Mundo Deportivo: Zbliżają się ważne tygodnie dla dwóch młodych napastników Barcelony

Dariusz Maruszczak

13 sierpnia 2019, 17:30

Mundo Deportivo

1 komentarz
  • Mundo Deportivo informuje, że najbliższy tydzień będzie kluczowy dla przyszłości Abla Ruiza
  • Napastnik chce się rozwijać i może odejść z Barcelony na wypożyczenie
  • Klub zamierza przedłużyć współpracę z Alejandro Marquesem

Jak podaje Mundo Deportivo, Abel Ruiz liczy na spotkanie z przedstawicielami Barcelony, aby wyjaśniono mu, jakie plany ma wobec niego klub. 19-latek chce zebrać wszystkie informacje, aby podjąć odpowiednią decyzję w sprawie swojej przyszłości. Napastnik priorytetowo traktuje swój rozwój sportowy i zgodziłby się na pozostanie w Barcelonie B, jeśli będzie dla niego miejsce również w pierwszym zespole. Wydaje się jednak, że bardzo trudno mu będzie to osiągnąć, ponieważ Barça ma wielu klasowych napastników, a w dodatku na Camp Nou może wrócić Neymar. Ruiz zdaje sobie z tego sprawę, dlatego chce dowiedzieć się, co oferują mu Barcelona i Ernesto Valverde. Jeśli nie będzie mógł liczyć na miejsce w pierwszym zespole, może odejść do innego klubu.

Mundo Deportivo informuje, że Ruizem był już zainteresowany West Ham, ale Barça nie udzieliła ostatecznej zgody na odejście, a okienko transferowe w Anglii jest już zamknięte. Z kolei piłkarz odrzucił oferty z takich klubów jak Olympique Marsylia, Utrecht czy Club Brugge, ponieważ chce czuć minimum więzi emocjonalnej z drużyną, do której miałby trafić.

Zdaniem katalońskiego dziennika Ruiz ma obecnie opcje, aby trafić do klubów Primera División, choć wiele zależy od tego, co wydarzy się na rynku transferowym. Zainteresowane zawodnikiem Barcelony B są Betis i Valencia. Verdiblancos chcą kupić Borję Iglesiasa, ale jako opcję zapasową mają 19-latka. Szczególny sentyment Ruiz może mieć względem Valencii, z której przeniósł się do Barcelony siedem lat temu. Napastnika chciałby sprowadzić Mateu Alemany, ale operacja będzie trudna do przeprowadzenia. Z Valencii prawdopodobnie odejdzie jednak Rodrigo, więc Los Che będą potrzebowali wzmocnień w ataku. Ruiz rozważa obecnie jedynie udanie się na wypożyczenie, a najchętniej trafiłby do drużyny z ligi hiszpańskiej. Jego celem jest udowodnienie swoich umiejętności, aby w przyszłości móc wrócić do Barcelony. Kontrakt zawodnika obowiązuje do 2021 roku.

Brak porozumienia w sprawie nowej umowy Marquesa

Niepewna jest także przyszłość Alejandro Marquesa. Napastnik podobnie jak Abel Ruiz został niedawno mistrzem Europy do lat 19, a jego umowa obowiązuje jeszcze tylko przez rok. Barcelona chce przedłużyć z nim współpracę, ale negocjacje się przeciągają, ponieważ stanowiska obu stron są od siebie bardzo odległe. Oczywiście jest również wola osiągnięcia porozumienia, ponieważ dla Marquesa Barça zawsze była pierwszą opcją. Stanowiska klubu i 19-latka muszą jednak się zbliżyć, a motywacją dla katalońskiego klubu może być to, że piłkarz ma oferty z zagranicznych zespołów.

Jak podaje Mundo Deportivo, nowy dyrektor futbolu młodzieżowego FC Barcelony Patrick Kluivert zamierza rozwiązać sytuację i przedłużyć kontrakt z Marquesem. Holender ma wkrótce wraz z José Mari Bakero spotkać się z agentem zawodnika, aby zbliżyć się do zawarcia porozumienia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ruiza wypożyczyć na dwa sezony. Atak jest obsadzony i nie ma szans narazie na minuty. A jakby poszedł od razu na dwuletnie wypożyczenie to by się nie zastanawiał jak to będzie za rok tylko skupił na swoim rozwoju