Mundo Deportivo: Kupno Matthijsa de Ligta strategicznym celem największych europejskich klubów

Dariusz Maruszczak

21 marca 2019, 12:30

Mundo Deportivo

48 komentarzy
  • Jak informuje Mundo Deportivo, Barcelona nie ma już żadnych wątpliwości co do kupna Matthijsa de Ligta
  • Katalończycy będą jednak mieli poważną konkurencję w walce o sprowadzenie Holendra
  • Dla największych europejskich klubów transfer obrońcy jest strategicznym celem

Mundo Deportivo donosi, że na niedzielnym meczu Holandii z Niemcami ma być wysłannik Barcelony. Niezależnie od występu de Ligta Barça podjęła już jednak decyzję, aby jak najszybciej zapewnić sobie kupno 19-latka. Dziennik zaznacza, że nie będzie o to łatwo, ponieważ zainteresowanie holenderskim obrońcą jest bardzo duże. Dyrektor sportowy Ajaksu Marc Overmars jest zwolennikiem przejścia de Ligta do Barcelony, ale intratne propozycje mogą sprawić, że on i piłkarz zmienią dotychczasową opinię. Takie kluby jak Juventus, PSG, Bayern, Atlético czy nawet Real będą dążyć do osłabienia relacji de Ligta z Barceloną i przekonania Holendrów do zmiany zdania. Uważają one kapitana Ajaksu za strategiczne wzmocnienie. Mundo Deportivo przeanalizowało sytuację tych klubów i zauważa, że wszystkie one mają lub mogą mieć realną potrzebę kupna de Ligta.

Juventus

Juventus chce sprowadzić de Ligta, ponieważ zdaje sobie sprawę, że Giorgio Chiellini (w tym roku skończy 35 lat) i Leónardo Bonucci (32 lata) młodsi nie będą. Włosi chcą przeprowadzić płynną zmianę pokoleniową i wykorzystać dobre relacje z dyrektorem Ajaksu Edwinem van der Sarem. Ponadto agent de Ligta Mino Raiola był swego czasu przedstawicielem obecnego wiceprezesa Juventusu Pavla Nedveda.

Atlético

Atlético będzie musiało sprowadzić nowego obrońcę, jeśli z klubu odejdzie Diego Godín, który 1 lipca ma przenieść się do Interu po wygaśnięciu kontraktu z Rojiblancos. Dodatkowo Bayern może wykupić Lucasa Hernándeza, a wtedy w zespole Diego Simeone pozostaliby z grona stoperów tylko Stefan Savić i José Gimenez.

PSG

PSG dostrzegło potrzebę wzmocnienia środka defensywy po odpadnięciu z Manchesterem United w Lidze Mistrzów. Dodatkowo Thiago Silva skończy w tym roku 35 lat. Nasser Al-Khelaïfi nie chce znów przegrać rywalizacji z Barceloną o swój cel transferowy numer jeden, tak jak to miało miejsce w przypadku Frenkiego de Jonga.

Bayern

Bayern również chce wzmocnić drużynę po odpadnięciu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Uli Hoeness już zapowiedział wprowadzenie największego planu inwestycyjnego w historii klubu i odmłodzenie zespołu. Bawarczycy mają na celowniku m.in. Lucasa Hernándeza i Matthijsa de Ligta. Bayern szuka odpowiedniego partnera dla Matsa Hummelsa.

Real Madryt

Mimo zakupu Edera Militao również Real Madryt ma być zainteresowany Holendrem. Wynika to z możliwości odejścia Raphaela Varane’a, który rozważa opuszczenie Bernabéu. Francuz mógłby trafić do PSG, Manchesteru United lub Bayernu. W przypadku jego transferu Real mógłby zostać zmuszony do sprowadzenia kolejnego środkowego obrońcy, a de Ligt cieszy się wielkim poparciem głodnych wielkich nabytków kibiców Los Blancos.

