Na ratunek Griezmann

Julia Cicha

25 sierpnia 2019, 11:00

43 komentarze

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

5:2

Herb FC Barcelona

Real Betis Balompié

BET

FC Barcelona rozegra dziś swój pierwszy mecz w sezonie ligowym 2019/20 na Camp Nou. Jej rywalem będzie Betis, który jako ostatni pokonał ją na jej własnym stadionie

Konferencja prasowa

Ernesto Valverde już wczoraj zaznaczył, że nie będzie ryzykował zdrowiem Leo Messiego. Trener skomentował również grę niektórych zawodników oraz ocenił zmiany w Betisie. Z zapisem konferencji można zapoznać się tutaj.

Powołani

Wobec trudnej sytuacji kadrowej Ernesto Valverde zdecydował się dać szansę Carlesowi Pérezowi i Ansu Fatiemu. Pod nieobecność Leo Messiego ciężar strzelania bramek weźmie na siebie również Antoine Griezmann, który w dotychczasowych meczach z Betisem strzelił 3 gole i zanotował 2 asysty.

Pełną listę powołanych zawodników Barcelony znaleźć można tutaj.

W Realu Betis na czas nie zdążył wyleczyć się Borja Iglesias, sprowadzony tego lata z Espanyolu. Powołania nie otrzymał również pauzujący za czerwoną kartkę Joel Robles. Pełna lista powołanych jest dostępna w tym artykule.

Przewidywane składy

Potencjalne jedenastki obu ekip na dzisiejsze starcie przedstawiliśmy w tym artykule. Zapraszamy do zapoznania się z przewidywaniami Mundo Deportivo, Sportu i ASa.

Poprzednie starcia

Real Betis - FC Barcelona 1:4 (Loren Moron - Leo Messi x3, Luis Suárez).

FC Barcelona - Real Betis 3:4 (Leo Messi x2, Arturo Vidal - Junior Firpo, Joaquín, Giovani Lo Celso, Sergio Canales).

Real Betis - FC Barcelona 0:5 (Ivan Rakitić, Leo Messi x2, Luis Suárez x2).

Ostatnie wyniki

Barcelona: 0:1 z Athletikiem (Aduriz), 4:0 z Napoli (Luis Suárez x2, Antoine Griezmann, Ousmane Dembélé), 2:1 z Napoli (Sergio Busquets, Ivan Rakitić - Samuel Umtiti og.)

Betis: 1:2 z Realem Valladolid (Loren Moron - Sergi Guardiola, Oscar Plano), 0:1 z Deportivo (Eneko Boveda), 1:0 z Las Palmas (Nabil Fekir).

Sytuacja w tabeli

Zarówno Barcelona, jak i Betis przegrały swoje pierwsze ligowe mecze i znajdują się w dole tabeli. Z pełnym zestawieniem można zapoznać się tutaj.

Sędziowie

Dzisiejszy mecz poprowadzi José Luis González González. Za VAR odpowiedzialny będzie Juan Martínez Munuera.

Kursy bukmacherskie

Nasz Partner - ETOTO widzi w Barcelonie zdecydowanego faworyta tego meczu. Kurs na zwycięstwo Blaugrany wynosi 1.40, a za każdą złotówkę postawioną na dokładny rezultat 2:0 otrzymać można 9,25 zł. Analitycy ETOTO wysoko wyceniają też ewentualną wygraną Betisu (kurs 8.25).

Transmisja

Mecz Barcelona - Betis obejrzysz TUTAJ na kanale Canal+ Sport 2 w jakości Full HD i z polskim komentarzem. Tutaj kupisz pakiet łączony (Canal+ i Eleven).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja myśle tak, że Grizmann i De jong mogą spokojnie mecz wygrać.
De Jong ogarnie środek, a Grizmann bardzo będzie chciał pokazać kibicom na Camp Nou, jak i Messiemu ile jest wart.

