Pięć rekordów, które Barcelona może pobić w nowym sezonie LaLigi

Ela Rudnicka

13 sierpnia 2019, 22:00

AS

30 komentarzy

Jak informuje AS, Barcelona może w nowym sezonie pobić kilka ligowych rekordów. Szansę na takie osiągnięcie mają Leo Messi, Gerard Piqué, Luis Suárez oraz Ernesto Valverde.

Po pierwsze, Duma Katalonii może zostać drugą drużyną w historii, której uda się łącznie zdobyć 6100 bramek w rozgrywkach ligowych. Jak na razie w tej klasyfikacji prowadzą Los Blancos.

Klub Liczba bramek w LaLidze
Real Madryt 6104
FC Barcelona 6089
Athletic 4713
Atlético Madryt 4647
Valencia 4514

Co więcej, na indywidualny rekord ma m.in. szansę Leo Messi, któremu brakuje już tylko jednego hat-tricka, żeby wyrównać dotychczasowy rekord 34 trypletów ustanowiony przez Cristiano Ronaldo. 

Piłkarz Hat-tricki zdobyte w LaLidze
Cristiano Ronaldo 34
Lionel Messi 33
Telmo Zarra 23
Alfredo di Stéfano 22
Edmundo Suárez 19

W historii klubu ma również szansę zapisać się Gerard Piqué, któremu brakuje już zaledwie dwóch spotkań, żeby zostać ósmym zawodnikiem, który rozegrał 500 ligowych spotkań w barwach Barcelony. 

Piłkarz Mecze rozegrane w barwach Barcelony w LaLidze
1. Xavi Hernández 767
2. Lionel Messi 684
3. Andrés Iniesta 674
4. Carles Puyol 593
8. Gerard Piqué 498

Ernesto Valverde może natomiast zostać 10. w historii szkoleniowcem, który zasiadł na ławce trenerskiej podczas 450 meczów.

Trener Liczba spotkań w LaLidze
1. Luis Aragonés 757
2. Javier Irureta 612
3. Miguel Muñoz 608
4. Víctor Fernández 544
10. Ernesto Valverde 424

Najlepszy strzelec okresu przygotowawczego Luis Suárez ma natomiast szansę  samodzielnie zająć trzecie miejsce w rankingu najlepszych strzelców Dumy Katalonii i tym samym wyprzedzić Ladislao Kubalę (jak na razie obaj mają na swoim koncie po 131 bramek).

Piłkarz Gole w barwach Barcelony w LaLidze
Lionel Messi 419
César Rodríguez 190
Ladislao Kubala 131
Luis Suárez 131
Samuel Eto'o 108

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A to rekordy które ma szanse (realne) pobić Messi w tym sezonie:
Edit: jak zobaczyłem że wszystkie są prawie jego......... :):):)
1. Hat-tricki w lidze (napisane w tekście wyżej)
2. Karne w lidze (Cr7 - 61, Leo 52). Ney przychodzi, symulki, karne Leo i rekord w garści)
3. Sezony z rzędu w lidze przynajmniej z 1 bramką (Leo i Sergio Ramos - 15, od 2004/05)
4. Finały pucharu króla (Leo -9, razem z 3 innymi piłkarzami m. in. Busquetsem)
5. Gole w finałach pucharu króla (Zarra - 8, Leo - 7)
6 . Najwięcej sezonów w LM z rzędu z golem (Raul i Leo po 14)
7. Występy w Gran Derbi (Leo - 41, 4 piłkarzy m.in. Ramos - 42)
8. Złota Piłka (Leo i CR7 - 5)
9. Najlepszy strzelec ligi hiszpańskiej (Zarra i Leo - 6)
10. Gole dla 1 klubu (Pele - 643, Leo - 603)
Mam nadzieję że to co napisałem ktoś przeczyta :)

P.S. Już widzę ból dupy u Pele jak Leo bije jego rekord

Rekord ustanawiany jest wtedy, kiedy "przeskakuje się" najwyższy aktualnie wynik. Nie wiem co 10 miejsce Valdka ma wspólnego z jakimś rekordem

Jesli w tym sezonie znowu dojdziemy do 1/2 LM i drugi mecz bedzie na wyjezdzie to niezaleznie od formy wszyscy bedziemy przerazeni przed meczem :D Juz widze te komentarze Roma/Live przed rewanzem :)

NAJWIĘKSZYM rekordem głupoty będzie kupienie N€ymar$a...
Facet nie potrafi dbać o organizm (jak większość zawodników z tego kraju), więc kontuzje które już są w dużej ilości jeszcze bardziej dadzą o sobie znać...

Juz widze rekord valLM i kolejna katastrofe po wczesniej wygranym meczu

Byle Valverde nie pobił rekordu Aragonésa... Chociaż jeżeli ten zarząd zostanie to wszystko możliwe.

Nie abym się czepiał, ale wyczyny Suareza, Pique i Valverde to żadne rekordy. Widzę, że na tej stronie często słowo rekord jest źle używane. Nie wiem czy to niechlujny skrót myślowy czy rzeczywiście nieznajomość znaczenia tego słowa.

Barce wyprzedzi Real w tym sezonie. Ale trzeba przyznać że ilość hat tricków CR jest imponująca.

Messi wyprzedzi Ronaldo i Xaviego, a Barca myślę, że niedługo wyprzedzi Real w liczbie bramek. Suarez też ma realne szanse na dogonienie Césara Rodrígueza.

Żeby nie sięgnęli tylko 3 rok z rzędu tytułu leszczy roku w LM to najważniejsze....

Suarez zasługuje na miejsce drugie jak mało kto.

Macie błąd. To nie są mecze rozegrane w La lidze tylko ogólnie.

gole dla Barcy w LL to jest jakaś abstrakcja.
graj jak najdłużej panie Lionelu!

bramki Messiego- KOSMOS.

Ja czekam na pobicie rekordu Cristiano w liczbie hattrickow w lidze oraz na koniec sezonu gola numer 450 w lidze Leo.

Komentarz usunięty przez użytkownika

A pamiętam jak oglądałem mecz gdy padł gol nr. 5000 Barcy w LL.
Jak ten czas jest bezlitosny to aż sie smutno robi