Diego Simeone: Leo Messi nie ma w Argentynie tego samego co w Barcelonie

Julia Cicha

18 kwietnia 2019, 22:00

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Diego Simeone udzielił wywiadu dla Goal.com, w którym opowiedział m.in. o Leo Messim, broniąc go przed krytyką niektórych osób ze świata piłki nożnej.

− W Barcelonie Messi może każdego dnia stawać się coraz lepszy, ale w Argentynie nie, ponieważ nie ma odpowiedniego do tego otoczenia. Szanuję opinię wszystkich. Leo był blisko zdobycia mistrzostwa świata, niestety nie udało mu się wygrać. Niektórzy wciąż go krytykują, ale on jest niesamowity. Ile Złotych Piłek zdobył? Ile goli strzelił? Ile razy dawał Barcelonie określony styl gry? Bez niego nie byłaby taka sama…

− Krytykowanie Messiego jest niesprawiedliwe, szczególnie w Argentynie. Wszyscy porównują jego grę w klubie i w reprezentacji. To nie jest łatwe, w Barcelonie ma piłkarzy, którzy podtrzymują zespół, a w reprezentacji nie. Cristiano Ronaldo ma podobnie w Portugalii, która nie jest Juventusem ani Realem. Drużyny wzmacniają wielkich zawodników.

− Podobała mi się jedna rozmowa z Guardiolą. Zapytałem go, dlaczego wystawia Messiego jako fałszywą dziewiątkę. Odpowiedział mi: „w czasach Laudrupa, ze Stoiczkowem na skrzydle grało się w ten sposób, by zaangażować go w grę i móc pracować w defensywie bez nadawania mu konkretnej funkcji. Teraz, kiedy wystawialiśmy Messiego z prawej strony, rywale atakują nas lewym skrzydłem”. Dało mi to do myślenia. Przy całym swoim zamiłowaniu do ataku Pep był tak inteligentny, że myślał o obronie nawet przy pozycji Messiego, by chronić swoją drużynę. Guardiola jest jednym z najlepszych trenerów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Diego przejmie Reprezentację Argentyny i zrób tam porządek raz na zawsze:)

@Boniek10: Acha... Już był taki hurra optymizm jak przyszedł Sampaoli... Co może zrobić trener jak we władzach związku zasiadają debile?

@mint: Co ma związek do wyników Argentyny na mundialu? To Sampaoli wszystko spieprzył podejmując błędne i niezrozumiałe decyzje.

@Boniek10: Prowadzenie kadry a klubu to dwie różne rzeczy, głównym atutem Simeone jest jego więź z zawodnikami i wdrażane od lat pomysły. Trudno by mu było coś pozmieniać mając zawodników na zgrupowaniach kilkudniowych parę razy do roku
« Powrót do wszystkich komentarzy