Oficjalnie: Neto przeszedł operację, czeka go około 6-8 tygodni przerwy w grze

Dariusz Maruszczak

13 sierpnia 2019, 13:51

FCBarcelona.cat

7 komentarzy

Jak poinformowała FC Barcelona na swojej oficjalnej stronie internetowej, operacja Neto zakończyła się pomyślnie. Brazylijczyk będzie jednak poza grą przez około 6-8 tygodni.

Neto na jednym z treningów w Stanach Zjednoczonych złamał kość łódeczkowatą lewego nadgarstka. Konieczna okazała się operacja. Zabieg przeprowadził dziś doktor Xavi Mir w otoczeniu klubowych lekarzy. Wstępne prognozy mówiło o 5 tygodniach absencji Neto, ale klub poinformował, że Brazylijczyk może być poza grą nawet przez 6-8 tygodni. Tym samym z pewnością nie będzie do dyspozycji trenera w meczach z Athletikiem, Betisem, Osasuną, Valencią i Granadą.

Neto pechowo rozpoczyna więc swoją karierę w Barcelonie. 30-latek został kupiony za 26 milionów euro + 9 milionów zmiennych z Valencii, a jego oficjalna prezentacja odbyła się 9 lipca. Brazylijczyk wziął udział w obu letnich podróżach katalońskiego klubu do Japonii i Stanów Zjednoczonych. Bardzo dobrze spisał się zwłaszcza w pierwszym meczu z Napoli, w którym popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Absencja Neto oznacza, że w najbliższych tygodniach zmiennikiem Marca-André ter Stegena będzie musiał zostać Iñaki Peña, który do tej pory nie zadebiutował jeszcze w barwach Blaugrany.

Neto
Neto
  • Typ kontuzji: Złamanie kości łódeczkowatej lewego nadgarstka
  • Data odniesienia kontuzji: 11.08.2019
  • Przewidywany czas powrotu: za 6-8 tygodni

Kontuzja

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja przy identycznej kontuzji 3 miesiące w gipsie :/

Dobrze się pokazał w presezonie.Oby szybko wrócił.Plus że Inaki trochę otrze się o pierwszy zespół.

Szkoda, ale najważniejsze, że na Puchar Króla będzie zdrowy.