Według Mundo Deportivo problemem Barcelony w operacji dotyczącej kupna de Ligta jest nie tylko rywalizacja z innymi klubami, ale także to, że jego przedstawicielem jest Mino Raiola. Agent ten słynie z uporczywej walki o maksymalne wynagrodzenie i prowizję. Lubi też częste transfery swoich gwiazd. Katalońska gazeta sugeruje, że Raiola początkowo planował, aby de Ligt odszedł do silnego klubu, ale nie do takiego ze ścisłej czołówki. Dopiero później miałby przenieść się do Barcelony, Realu, Juventusu czy PSG. Taki wariant umożliwiłby uzyskanie większych dochodów na potencjalnych transferach. Mundo Deportivo podaje jednak, że De Ligt nie zgadza się na te plany i uważa, że nadszedł czas na naprawdę wielki klub. Według informacji katalońskiego dziennika Holender wydał swojemu agentowi instrukcje, aby próbował dojść do porozumienia z Barceloną.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdzie by nie poszedl, tam bedzie juz w elicie, ale wybor ma de Ligt tylko pozazdroscic.

Jestem pod duzym wrazeniem gry Holendra.
Dawno nie wiedzialem tak kompletnego obroncy, w dodatku tak silnego psychicznie oraz fizycznie w tak mlodym wieku.
Do tego nie jest typowym "toporem" a'la Mangala lub Papadopoulus, tylko dobrze wyszkolonym graczem.
Dle niego i De Jonga , po raz pierwszy od prawie 10 lat skusilem sie na obejrzenie meczu ligi holenderskiej (mecz ze Zwolle). W tym meczu akurat zaprezentowal sie "tylko" solidnie ale widac, iz jest to typ faceta, ktory nie da sobie w kasze dmuchac i nie bedzie wchodzil na boisko przestraszony jak Bojan, Gomes czy swego czasu Bartra. Jesli wierzyc gazetom to jest on urodzonym przywodca i ma nienaganna etyke pracy (co w tak mlodym wieku a szczegolnie w Holandii jest dosc niespotykane).
Krotko mowiac, brac i to szybko zanim sprzatnie go nam City, Psg albo inne "petrusy".

taka mnie 'refluksja' naszła że kupiliśmy szybciej De Jonga, żeby mieć kartę przetargową do sprowadzenia De Ligta. Wiadome było że chce grać ze swoim przyjacielem, to żeby nie walczyć z Raiola (wiadomo ten by sprzedał De Ligta tam gdzie najwięcej zgarnie kasy) wyciągnęli najpierw De Jonga.
Cena zapewne zakręci się coś koło tego co zapłaciliśmy za Frankiego czylo 80-90mln

Gdyby miał kosztować te 60 melonów to może i Legia się wlaczy... Chłopak pójdzie tam gdzie mi 1 skład dadza a Raiola przytuli pokaźną prowizje. Barto mu o projekcie ściemnia dając do zrozumienia,że dopóki Prezesowi się nie znudzi to miejsca nie odda. Nie bardzo rozumiem dlaczego zamiast gadania o projekcie nie postawią sprawy jasno : gra ten coa formę. A tak to chłopak już wie,ze pierwszeństwo mają syte koty. Byłoby szkoda bo nauka u boku takiego profesora ja Geri jest bezcenna

Ja jestem spokojny - fajnie jak go kupimy, bo to tylko pokaże, jak mocną mamy pozycję. Gość w każdym innym klubie miałby z miejsca pewny pierwszy skład, u nas byłoby mu ciężko. To świetna inwestycja na przyszłość, obecnie natomiast Pique to najlepszy środkowy obrońca na świecie, praktycznie nie łapie kontuzji i może pograć jeszcze ze 3 lata na takim poziomie.

Mundo po prostu podgrzewa atmosferę bo wie, że trafi do Nas :P

A mnie bardziej kręci, że mamy Lengleta i powrót do pełnego zdrowia Umtitiego.

Kupić i wypożyczyć np do Valenci żeby się chłopak ograł w Hiszpanii póki Pigue jeszcze daje radę

Mamy najlepszą kartę przetargową ze wszystkich klubów - mamy już De Jonga.

