Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

7 sierpnia 2019, 11:00

113 komentarzy

Media donoszą, że Philippe Coutinho jest coraz bliżej Tottenhamu. Pojawiły się również nowe informacje na temat Neymara.

Philippe Coutinho

The Times: Barcelona negocjuje wypożyczenie zawodnika do Tottenhamu z opcją kupna. Klub zarobi na tym 25 milionów euro, a do tego zaoszczędzi na pensji piłkarza. Coutinho dalej będzie zarabiał ponad 11 milionów euro na sezon. 

Sport: Coutinho odejdzie na wypożyczenie do Premier League, prawdopodobnie do Tottenhamu, ale nie można wykluczyć również Manchesteru United. Zespół z Londynu jest blisko pozyskania Brazylijczyka, ale negocjuje też z Dybalą. Wszystko zależy od przejścia Eriksena na Old Trafford, co uruchomiłoby efekt domina. W umowie wypożyczenia Coutinho zostanie zawarta opcja kupna za mniej niż 100 milionów euro. Barça zaoszczędzi jednak również na zmiennych, których nie wypłaci Liverpoolowi. Zawodnik i jego agenci zgodzili się na wypożyczenie.

Barcelona musi zaoszczędzić 12 milionów pensji Coutinho, by móc zapłacić Neymarowi i nie przekroczyć limitu płac. Do tego oszczędzi również 3 miliony pensji Malcoma i 5 Rakiticia. Mowa o kwotach netto.

Marta Ramon, RAC1: Barça negocjuje z Tottenhamem warunki wypożyczenia. Rozmowy są na zaawansowanym etapie, ale źródła z klubu dodają, że jeszcze dwa inne zespoły z Premier League interesują się Coutinho. Cała operacja jest skomplikowana, a do tego jutro zamyka się okienko transferowe w Anglii.

Neymar

Sport: Barcelona negocjuje z PSG wypożyczenie z opcją kupna. Pozyskanie Neymara byłoby obowiązkowe tylko, jeśli w transakcję zostałby włączony jeden z zawodników Barçy. Ostateczna decyzja należy do Francuzów, którzy chcą zarobić 180 milionów euro. Barcelona nie może sobie jednak na to pozwolić bez oddania jednego ze swoich graczy. Jedynymi piłkarzami, którzy mogą zainteresować paryżan, są Dembélé i, przede wszystkim, Rakitić. Jeśli Chorwat zgodzi się na transfer, cena Neymara spadnie o 50-60 milionów euro. Brazylijczyk zgodzi się na obniżenie pensji tylko w Barcelonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby Dembele został

@Borneo oby Dembele odszedł :)

@Borneo Zostanie na ten sezon.

@arcin13091
Dembele może się rozwinąć jeszcze, jest młody i bardzo szybki, do konstruowania akcji szybkość jego jest potrzebna, można wysokie piłki posyłać do niego i mieć gwarancję, że do nich dobiegnie pierwszy. Nie skreślałbym go tak szybko.

@monsterrize
Tylko trener musi dobrze go ułożyć, a z tym trenerem może być słabo.

@Sop75
Liczę na to, że za rok odświeży się stanowisko trenera, do tego czasu warto dać mu szansę i poczekać, szkoda by odpalił w PSG, trzeba osłabiać wrogów a nie ich umacniać :D

@monsterrize do tej pory jak dobiegal to w bramkę nie trafiał...

@Sop75 musi nie mieć kontuzji oby francuska kolonia się za niego wzięła nie jest jeszcze w formie ale stara się widać zależy mu:)

@monsterrize
Ale ja nie jestem zwolennikiem jego odejścia, uważam ze ma mega potencjał .
« Powrót do wszystkich komentarzy