Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Łukasz Lewtak

22 września 2019, 07:13

131 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Zablokowani" - rozczarowująca Barça poniosła drugą porażkę w lidze, nie stwarzając prawie żadnych okazji w polu karnym Granady. Powrót Messiego nie wystarczył w meczu z grającym intensywnie rywalem, który jest teraz współliderem Primera División. Piłkarki Barçy przejechały się po Atlético w meczu ligowym. Wygrały aż 6:1, mimo że przegrywały 0:1. Zidane gra o dużą stawkę w wieczornym meczu z Sevillą Lopeteguiego. Atlético zderzyło się z Rubenem i tylko zremisowało z Celtą. Marc Márquez z pole position w GP Aragonii i coraz bliżej korony. Barça gra o 19 z Realem Madryt w finale koszykarskiego Superpucharu.

"Katastrofa" - Barça grała bez pomysłu i poległa w Granadzie. To dla katalońskiego klubu najgorszy początek ligowy od 25 lat. Ansu i Messi weszli na boisko w drugiej połowie i dali iskierkę nadziei drużynie, w której obronił się tylko de Jong. Superfinał koszykarskiego Superpucharu - Barça pokonała Valencię, a Real wygrał z Fuenlabradą i dziś obejrzymy El Clásico. Lopetegui chce zemścić się na Realu. Piłkarki Barçy rozjechały Atlético na stadionie im. Johana Cruyffa. Marc Márquez może rozstrzygnąć losy tytułu w Moto GP.

"Zdyskredytowany" - Barcelona od miesiąca nie może wygrać na wyjeździe w tym sezonie, a wczoraj nie była nawet w stanie stworzyć zagrożenia pod bramkę rywala w alarmującym meczu. Siedem na piętnaście możliwych punktów to najgorszy początek ligowy, odkąd za zwycięstwo przyznaje się trzy punkty. Espanyol podejmuje dziś Real Sociedad. Piłkarki Barçy rozgromiły Atlético 6:1. Piłkarze ręczni Barçy ograli słoweński zespół Celje 45:21 i zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Poza tym informacje o Moto GP, koszykarskim Superpucharze i piłce wodnej.

"Co za lanie!" - Barcelona przeszła obok meczu na Los Cármenes, a sytuacji nie naprawił nawet Leo Messi. Status Valverde został naruszony z powodu nieskutecznych pomysłów trenera. Granada spędziła noc na fotelu lidera. Zidane zapewnia, że nie przeszkadza mu to, że wymienia się nazwisko Mourinho w kontekście powrotu do Realu. "Ciemność w ataku Atlético" - Rojiblancos ponownie bez gola, bezbramkowy remis z Celtą. Oshoala nie miała litości dla mistrza - piłkarki Barçy rozbiły Atlético 6:1. Real rozgromił Fuenlabradę 55 punktami i zagra z Barçą w finale koszykarskiego Superpucharu.

"Z Messim też nie" - argentyński crack rozegrał całą drugą połowę, jednak Barcelona poległa w meczu z Granadą, która jest liderem. Ruben Blanco był murem dla Atlético. Lopetegui zagrożeniem dla Realu. Przygnębiony zespół Królewskich odwiedza Sewillę - w grze pozycja lidera. Fiesta piłkarek Barçy w El Clásico. Real i Barcelona walczą o pierwszy tytuł w sezonie w finale koszykarskiego Superpucharu. Marc Márquez przygotowuje się na kolejne łatwe zwycięstwo. F1 GP Singapuru: Leclerc wystartuje z pole position po fantastycznych kwalifikacjach, Sainz siódmy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

real zmieni trenera a my bedziemy skazani na niego do konca sezonu bo bartomeu pewno nie zwolni go przeciez nie wypada

W Barcelonie widać trwa w najlepsze pudrowanie trupa i nikt nie chce podać drużynie tlenu. Oby nie doszło do eutanazji.

jesteśmy zagubieni

Prosty temat gościu dał Ci w twarz, zamknął drzwi, a Ty po nich kopiesz. Totalna niemoc! Dawna Barca biła do nieprzytomnoaci i to nie ogórki w stylu Granady.

