Przełożenie meczu Barcelony z Realem Madryt byłoby dobrą wiadomością dla Ousmane'a Dembélé

Dariusz Maruszczak

17 października 2019, 11:15

AS

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Nie każdy podchodzi negatywnie do koncepcji przełożenia meczu Barcelony z Realem Madryt. Z takiego obrotu spraw byłby zapewne zadowolony Ousmane Dembélé.

Francuz musi bowiem odcierpieć karę dwóch spotkań zawieszenia za czerwoną kartkę otrzymaną w starciu z Sevillą, a zatem nie będzie mógł wystąpić w pojedynkach z Eibarem (19 października) i Realem Madryt (26 października). Przełożenie El Clásico na inny termin, co wydaje się bardzo prawdopodobną opcją, oznaczałoby, że Dembélé mógłby zmierzyć się z Los Blancos, a sankcję odbyłby podczas kolejnej konfrontacji z Realem Valladolid 29 października.

Kodeks dyscyplinarny Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej w artykule 56 ustęp 1 reguluje, że kara zawieszenia jest wykonywana w następujących po sobie meczach tych samych rozgrywek, bez względu na ewentualne zmiany w terminarzu, przełożenia spotkań, powtórzenia czy jakiekolwiek inne okoliczności.

Dembélé otrzymał czerwoną kartkę za to, że powiedział Mateu Lahozowi „bardzo zły, jesteś bardzo zły” po tym, jak sędzia wyrzucił z boiska Ronalda Araujo w meczu z Sevillą. Komitet ds. Rozgrywek uznał wersję arbitra i zawiesił Francuza na dwa spotkania, zgodnie z artykułem 117 kodeksu dyscyplinarnego, który określa właśnie taką karę za obrazę sędziego. Barcelona przedstawiła odwołanie, wiedząc, że Dembélé może być istotny dla Ernesto Valverde podczas El Clásico, zwłaszcza w okresie adaptacji Griezmanna. Być może jednak i bez tego skrzydłowy będzie w stanie wystąpić w meczu z Realem Madryt, który według mediów mógłby odbyć się 4 lub 18 grudnia. Decyzję w tej sprawie podejmie Komitet ds. Rozgrywek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Do tego czasu to jeszcze szklanka dwa razy zdąży być kontuzjowany

O ile do tego czas Fati go nie wyrzuci ze składu ;)

Było by dobra o ile się nie połamie znowu.

Dajcie spokój z tym Dembele, wypożyczyć do Ajaxu czy Benfiki i tyle.

Pod warunkiem, że nie będzie kontuzjowany :D
konto usunięte

Aquesta és una molt bona notícia. Dembouz przez wielu jest uważany za jeźdźca bez głowy, ale na lewej stronie w ofensywie przyniesie prawdopodobnie więcej korzyści niż Griezmann. Zwłaszcza przeciwko bocznemu obrońcy tak grającemu w defensywie jak Marcelo.

Ten no... Madry inaczej ma zawsze szczescie :)

Wolę zagrać teraz bez Dembele niż w późniejszym terminie bez np Messiego , Lengleta czy De Jonga

Do grudnia na pewno uda się mu złapać kontuzję.

Czyli to jednak prawda że protesty mają na celu przywrócenie Dembele na klasyk