Tutaj nawet Tsubasa nie pomoże...
Chyba że na ławce trenerskiej ;)

Trzymanie kciuków za Barcę, to de facto opowiadanie się za stagnacją jaką mamy od 2 lat. Kolejna wygrana w obrzydliwym dla oka stylu to jak kupowanie wybrance prezentu w postaci zestawu majsterkowania, czyli formalnie jest podarunek, praktycznie go nie ma. Wiedz, że jeśli twój ulubiony klub wygląda najlepiej na flashscorze, to coś jest nie tak.

Tak jak można było przypuszczać Ernesto buduje Aleńę w stylu Malcoma - słabszy występ i wypad, a ja tak płaczę na Puigiem (o ja naiwny). Choć gwoli uczciwości Malcom dostawał kopa w tyłek nawet po solidnych występach.

Czekanie na kolejna wiosenną katastrofę jest dla mnie niezrozumiałe. A łatwo wyobrazić sobie podobne spustoszenie w składzie przy starzejących się zawodnikach i wiecznie niedysponowanym Dembele. Nie rozumiem poczynań zarządu tego klubu kompletnie, nie wiem czy jest jakakolwiek synchronizacja zamierzeń zarządu z oczekiwaniami Valverde.

Jeśli gra będzie taka jak z reguły w ciągu ostatnich 2 lat, wynik jest mi obojętny.

Ten naglowek to powinni zmienic
Na ratunek Jurgen Klopp..
W tej sytuacji to chyba jedyna opcja na poprawe sytuacji.

Niech dostaną baty u siebie, to może Valdek wreście wyleci, bo tej padoki nie daje się oglądać i niech ściągną Ney'a, wali mnie to, że zrobi zadymę jak odchodził, na boisku jest gość, to on doda widowiskowości temu wyrachowanemu minimalistycznemu stylowi, którym dobija nas Valdek.

Podoba mi się, że w artykule przedmeczowym mamy garść statystyk, informacji i linki do dokładniejszych artykułów, ale fajnie by było, gdyby oprócz tego nadal pojawiał się jakiś twórczy tekst autora, wtedy artykuł byłby kompletny

@juliacicha Totalnie nie podoba mi się ten rodzaj zapowiedzi :( nie ma w niej nic, czego każdy nie mógłby sprawdzić sobie samemu. Trzy sekcje odnoszą się do tego co już jest w innych artykułach, transmisje meczu widać na głównej stronie bez wchodzenia gdziekolwiek, a trzy kolejne sekcje to karta z Flashscore.

Może mam za duże wymagania, ale dla mnie zdecydowanie za sucho, a twórczości nie ma tu wcale.

Dzisiaj trzeba robić wszystko aby tego meczu nie przegrać. Bo o wygraniu to nawet nie mówię. Niestety ale z przodu to Barca nie ma kim postraszyc. Betis na papierze ma b.dobry skład.

szkoda mi Barcy bo kiedyś jak przegrywała to z klasą i zawsze przed meczem każdy rywal nas się obawiał nawet sezon 2000/01 barca athletic 7:0 przykładów jest mnóstwo barca real 2:0 z tych czasów a teraz wszystko poszło w złym kierunku mam wrażenie ze nikt nad tym wózkiem nie panuje

To już nie będzie tradycyjnych zapowiedzi meczowych takich jakie były w zeszłym sezonie???

Jak będzie dostawał pilki co w ostatnim meczu było rzadkością to da radę

@juliacicha w akapicie "Powołani" powtórzyłas słowo "sytuacji"

Przy takiej kadrze i chęci walki o zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach Neymar jest bardzo potrzebny

Łatwo dziś nie będzie mimo grania u siebie. Jestem ciekaw czym dziś taktyk Valverde zaskoczy?

Jak potwierdzi dzisiaj że 120 baniek warto było na niego wydać to zapomnę mu
numer,który nam wyciął w ubiegłym sezonie.

Dawaj Antek, pokaż na co Cię stać! :D

Jak zagramy w takim stylu co w zeszłym tygodniu to o 3 pkt. będzie ciężko.Mam nadzieję że dzisiaj zobaczę pazur na boisku.Visca!!!

Gdyby rok temu ktoś powiedział, że na początku obecnego sezonu ze zdrowych napastników pierwszego składu dostępny będzie tylko Griezmann... :)