Telefoot: Philippe Coutinho i Nicolas Pepe kandydatami do zastąpienia Edena Hazarda w Chelsea

Łukasz Lewtak

21 kwietnia 2019, 20:00

Telefoot/Sport

33 komentarze

Media donoszą, że Eden Hazard jest bardzo blisko przejścia do Realu Madryt, w związku z czym Chelsea już szuka jego następcy. Jednym z kandydatów ma być Philippe Coutinho.

Jak informuje Telefoot, Chelsea zwraca szczególną uwagę na dwóch zawodników - Philippe Coutinho i Nicolasa Pepe z Lille. Brazylijczyk ma mieć odpowiednie cechy, które pozwolą mu szybko wpasować się w projekt sportowy zespołu ze Stamford Bridge. Nicolas Pepe jest alternatywą dla Coutinho. 23-latkiem z Wybrzeża Kości Słoniowej interesują się również Liverpool, Paris Saint-Germain czy Inter Mediolan.

Zdaniem mediów Chelsea poważnie rozważa kandydatury obu wyżej wymienionych zawodników. Nicolas Pepe strzelił 19 goli i zaliczył 11 asyst w Ligue 1, z kolei Philippe Coutinho ma duże doświadczenie w Premier League z czasów występów w Liverpoolu, natomiast obecnego sezonu nie może zaliczyć do najbardziej udanych, co Brazylijczyk sam przyznał w niedawnym wywiadzie.

Jeśli Chelsea zdecyduje się sprowadzić jednego z tych dwóch zawodników, na pewno będzie musiała wyłożyć na stół znaczną sumę pieniędzy. Przypomnijmy, że Philippe Coutinho, który został sprowadzony do Barcelony z Liverpoolu w styczniu 2018 roku, jest najdroższym piłkarzem w historii katalońskiego klubu (120 mln euro + 40 mln zmiennych).

Fot. Granada / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Agent Coutinho mówi, że Brazylijczyk nigdzie się nie rusza.
Sam Coutinho mówi, że nie opuści klubu z powodu jednego złego sezonu.
Valverde mówi, że Coutinho jest ważną częścią zespołu.
Bartomeu mówi, że nie sprzedadzą Coutinho.
...
...
...
...
...
Absolutnie wszystkie sportowe media: COUTINHO MOŻE ODEJŚĆ Z KLUBU, COUTINHO ROZWAŻA OPUSZCZENIE BARCY.

To jest już po prostu śmieszne i niesmaczne.

@Fohin: Strzał w dziesiątkę kolego, ale nie zmienimy tego.. pismaki i inne „ścierwa” muszą o czymś pisać :/ niestety.

@Fohin: Ani Coutinho, ani jego agent, ani trener czy prezydent klubu nie powiedzą otwarcie, że najdroższy zawodnik w historii klubu okazał się transferowym błędem i ma zamiar odejść po sezonie. Jeśli skądś można dowiedzieć się o takich rzeczach to tylko z mediów. Choć oczywiście nie każda informacja płynąca z mediów musi być w stu procentach prawdziwa

@Fohin: Ok zgadzam się że pismaki to hieny i często po prostu wymyślają transfery, bo to po prostu łatwe nie to co rzeczowa analiza meczu.
Tyle że przypominam tez że był tu taki piłkarz jak Neymar, który 2 tygodnie przed odejściem obiecywał że zostaje a pewien użytkownik wciąż tu się udzielający wszystkich którzy mieli wątpliwości wysyłał do psychiatryka.

@patry295: Coutinho miał świetne pół roku (od zimy). Teraz gra pierwszy pełny sezon w Barcy i nie zachwyca, ale czy jest to powód do nazywania Coutinho błędem transferowym? Błędem transferowym to był transfer Hleba, Gomesa (który od samego początku nie grał dobrze w Barcy) czy Douglasa (dobra, przesadziłem, Douglas nie ta klasa Brazylijczyka). W tym sezonie gra on na poziomie średniaka LaLigi, ale sprzedawanie go teraz świadczyłoby tylko negatywnie o zarządzie, który nie daje szansy nowemu graczowi. Gomes miał wiele szans i z niej nie skorzystał - Coutinho się stara i to widać, ale coś go blokuje. Ja w niego wierzyłem przy transferze i wierzę nadal nawet teraz - on jest przyszłością Barcy tak jak Dembele, Arthur czy De Jong.