Na jego miejscu poszedł bym wszędzie nie do Barcy, u Nas jest za tłoczno na obronie, klęska urodzaju... A w każdym z innych klubów powyżej de Ligt na dzień dobry wchodzi do 1 składu. Jak Bartek go kupi to na kolanach idę do Barcelony... chyba nigdy tak bardzo nie jarałem się transferem jak teraz. Serio...

Kupic i nawet pozwolić mu zostać na rok w Ajaxie jak ma na to ochotę ;)

Zapraszamy i środek obrony będzie obstawiony i rywalizacja gwarantowana.

Już się nie umiem doczekać kolejnego sezonu :D

Pewnie trochę cenę podbiją, ale mam dobre przeczucie. Barcelona oferuje pieniądze, projekt sportowy, grę z Messim i De Jongiem i rywalizację na najwyższym europejskim poziomie. Z tych wszystkim rywali, najbardziej chyba obawiałbym się Juventusu, który robi się bardzo ciekawy. No ale jak w tytule, De Ligt to cel strategiczny, przyszłość obrony każdego klubu do jakiego tylko by poszedł. Mam nadzieję, że dobrze to rozegrają i nie wycofają się przy dużych pieniądzach. A z resztą, możliwe, że Coutinho odejdzie, wtedy o kasę nie ma co się martwić ;)

Jak widać zainteresowanie młodym Holendrem jest bardzo duże. Mimo to wydaje mi się, że De Ligt raczej nie będzie spoglądał w kierunku Madrytu skoro pała taką chęcią gry w barwach Barcelony. Ponadto wielokrotnie w wywiadach mówił, że chciałby grać razem ze swoim kumplem De Jongiem. Najpoważniejszym rywalem do jego zatrudnienia wydaję się być Juventus, który ma bardzo ciekawy projekt. Raczej nie chce mi się wierzyć w to, że Holender poleci na pieniądze szejków z Paryża. Ciekawi mnie natomiast kandydatura Bayernu. Jakby nie patrzeć mógłby stworzyć naprawdę ciekawy duet z Hummelsem. Jedno jest pewne. Letnie okienko transferowe będzie bardzo ciekawe.

Wszystko pięknie, ładnie, ale jest jeszcze ten Raiola, który może sporo namieszać. Oby nie.

Ciekawe co będzie z Umtitim jak przyjdzie De Ligt. Czyżby droga wolna?

Nie wiem dlaczego, ale jakoś jestem dziwnie spokojny, że jednak wyląduje u nas :)

Tak patrząc po rywalach w walce o Holendra to poza Juve nie ma takiego. PSG to więzienie, Bayern i Atletico marne obecnie zespoły a w Realu strach przed kolejnymi upokorzeniami. Normalny piłkarz idzie tylko do takich zespołów jeśli nie pyta o niego Barcelona.

Sadze ze niebawem będzie oficjalka :)

Sam Holender chce do nas przyjść a z Ajaxem mamy bardzo dobre stosunki, wg mnie to tylko kwestia odpowiedniego sypnięcia groszem

No to panie prezesie szykuj kasę, bo tanio nie będzie.

Dadzą mu w Barcelonie z 15 mln euro netto za sezon i przyjdzie i powie, że od dziecka chciał tutaj grać ;)

Jeżeli De Ligt jest tak samo poukładany jak jego najlepszy kumpel De Jong to możemy być spokojni o to, że wybierze Barce. Tylko tutaj będzie miał możliwość czerpania doświadczenia od najlepszych i walki o najwyższe cele. O atmosferze na CN nie wspomnę.

Miłego dnia!

Nie sądzę by to była trudna rywalizacja, Bayern nie ma nic do zaoferowania (a ich projekt zapowiada się marnie) podobnie jak Atletico, (od którego już co niektórzy chcą uciekać) PSG jedynie pieniądze i wątpię by go tym skusili (poza tym błaźnią się co roku i wiadomo jak traktują zawodników), do Realu pójdzie, żeby grać przeciwko De Jongowi jak może grać razem z nim? Juventus również nie wydaje mi się kierunkiem, który brałby pod uwagę.