowywał piłkę, ta trafiła przeciwnika w łokieć, który powiększył obrys ciała. (Ocena 6)

Messi? no cóż miał 3 okazje, z czego wszystkie koncertowo zepsuł. Do tego sam nic nie wykreował partnerom jak to miewa w zwyczaju. (ocena 5) Lepszy do Griezmanna (ocena 4), ale szczerze powiedziawszy to w mojej ocenie Dembele zrobił więcej od niego. 2 kluczowe podania, lepsza celność podań, mniej strat (ocena 6) Ansu Fati zagrał 1 kluczowe podanie, raz też fajnie rozegrał do Rakitica i tyle go było na boisku, a przecież grał niemal 1/3 meczu. (ocena 5 - wyjściowa)

Zarzuty do Vidala, że spełniał taktyczne założenia trenera? Moim zdaniem rozegrał świetne zawody, 2x zabrakło 10 cm a miałby na koncie gola i asystę. (ocena 6)

Najsłabszy był Rakitic, który po wejściu więcej zepsuł niż cały zespół do tego pory (ocena 2)

Jestem szczerze zszokowany tymi ocenami, bo gdyby Messi i Semedo mieli trochę więcej szczęścia to byśmy wygrali 5:0 i zachwytom nie byłoby końca. Dużo biegaliśmy jako cała drużyna, co zauważyłem już po mecz i miało to odzwierciedlenie w statystykach. Ciężko się gra z tak fizycznym i zaangażowanym rywalem, a mimo tego potrafiliśmy stworzyć sobie kilka świetnych i pare dobrych okazji.
P.S Z resztą ocen się raczej zgadzam.

Te oceny to totalny śmiech na sali. Tu chyba był oglądany inny mecz skoro Semedo ma taką samą ocenę jak Rakitić czy Busquets. No i Dembele z "trójką"...

Ja tam uwazam ze Semedo byl jak nie najlepszym to w dwojce najlepszych pilkarzy Barcy, nie zgodze sie tez z ocena Griezmana to jedyny pilkarz w ataku ktory szuka gry kombinacyjnej i zespolowej jedyny ktory chce zazebiac akcje reszta sobie rzepke skrobie, Vidal zagral slaby mecz ale to przez ustawienie kompletnie nie pasujace do niego, jak byl Coutinho w zespole jakos Valdek ani razu nie wpadl zeby to jego tak ustawic

Wydanych zostało blisko 320 mln euro (Cou, Dembele, Griezmann) i nadal nie ma ofensywy poza Messim i Suarezem. Przebłyski w pojedynczych meczach tych trzech (teraz dwóch) nie dadzą wyników ani tym bardziej gry. Wczorajszy mecz w zasadzie do szybkiego zapomnienia. Jak dla mnie poza dwoma lub trzema piłkarzami nie ma kogo oceniać.
Komentarz usunięty

Dembele 3? Przecież on miał najwięcej kluczowych podań z całej drużyny. Fati 6?

Wg mnie redakcja ma rację w ocenie Dembele. Koledzy on gra dla Barcelony 3 sezon! Straty w próbach dryblingu czy napędzania akcji? Ok. Straty po niedokładności przyjęcia i podaniach ( gdzie nikt go nie atakuje) stanowcze NIE. Te bezsensowne straty irytują nie tylko nas, spójrzcie na Messiego i kolegów. Jakie mają do niego małe zaufanie, jak rzadko do niego grają ma " kontakt". On gra tu 3 lata a nie rozumie że to Barcelona i tu w piłkę się gra a nie ją zaznaczam BEZSENSU traci.