Świetne statystyki Leo Messiego w meczu z Interem Mediolan

Julia Cicha

3 października 2019, 16:30

Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Występ Leo Messiego w meczu z Interem w znacznym stopniu przyczynił się do odrobienia strat przez Barcelonę i odniesienia zwycięstwa przez Katalończyków. Dobra gra Argentyńczyka to nie tylko asysta do Luisa Suáreza przy jego drugim golu. Sport podaje kilka innych statystyk z tego spotkania.

Messi rozegrał wczoraj pierwsze pełne 90 minut w tym sezonie i zmienił oblicze gry Barcelony. Leo stworzył sześć okazji bramkowych (najwięcej z zespołu). Dwie z nich były bardzo dobre. Do tego Argentyńczyk zanotował 11 dryblingów, z czego 10 udanych. Wygrał też 13 indywidualnych pojedynków.

Powyższe dane potwierdzają jedynie, jak ważnym graczem jest Messi. Piłkarz jest najlepszym strzelcem Barçy w Lidze Mistrzów (112 goli), a także obcokrajowcem, który rozegrał najwięcej meczów w barwach Barcelony w tych rozgrywkach (137). W przerwie wczorajszego spotkania kamery wyłapały, jak kapitan mówi do kolegów: „nie szalejmy, koledzy, wyjdźmy wyższym pressingiem, normalnie”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jest błąd w tłumaczeniu powinno być "WYJDŹCIE wyższym pressingiem", przecież wiadomo że Leo latał za włochami nie będzie ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy