Philippe Coutinho: Chcę zostać w Bayernie na dłuższy czas

Radek Koc

19 sierpnia 2019, 16:30

Sport

176 komentarzy

Philippe Coutinho został oficjalnie zaprezentowany przez Bayern Monachium i wziął udział w swojej pierwszej konferencji prasowej. Poniżej zapis odpowiedzi udzielonych przez Brazylijczyka.

Debiut w najblizszy piątek: Przeprowadziliśmy trochę badań z lekarzami jeszcze w Barcelonie. Wziąłem tam również udział w kilku sesjach treningowych. Można powiedzieć, że przygotowałem się w możliwie najlepszy sposób, aby być gotowym do gry jak najszybciej. Nie mogę się doczekać poznania moich kolegów z drużyny i gry. 

Pozycja na boisku: Moją ulubioną pozycją jest ta zajmowana przez piłkarza z numerem "10". Właśnie tam czuję się najlepiej. O tym zadecyduje jednak trener. Jestem tutaj, aby pokazać moją najlepszą wersję. To jest mój cel, niezależnie od zajmowanej pozycji. 

Pobyt w Barcelonie: Dużo się tam nauczyłem i również sporo wygrałem. Kwestia zaufania jest dla mnie bardzo ważna. W Barcelonie nie wszystko wyszło tak, jak tego chciałem. To jednak już przeszłość. Bayern jest moim nowym klubem. Chcę tutaj zostać na długo i wygrać wiele trofeów. 

Projekt sportowy Bayernu: Zaprezentowany projekt jest bardzo interesujący i ambitny. Ja też jestem ambitny, lubię rywalizację i chcę wygrywać tytuły. Rozmawiałem z Thiago Alcântarą oraz z Rafinhą. Powiedzieli mi wiele pozytywnych rzeczy na temat Bayernu. Otrzymałem od nich bardzo dobre informacje. Kiedy zapoznałem się z projektem klubu, już od pierwszej sekundy miałem wielką ochotę przybyć do Niemiec. 

Presja: Muszą dać z siebie wszystko niezależnie od zajmowanej pozycji na placu gry. Bayern ma bogatą historię i noszenie koszulki z numerem "10" jest powodem do wielkiej dumy. Jestem świadomy dużej presji. Wiem, że dużo się ode mnie oczekuje. Jestem jednak pewny, że będę grać, jak tylko najlepiej potrafię. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

szkoda że mu u nas nie wyszło tak jak byśmy tego oczekiwali ale cóż... póki gra messi jest miejsce tylko dla jednej dziesiątki , myśle że Lewandowski bardzo skorzysta na tym transferze :)

Czuje ze dzięki Bayernowi będziemy doceniać ile znaczy dobry trener. Coutinho wróci na właściwe tory. Po wypowiedzi słychać entuzjazm.

Lewandowski Lubi to :)

Powodzenia Cou.

Oby tam pokazywał klasę i wrócił do Barcy pod skrzydła nowego trenera. Dla mnie to wypożyczenie to dobry pomysł. Gdzieś tam wierzę, że jeszcze czeka go przygoda z Barceloną. Ale sam musi też popraciwać nad paroma elementami. W tym sezonie nie było sensu go trzymać. Trzymam za niego kciuki, niech dostarcza Lewemu ciasteczka. ;)

Coutinho wie o tym, że przeczeka aż Słowiański Przykuc odejdzie po roku i wróci do Barcelony. On po prostu potrzebuje dobrego trenera, który mu pomoże formę podtrzymywać lub ją zwiększać. Dobrze by było gdyby Ronald Koeman do nas dołączył, ten dzień byłby historyczny dla klubu.

Coutinho zapomnij te skąpce w życiu nie wydadzą 120 mln, nawet jakbyś Golden Balla zdobył ;)

Nie lubisz tam grać bo na La rambli mi pisali że na skrzydle bo klop im tak mówił więc co bredzisz

Oby za rok zarząd żałował,że tak długo trzymał na stanowisku trenera EV. Cou odpali w Bayernem i będzie tam kluczowym zawodnikiem, jestem tego pewien. Te trzy sezony mimo wygrania ligi będą za kilka lat traktowane u nas, hak stracone trzy sezony Leo Messiego, a winien będzie tego zarząd na czele z Bartomeu.

Najgorsze to że po odejściu Neymara Barca sprowadziła Coutinho i Dembele, żaden z nich go nie zastąpił nawet w połowie...

Bayern go nie wykupi za 120 mln. Wróci silniejszy w przyszłym roku i pod wodzą nowego trenera, który będzie umiał go wykorzystać pokaże klasę.

Jeśli będziemy pod wodzą Ernesta to raczej daleko nie zajdziemy mimo ze to dobry trener to nie na poziom Barcelony ... Szkoda Coutinho bo to dobry zawodnik .. Szkoda ze nie grał na swojej pozycji... Życzę mu jak najlepiej

powodzenia mu życzę, bo to dobry grajek jest

Barca pożałuje że Ernesto nie wystawial go na swojej pozycji. Teraz sie odrodzi i bedą mieli LM

Tyle tych artykułów o Coutinho, że wygląda to tak jakby właśnie do nas dołączył a nie do Bayernu.

Hmm, z tego co kojarzę w Barcelonie też chciał zostać na dłuższy czas xP

Zyczę wygrywania z kazdym rywalem...poza Barca.
Wszystkiego dobrego

Ja chuk go Barcelona kupowała skoro on oficjalnie mówi że jego ulubiona pozycja to pozycja Messiego czyli 10 masakra kto w tym klubie odpowiada za transfery xD teraz kupili 3 na pozycję 10 czyli Griezmana hah . I to nie jest żadną wina trenera Valverde bo na 10 go nie mógł w Barcelonie wystawiać bo jest Messi

Skoro on tam będzie grał na 10 to nie widzę sensu w tym aby grał w Barcelonie za rok.

Za rok go wykupią ze względów marketingowych taki zawodnik zwiększa prestiż całej Bundesligi

Od Rafinhi????????

Stracilismy takiego grajka... Mam nadzieje ze za rok zarzad bedzie go na kolanach prosic zeby wrocil. W Bayernie beda mieli z niego pozytek...

Good luck Cou...

Akurat odnoszę wrażenie, że Coutinho o wiele więcej w Barcelonie stracił, niż zyskał.

Do wszystkich widzących Coutinho w Barcelonie na pozycji Iniesty (czyli na "8"): Coutinho nie nadaje się na "8", na "10 już tak. W 4-4-2 i 4-3-3 trudno wcisnąć ŚPO nie tracąc równowagi w środku pola (na rzecz bardziej ofensywnego 4-2-1-3, lub 4-2-3-1). Przy zmianie formacji i pogodzeniu Coutinho z tym, że w meczu musiałby zmieniać się czy to z Griezmannem, czy Messim na skrzydłach, być może udałoby się wykrzesać nieco więcej z niego. Takie rozwiązanie jednak może skutkować brakiem stabilizacji w środkowej strefie boiska (czasem, gdy wynik jest nie pomyśli, wydaję się dobrym pomysłem zastosować takie rozwiązanie, ale czy zawsze?)... Ktoś ma pomysł jak i gdzie można by było inaczej wprowadzić Coutinho w 4-3-3 (Valverde na początku drugiego sezonu próbował Coutinho w środku boiska, ale zespół tracił równowagę w pomocy przez co w tej formacji robiły się luki w rozegraniu i ewentualnej obronie)?

Nawet jak go wykupią, to i tak jesteśmy do tylu 30 milionów . To jest w tym wszystkim najgorsze . Kolejny raz zarząd się popisuje

120 mln bayern w jedno okienko nie wydaje a co dopiero na jednego zawodnika, możliwe ze po sezonie do nas wróci , przyjdzie na 90% nowy trener i pewnie Rakitic,Vidal,Rafinhia odejda jak nie teraz to za rok i zwolni się pare miejsc w pomocy, Arthur,De Jong,Busi,Puig,Alenia,Roberto,Cou pomoc byłaby okej, a może nawet Suarez odejdzie to Antek na 9 a Cou 10.

Smutno mi w cholerę. Niesamowicie się cieszyłam, gdy do nas przychodził i dalej uważam, że to piłkarz który idealnie by do nas pasował gdyby nie pewien ktoś na ławce trenerskiej.... Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec Cou w Barcy i wróci, gdy Valverde odejdzie i oby się to stało jak najszybciej.

Myślę, że na pozycji "10" w Bayernie pokaże swoja najlepszą wersje. Szkoda, że u nas mu nie wyszło, pewnie gdyby w Barcy nie było Messiego to grałby na jego pozycji.

Liczę, że Coutinho pokaże w Bayernie gre z czasów Liverpoolu bo to tylko pokaże kolejnym niedowiarkom jak tragicznym trenerem jest Valverde i że jego miejsce jest w średniakach La Liga ewentualnie tych bijących się o 4 miejsce a nie w jednej z najlepszych ekip na świecie.

Sam zawodnik przyznaje , że jego pozycja to ofensywny środkowy pomocnik, najwyraźniej Valverde nie rozmawiał z nim przez dwa lata i na siłę wyrządził krzywdę Barcelonie i samemu Cou. Jestem przekonany, że na swojej naturalnej pozycji będzie błyszczał.

niech ktoś mu powie, że to tylko wypożyczenie xD

Oby wrócił za rok odbudowany gdy będzie już nowy trener

Dobrze że to sknerusy i go nie wykupią prawdopodobnie