Droga redakcjo. Jeśli byście mogli zróbcie ankietę o Valverde ile kibiców chce jego odejścia i najlepiej gdyby ta ankieta trafiła do niego :)

Przed chwilą stwierdziłem, że wolałbym już chyba do końca sezonu tego pieniacza Mourinho niż NieMamPomysłuValverde i to chyba najsmutniejsze podsumowanie stanu w jakim jest nasz zespół.

A tam zrzędzicie wszyscy. Trzeba mieć do tematu podejście jak Ściach, który pisał po Dortmundzie "W pierwszej połowie byłem zachwycony sposobem konstruowania ataku pozycyjnego przez Barcelonę". Czyli nie zwracajmy uwagi jak wygląda cały ogród tylko szukajmy jednego zielonego drzewka z pięknymi owocami, a że reszta gnije, to nie ma znaczenia. To się chyba nazywa hipsterka.

Idąc tym tokiem rozumowania polecę Piechniczkiem: chciałem zwrócić uwagę na wyższość Barcelony w liczbie rzutów rożnych we wczorajszym meczu. Mamy element piłkarskiego rzemiosła , na którym możemy budować nadzieję na przyszłość. Nic tylko dokupić w zimowym okienku 3 dwumetrowych drwali i będą dobijać rywali główkami.

Od klęski z Romą mamy atrapę trenera, ale niestety rywale z La Ligi znowu dają nieudacznikowi alibi. Barca jest słaba, ale w tabeli na tle głównych rywali nie wygląda najgorzej.

I pomyślcie tylko, ten gamoniowaty kucający pan ma poprowadzić Barcę do wygranej w LM. Z tym samym zestawem reakcji na niekorzystne wydarzenia boiskowe jak wczoraj i wielu, wielu innych meczach.

A zarząd tego nie widzi...

BARCA kolos na glinianych nogach, kwestia czasu kiedy się zawali

Z każdym następnym tygodniem wuefista rozwali tę drużynę jeszcze bardziej. Jak najszybciej zwolnić pajaca, Rzymu i Liverpoolu nie wybaczę mu nigdy

Może Bartek podpisał z nim taki kontrakt że jak go sam zwolni to z 50mln musi dać nigdy nic nie wiadomo z tym Pseudo Fanem Barcy

Napiszcie wreszcie proszę , że już go zwolnili . Nawet jakby miał to być fake news to i tak chce to w końcu przeczytać.

Może mi ktoś wytłumaczyć jak głupiemu,dlaczego ten trenerzyna jest jeszcze w klubie?

Kiedy wreszcie przeczytam ze Valdek i jego pseudo asystenci zostali wy.....ni na zbity pysk , może już w środę, dzień po meczu z Villarealem

Koszulki maja w kratkę , No to i gra jest w kratkę ,

A czy tylko ja, pomijajac fatalna gre, mam pretensje do sedziow?

Już po meczu z Liverpoolem, Valverde powinien zostać zwolniony. Jeśli trener nie wyciąga wniosków po porażce z Romą i po raz kolejny ośmiesza zespół na arenie międzynarodowej, to nie wiem co jeszcze musi się stać, żeby zarząd przejrzał na oczy. Trener nie tylko zabił piękny ofensywny styl oraz motywację u wielu piłkarzy, ale też pod kątem taktycznym wielu trenerów zjada go bez popity.

We wczorajszym meczu dokładnie było widać mental Ernesto. On ustawia drużynę by "zniwelować" zagrożenia przeciwnika, ale to przeciwnik powinien ustawiać się tak, żeby PRÓBOWAĆ zniwelować zagrożenia Barcy. Z całym szacunkiem, ale w Europie są może 2-3 drużyny, nad którymi można byłoby się pochylić i pomyśleć nad zniwelowaniem ich mocnych stron. W La Liga tylko Atletico tego wymaga. I do tego prowadzi jego gadanie, że próbujemy zniwelować zagrożenia ze strony beniaminka. I przegrywamy 2:0. Brawa dla stratega!

