Catalunya Ràdio: Barça zaprezentuje nową koszulkę w meczu z Atlético na Wanda Metropolitano

Radek Koc

15 października 2019, 11:00

Catalunya Ràdio

23 komentarze

Fot. Twitter

Piłkarze Barcelony mają po raz pierwszy w tym sezonie wystąpić w czwartym komplecie koszulek. Zgodnie z doniesieniami dziennikarzy z Catalunya Ràdio ma to nastąpić w wyjazdowym spotkaniu z Atlético. 

Informację podał Xavi Campos w programie radiowym "Club de la Mitjanit". Wiadomo, że nowa koszulka zostanie zaprezentowana w czasie weekendu 30 listopada - 1 grudnia. Dokładna data meczu z Atlético nadal nie została ustalona.

W tym sezonie Barcelona będzie mieć do dyspozycji cztery różne koszulki. Pierwszą opcją jest trykot z niebiesko-granatową szachownicą. Następnie żółta koszulka z dwoma ukośnymi pasami w kolorach bordowym i granatowym. Trzeci komplet nawiązuje do stroju z sezonu 1996/1997 i jest koloru zielonego. Projekt czwartej koszulki został zaakceptowany kilka miesięcy temu przez członków zarządu i jest ściśle związany z katalońską senyerą. Koszulka jest koloru żółtego i na środku ma cztery ukośne pasy w kolorze czerwonym. 

Jak dodają dziennikarze katalońskiego radia - data i wybór miejsca mają wiele wspólnego z obecną sytuacją polityczną i z wydarzeniami z 2017 roku. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lepsza by była bez logo sponsora, ale i tak mega mi się podoba! :)

Mialem podobna koszulke Kamerunu.
Takze moim zdaniem fajna.

Tylko gdzie ją kupić?

Chyba trzy ukośne pasy ? Tak przynajmniej jest na zdjęciu ?

Za kilka lat będziemy mieć 60 innych koszulek, każdy mecz sezonu w innej. Kurła kiedyś to było, jednak koszulka przez cały sezon, jeszcze prana raz na jakiś czas... :D

4 stroje koszulek kto to widział xd u nas w b-klasie jest aż 6 czy 7

O proszę, tylko co wczoraj wspomniałem o tych koszulkach :D

Druga dużo lepsza.

Bezpośrednie nawiązanie graficzne do historii powstania flagi Katalonii ;) Na bank kupię tą koszulkę bo jest bardzo wymowna

Koszulka piękna, musi się u mnie znaleźć :)

bez szału stroje

Koszulka Nike z trzema paskami? Pierwsze widzę.