Guillem Jaime: Debiut w pierwszej drużynie Barcelony jest spełnieniem marzeń

Radek Koc

13 sierpnia 2019, 15:00

Mundo Deportivo

2 komentarze

Zawodnik Barcelony B Guillem Jaume udzielił wypowiedzi dla mediów Barçy i podzielił się swoimi wrażeniami związanymi z udziałem w sezonie przygotowawczym pierwszej drużyny. Określił też cele i oczekiwania na nową kampanię zespołu rezerw.

- To dla mnie wyjątkowy sezon przygotowawczy. Podróż do Japonii z pierwszą drużyną Barcelony i możliwość zadebiutowania, nawet w nieoficjalnym meczu, były spełnieniem marzenia. Chciałem tego od momentu, kiedy trafiłem do tego klubu. To osiągnięcie jest powodem do dumy. 

- Przebywanie z piłkarzami pierwszej drużyny Barcelony jest doświadczeniem, którego nie można zapomnieć. Na początku może się wydawać, że będzie ciężko, ale potem wchodzisz do grupy i traktują cię bardzo dobrze. 

- Już od dwóch lat należę do ekipy Barcelony B. Przychodziłem na treningi, kiedy jeszcze należałem do drużyny juvenilu. Rutyna jest zawsze taka sama. Trenujemy, odpoczywamy i przygotowujemy się do startu ligi. Na razie zostało wielu piłkarzy z zeszłego sezonu. Jest wielu takich, którzy odejdą na wypożyczenie. Na ten moment jednak ekipa pozostała  prawie niezmieniona. 

- Chcę dać z siebie wszystko i pomóc drużynie. Nie ma znaczenia, czy zagram na prawej stronie, na lewej, czy w jeszcze jakimś innym miejscu wskazanym przez trenera. Chcę wziąć odpowiedzialność w momencie, kiedy drużyna najbardziej będzie tego potrzebować.

- Chcemy osiągnąć nasze cele. Awansować do fazy play-off i uzyskać awans. Wiedzieliśmy, że ta kategoria rozgrywkowa jest ciężka. Brakowało nam tego jednego sezonu doświadczenia. Musieliśmy pojechać na inne stadiony i zobaczyć, jaka była atmosfera. Na boisku walka była bardziej intensywna i zacięta. W tym sezonie już wiemy, czego możemy się spodziewać. 

- Musimy zachować większy spokój, kiedy przyjdzie nam rywalizować na jakimś większym obiekcie. Musimy grać tak, jak potrafimy najlepiej. Wtedy wszystko pójdzie dobrze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobry grajek moze byc z niego. Powodzenia :)

Ciekawy chłopak podobało mi się jego wejscie w meczu z Kobe. Mimo ,że nie grał na swojej pozycji to poradził sobie dobrze