Z takim trenere i zarzadem a rowniez z zawodnikami po 30 to se moga pograc w pilke na plazy

Po Rzymie mówiłem , że to się nie uda. Po Anfield byłem pewny, że go zwolnią bo już teraz to chyba nikt nie ma złudzeń ale on jednak został chociaż raczej nie ze względów sportowych. Bartomeu „sport” ma w du*ie bo to było po prostu do przewidzenia.
https://twitter.com/BTClip/status/1133587740014964736?s=20
Komentarz usunięty przez użytkownika

Fajnie by było zobaczyć w następnym meczu białe chusteczki od kibiców dla trenera, może Bartomeu w końcu by ruszył głową że coś tu nie gra

Valverde z Coutinho zrobił słabego piłkarza, teraz robi to samo z Grezmannem. Pierwszy pokazuje w Bayernie że ma umiejętności i potrafi grać. Valverde...

Jeszcze Bartek powinien powiedzieć coś w stylu: "Mamy trenera, który ma ważny kontrakt, wykonuje bardzo dobrą pracę, szatnia go szanuje." Co ty z nim podpisałeś, że go nie zwalniasz. Jesteś tak głupi?

Czy tego juz nie wystarczy do dymisji Valverde? A moze spadek z ligi to wymusi?

No to teraz remis z villarealem , porażka z getafe , porażka z interem i żegnamy Valverde. To co ten człowiek zrobił z tak wielką drużyną jaką jest Barca to przechodzi ludzkie pojęcie

Ani jednego strzału oddanego przez Griezmana w 4 meczach wyjazdowych haha za 120 mln

Średnio pod postami na oficjalnym instagramie Barcelony pojawia się około 5 tysięcy komentarzy. Od wczoraj pod postem z wynikiem meczu komentarzy jest już 140 tysięcy z czego #valverdeout to 95%. Lud ma dość. #VoxPopuli

Pomimo transferów i ładnej otoczki zwiazanej z nimi zaliczamy konkretny falstart, na wyjazdach mamy farta lub dostajemy po gębie grając bezduszny football na poziomie 3 ligi,to jest ostatnie ostrzeżenie mam nadzieję i niech Pan Valverde weźmie się za robotę albo niech szukają następcy, wydaje mi się że wystarczy już upokorzeń

Ja tak trochę z innej beczki... Wie ktoś może czemu wszystkie mecze Barcy dają na Canal+ a nie na Eleven??

Zdyskredytowany to EV byl po meczu z Roma dwa sezony temu. Z całym szacunkiem dla niego, czas na zmianę trenera. Wolny jest Wenger, Setien, Enrique, a nawet Mou. Wszystko w rękach zarządu (i to mnie martwi)

Problemem jest brak Messiego i nic więcej od 5 lat bez Messiego jest tragedia. Wróci do pełni zdrowia wróci Barca, w tym sezonie będzie trudniej bo nie miał.okresu przygotowawczego przepracowanego

Takiej nędzy jaka wypełzła z naszej szatni nawet najstarsi górale nie pamiętają...
Aż trudno uwierzyć,że ludzie kupieni za kilkadziesiąt baniek nie radzą sobie z piłkarzami notowanymi dużo niżej.
Dyrygent Valverde tak rozstroił swoje instrumenty że teraz trzeba niezłego speca aby to wszystko zestroić na nowo.

Trzeba natychmiast złożyć wotum nieufności dla obecnego zarządu. Jakim trzeba być analfabetą piłkarskim aby nie widzieć co dzieje się w klubie i w dodatku cały czas zatrudniać tego gościa jako trenera, który zniszczył wszystko. Zniszczył całe piękno gry Barcelony!

