Niemcy z Ter Stegenem w bramce remisują z Argentyną w meczu towarzyskim

9 października 2019, 22:41

5 komentarzy

Niemcy zremisowali w meczu towarzyskim z Argentyną 2:2. Selekcjoner gospodarzy Joachim Löw dał szansę wielu zawodnikom, którzy na co dzień nie mogą występować w podstawowym składzie, w tym Marcowi-André ter Stegenowi.

Niemcy wypracowali pierwszą dobrą szansę bramkową po kwadransie gry. Strzał Juliana Brandta obronił jednak Agustín Marchesín. Gospodarze nie musieli długo czekać na skuteczne wykończenie akcji, ponieważ już minutę później wyszli na prowadzenie. Serge Gnabry wykorzystał niezdecydowanie argentyńskich defensorów w polu karnym i pokonał Marchesína. W 22. minucie było już 2:0. Nieodpowiedzialna strata Marcosa Rojo zakończyła się szybkim kontratakiem Niemców, po którym na listę strzelców wpisał się Kai Havertz. Do zdobytej bramki Gnabry dołożył w tej sytuacji asystę. W 31. minucie znakomicie z rzutu wolnego uderzył Marcel Halstenberg, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Po chwili w podobny sposób obramowanie bramki obił Rodrigo De Paul, który trafił w słupek po strzale z dystansu.

Druga połowa zaczęła się dość spokojnie i dopiero po dziesięciu minutach gry Niemcy wyprowadzili groźny kontratak. Argentynę przed stratą golą uratował Marchesín, który miał do tego momentu znacznie więcej pracy niż Ter Stegen. Albicelestes stopniowo przejmowali inicjatywę i w 66. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Wprowadzony na boisko zaledwie cztery minuty wcześniej Lucas Alario wykorzystał dobre dośrodkowanie kolejnego zmiennika Marcosa Acuñi i nie dał szans Ter Stegenowi. Bramkarz Barcelony skutecznie interweniował za to po mocnym uderzeniu z dystansu Leandro Paredesa. Na kwadrans przed końcem gry Alario mógł doprowadzić do wyrównania, ale nie trafił w światło bramki. Napastnik Bayeru jednak nie rezygnował i w 85. minucie przeprowadził szarżę w pole karne rywali i oddał piłkę Lucasowi Ocamposowi. Skrzydłowy Sevilli strzelił w kierunku krótkiego słupka bramki, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki obok zdezorientowanego Ter Stegena. Ocampos okrasił debiut w reprezentacji strzelonym golem. Argentynie udało się odrobić straty po niezłej w jej wykonaniu drugiej połowie i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Niemcy - Argentyna 2:2
1:0 S. Gnabry 16’
2:0 K. Havertz 22’
2:1 L. Alario 66’
2:2 L. Ocampos 85'

Skład Argentyny: Agustín Marchesín, Juan Foyth, Nicolas Otamendi, Marcos Rojo (46’ Marcos Acuña), Nicolas Tagliafico, Leandro Paredes, Rodrigo De Paul (90+2' Guido Rodríguez), Roberto Pereyra (76’ Renzo Saravia), Paulo Dybala (62’ Lucas Alario), Ángel Correa (46’ Lucas Ocampos), Lautaro Martínez.

Skład Niemiec: Marc-André ter Stegen, Niklas Sule, Robin Koch, Emre Can, Lukas Klostermann, Marcel Halstenberg, Joshua Kimmich, Gian-Luca Waldschmidt, Kai Havertz (83’ Sebastian Rudy), Julian Brandt (66’ Nadiem Amiri), Serge Gnabry (72’ Suat Serdar).