@Gall: Tylko, że tutaj w grę wchodziła klauzula, więc czy się to podobało klubowi, czy nie - Neymar wpłacił "hajs" i wyjechał do Paryża. Po drugie Neymar nie mówił, że zostaje, gdy był wielki szum wokół jego ewentualnego transferu. Na przedsezonowym tournee w Stanach był liderem zespołu, strzelał gola za golem, ale w żadnym wywiadzie nie mówił nic o swojej przyszłości. Podkreślał tylko, że "cieszy się każdym meczem w Barcy". Jak się saga skończyła - każdy wie. Trzeba przyznać, że odszedł z klubu w najmniej przyzwoity sposób, ale trzeba też mu oddać, że zostawił po sobie w Barcy wielki ślad. Strzelił wiele ważnych i niezapomnianych goli, tworzył razem z Messim i Suarezem niezapomniane tridente i to trzeba mu oddać. Ja patrzę na niego tylko przez pryzmat tego, co dokonał z Blaugraną, a nie w jaki sposób odszedł, bo to historia na inną rozmowę.

@Gall: Zwracam honor.

@Fohin: Pamiętaj, że Gomes czy Hleb nie kosztowali 120mln+40mln. Poza tym nie mi się wypowiadać na tematy dotyczące błędów transferowych, bo o takich rzeczach można mówić dopiero w momencie definitywnego odejścia zawodnika z klubu. Zauważ jednak, że prawdopodobnym jest, że klub może dostać zadowalającą ofertę za Coutinho, a on sam moze być skłonny ją zaakceptować. Czy tak jest bądź będzie nie wiem, bo żaden ze mnie Nostradamus i nie zamierzam się bawić w przewidywania i to co może być bardziej prawdopodobne. Mój komentarz odnosił się do tego, że prędzej o tym, że jest coś na rzeczy w kwestii transferu cracka jakim jest Coutinho dowiemy się w pierwszej kolejności z mediów niż z ust trenera czy samego piłkarza.

@Fohin: Chciałbym jeszcze dodać że tak Coutinho miał może nie wejście smoka ale wszystko wyglądało bardzo obiecująco w rozumieniu że gość wchodzi i gra w Barcelonie a tego nie każdy potrafił, od razu wszystko wskazywało że to będzie kolejny Crack. Tyle ze nie wolno zapominać gdzie grał Cou bo grał na różnych pozycjach ale najważniejsze jest to że w zeszłym sezonie nie zagrał nawet minuty w pomocy 433. W tym sezonie zagrał w tam kilka spotkań i to jego EV wskazał jako przyczynę niewydolności tej formacji.Więc jak widać słowa Kloopa że on nie widzi Cou w barcelońskiej pomocy(433) okazują się prorocze, wiadomo że nikt nie jest nieomylny ale akurat Niemiec to zarówno świetny trener jak i gość który z Brazylijczyka wycisnął najlepsze.
Jeśli kolejny sezon będzie podobny do tego a chyba tylko genialna postawa w reszcie spotkań może zmyć ten negatywny wizerunek z tego sezonu, to naprawdę słowa że to nieudany transfer będą prawdą i Brazylijczyk będzie sprzedany. Choć rozumiem i tych dla których już teraz ten zakup to był błąd zwłaszcza tych którzy patrzą na cenę, mnie cena nie kłuje choć po prawdzie to akurat te wielkie transfery to sportowo wyglądały świetnie więc o Cou się nie martwiłem choć wielu jego meczy nie widziałem. Mnie najbardziej uderza to ile minut w niego zainwestowano rozumiem potrzebę odratowania tego zawodnika bo może się okazać zbawicielem np. w następnych meczach LM, ale nie mogę zapomnieć że jeśli był zdrowy to w każdym meczu tego sezonu wyłączając dwumecz z leonesa dostawał minuty, a matematyka jest prosta ktoś tych minut w takim razie nie dostał.

@Fohin: Pismaki muszą o czymś pisać to raz, a jak ktoś wspomniał wymyślać transfery jest łatwiej niż napisać rzeczowy artykuł, dwa to media mogą być elementem różnych gierek. Czy to mających wymusić jakieś działania ze strony klubu(np straszenie transferem przy negocjowaniu nowego kontraktu) czy też sianie fermentu w drużynie poprzez produkowanie plotek. Trzeba po prostu olewać tego typu wymysły.
« Powrót do wszystkich komentarzy