Nie da się obronić trenera, nie stworzyl koncepcji taktyki i widac jego bezradność, nie może narzekać że nie ma kim grać... Nie chce by utrzymał posadę bo sezon stracony, zespół potrzebuje impulsu. Nie jestem zwolennikiem zwalnianka po krótkim czasie ale na taką grę zanosiło sie od dwóch sezonów. Brak stylu i pomysłu teraz jest już rzeczywistością, klub z takimi nazwiskami w składzie nie stwarza sobie sytuacji bramkowych, poczekalbym jeszcze ze dwie kolejki i jak to sie nie zmieni to pozegnalbym trenera.....

Dajcie spokój z tym pisaniem o siatkówce, to jest niszowy sport, który nawet do koszykówki czy piłki ręcznej nie ma pod względem popularności na świecie startu. Tak naprawdę na poważnie w Europie to się gra w Polsce, Rosji i Włoszech. Niezłe reprezentacje mają jeszcze Francuzi, Serbowie i Bułgarzy. Tyle.

Na świecie to popularny sport jeszcze w Iranie i Brazylii, które mają dobre kadry. No i mocni, być może najmocniejsi są Amerykanie gdzie w Stanach 99 procent osób poza Igrzyskami nie ma pojęcia o istnieniu takiej dyscypliny.

Liczyłem na nagłówki Valverde zwolniony!? :(

Z wolnych trenerow, ktorzy mogliby poprowadzic druzyne do konca sezonu jest Setien i Wenger. Pozniej Koeman, Martinez. Pochettino niestety jest z innej opcji "politycznej". Ten Haag moglby sobie nie poradzic z gwiazdeczkami.

Mam nadzieję że kibice w następnym meczu będą machać białymi chustami czy Bóg wie czym że go pojadą i może coś ktoś z tym zrobi

Wszystko fajnie tylko nie ma żadnych trenerów na rynku chyba że Mourinho... Ale to by już była kaplica totalna

Brawo Ernesto, sprawiłeś pierwszy raz od 20 lat, że absolutnie nie żałuję, że nie widziałem meczu Barcy. Nawet się cieszę, gdy nie marnuje czasu na Twoją jakże nudną wizję futbolu.

Ciekawe dlaczego najlepsi piłkarze Barcy chcieli żeby Valverde został?

On nawet nie nadaje się do trenowania rezerw.. Bo z każdego dobrego zawodnika zrobi miernote

No obrońcy naszego wspaniałego trenera niech się wypowiedzią. Jeszcze rok z tym panem na ławce to może powalczymy o Ligę Europy? Tak wyśmiewany Tata Martino lepiej ten burdel by poukładał, a jeśli dalej by była kicha miałby honor i podał by się do dymisji.

Kiedy zwolnią tego parodystę?

Możemy tu wszyscy stękać ale to nic nie zmieni. Ja poprostu wczoraj olałem mecz i piłem winko z żoną. O niebo lepiej się z tym czuję.

W tym samym czasie... Coutinho zawodnikiem meczu Bayern - Koln :-)

Co się dzieje z tą Barceloną Wcześniej takie drużyny marzyły o remisie z nami Hmm z taką grą to o zwycięstwie w LM można sobie pomarzyć

Myślałem że wstanę rano i zobaczę Valverde zwolniony ale jednak nie, może zajrzę po południu.

A myślałem że Hiszpańska prasa ma cos do powiedzenia o walce sowich siatkarzy .... widocznie szkoda strzepic klawiatury tak doceniają chłopaków pisza tylko tam gdzie są mocni

