Media: Josep Maria Bartomeu nie rozważa zwolnienia Ernesto Valverde

Grzegorz Zioło

29 maja 2019, 11:00

RAC1/MD/Sport

136 komentarzy

Wczoraj hiszpańskie media, na czele z RAC1, donosiły o zbliżającym się zwolnieniu Ernesto Valverde, jednak według ostatnich informacji trener Barcelony utrzyma swoją posadę. Dziś taką wiadomość podaje również katalońska rozgłośnia, a wraz z nią inne media.

RAC1 twierdzi, że Josep Maria Bartomeu nie zamierza zwalniać Ernesto Valverde i postawi na niego również w przyszłym sezonie. Prezydent klubu twardo stoi na stanowisku, które wyrażał publicznie podczas ostatnich wystąpień, mówiąc, że trener nie jest winny rozczarowującej końcówki sezonu w wykonaniu Barçy. Opcja przedłużenia kontraktu Valverde o dodatkowy rok została uruchomiona już w lutym i Bartomeu nie zamierza wycofywać się z tamtej decyzji.

Prezydent nie ugina się pod presją części zarządu, która domaga się zmiany na stanowisku trenera. W najbliższych dniach w klubie dojdzie do wielu spotkań i analiz, które mają dać odpowiedź na pytanie, co zadziałało odpowiednio, a co nie. Valverde zachowuje spokój, rozpoczął wakacje i odcina się od medialnego zamieszania. Kontakt z klubem utrzymuje jego otoczenie, które nie dostało żadnego sygnału o ewentualnym zwolnieniu. Sam szkoleniowiec nie zamierza podawać się do dymisji i chce poprowadzić Barcelonę w swoim trzecim sezonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przy takim zamieszaniu,ciągłych plotkach i kompromitacji w najważniejszych meczach tego sezonu jestem w szoku, że EV nie podał się do dymisji. Skoro ten temat się tak intensywnie przewija w klubie w ostatnich dniach, zaraz po zakończeniu sezonu to znaczy, że podważa się jego przydatność po ostatnich wydarzeniach. I co po wakacjach wróci i wszystko spoko? Jak dla mnie, teraz musi dojść do zmiany trenera bo będą kwasy, ta współpraca już nie ma sensu.

@mateusz1989VeB Ma sens, bo takich pieniążków jakie Valverde zarabia w Barcy nikt mu już nie da, więcej, raczej nie będzie wielu chętnych żeby go zatrudnić. Więc skoro kasa się zgadza to po co zawracać sobie głowę jakimiś pucharami?

@slayer W sumie racja, ale jeszcze jest zarząd, który bierze nie mniejsze pieniążki pewnie. Oni też widzą co się dzieje. Jak nie chce odejść sam, z honorem to powinni go wywalić.
« Powrót do wszystkich komentarzy