Katalońskie media ujawniają szczegóły kontraktu Ansu Fatiego

Ela Rudnicka

17 września 2019, 12:45

Mundo Deportivo

25 komentarzy

Katalońskie media ujawniły wczoraj szczegóły dot. kontraktu, który Ansu Fati podpisał z FC Barceloną pod koniec lipca.

Nastolatek związał się z klubem do 2022 roku, a podpisana przez niego umowa może zostać przedłużona o kolejne dwa lata. Klauzula odejścia zawodnika została ustalona na 100 milionów euro. Z okazji podpisania nowej umowy z klubem Fati otrzymał premię w wysokości 700 tysięcy euro. Jak zapewnił wczoraj Lluís Canut w programie "El club de la mitjanit" na antenie Catalunya Ràdio, doszło do tego dopiero po tym, jak do negocjacji włączył się Rodrigo Messi, który reprezentował młodego piłkarza. Wcześniej Fati związany był z agencją Minguella Football Management, w której o jego interesy dbał Junior Minguella, syn Josepa Marii Minguelli.

Mundo Deportivo podaje również szczegóły dot. pensji Fatiego. Jeśli piłkarz będzie zawodnikiem drużyny rezerw, w pierwszym roku zarobi 300 tysięcy euro, w drugim – 350 tysięcy, a w trzecim – 400 tysięcy, a później w każdym roku jego zarobki będą o 100 tysięcy wyższe. W wypadku oficjalnego awansu do pierwszej drużyny nastolatek w pierwszym roku zarobi milion euro. W kolejnych latach ta kwota będzie rosnąć o 250 tysięcy euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

jak sodówka nie uderzy od nadmiaru kasy itp....to może być gwiazda. Oby nie było jak z Asensio - też wdarł się przebojem, a potem już tylko zjazd.

« Powrót do wszystkich komentarzy