Prawda jest taka, że 3 topowe drużyny La Liga są w ogromnym dołku . Kryzys z Realu przeszedł na Nas i Atletico . Trzeba ten problem rozwiązać, czyli zwolnić Valverde . Jak już wspominałem, gość jest dobrym trenerem, ale dla Athletic Bilbao, Nam trzeba gościa z wielkimi jajami, żeby przemówił do rozsądku Naszym gwiazdeczkom . A teraz odnośnie piłkarzy . Semedo - chłopak jest za słaby na Barce niestety, broniłem go od zawsze ale ten mecz przelał czarę goryczy . S.Roberto - ani na PO ani na pomoc się nie nadaje . Broni go tylko, to ze jest wychowankiem i podejrzewam, ze u innego trenera lub zarządu, już by w tym klubie go nie było . Rakitić - o nim szkoda pisać . Poprostu Out! . Suarez - tego Pana czas minął, na jokera w sam raz . Niestety wiek u niego robi swoje, traci motoryczność głównie i zbyt często szuka Messiego . Teraz coś o Messim - gra egoistycznie, tak dobrze widzicie - EGOISTYCZNIE! . To nie te czasy kiedy sam potrafił rozstrzygnąć losy spotkania . Często traci piłkę, posyła nie przemyślane piłki (czasem ma lepiej ustawionego kolegę z drużyny, ale nie podaje) . Wdaje się w niepotrzebne dryblingi i niestety muszę to powiedzieć - NIE MA CHARAKTERU NA KAPITANA . I na koniec Griezmann - 2 gole i 2 asysty . Spoko . Za mało bierze na siebie . Gościu przyszedł do Nas by być jednym z liderów, którzy nadadzą dynamiki Naszym akcjom i oczywiście zapewni Nam bramki . Póki co to zauważyłem, ze gra dużo w defensywie (pewnie pomysł trenera) co jest na plus, bo odzyskuje piłki i przerywa akcje . Niestety ale Messi go NIE WIDZI . Wczoraj dostał jedna piłkę od Niego . Ta nić porozumienia musi się nawiązać inaczej nic z tego nie będzie . Messi powinien schować dumę w kieszeń , bo grają Panowie do tej samej bramki . Pora przestac strzelać fochy . Lider nie powinen tak się zachowywać . A na koniec Pan Valverde - ten Pan powinien sam podać się do dymisji jeśli chce jeszcze gdzieś pracować, bo ta jego taktyka mozna sobie o du** obić . Zniszczył ten klub i zniszczył piłkarzy - Coutinho po odejściu odżył . Wczoraj Man Of the Match w meczu Bayernu, a u Nas chłopak stracił wiarę w siebie samego .

A o Sitkówce ani słowa. Grała reprezentacja Hiszpanii a gazety sportowe nawet zdania nie zamieniły. Ale ten sport nic nie znaczy w niektórych krajach.

Myślę że wiele osób nie powinno się udzielać skoro w zeszłych 2 sezonach wygranie rozgrywek ligowych było bez znaczenia. Proponuję w przyszłym roku jechać na 3 tourne. A w LM był tylko jeden mecz także wszystko jeszcze przed nami!

Wczoraj obejrzałem dwa mecze.
City- Watford
Granada- Barca
Różnica poziomów: przepaść

A gdzie informacje na temat przegranej Hiszpanii w mistrzostwach Europy w piłce siatkowej? Jeśli Valverde nic nie zmieni powinien pomyśleć o dymisji

Marca i As szczerze zatroskane dyspozycja Barcy. Szukając na siłę znajduję dwa pocieszenia - po pierwsze, to dopiero początek sezonu, ciężko uwierzyć że będziemy tak grać cały czas. Po drugie, główni rywale z Madrytu grają podobnie dennie, więc strata punktowa nie jest (jeszcze) duża.

Nic o oklepie od Polaków w siatkówce

Wczoraj Valverde powiedział:
"Niektórzy piłkarze dołączyli do nas późno, ale ogólnie nie byliśmy w dobrej formie."
Zapewne masz na myśli Messiego, bo to on zawsze ratował Twoją dupe i robił różnicę na murawie. Teraz kiedy nie tuszuje brak stylu i taktyki, odkrywamy jak niewiele daje ten trener. Nie tylko nic daje ale również i szkodzi wszystkim piłkarzom którzy tu przychodzą. Malcolm, Cou, Griezz i wielu innych.