Marc-André ter Stegen: Musiałem się zastanowić, czy nie odejść z Barcelony

Łukasz Lewtak

2 marca 2019, 08:30

DAZN/AS

47 komentarzy

Marc-André ter Stegen udzielił krótkiego wywiadu dla platformy cyfrowej DAZN. Niemiecki bramkarz mówił o swoich początkach w Barcelonie, życie w mieście, przyjaźni z Ivanem Rakiticiem oraz dyspozycji drużyny w obecnym sezonie.

Adaptacja: Jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, musi się przystosować do życia w nim, zbliżyć się do ludzi. Najważniejszy jest język. Uczenie się go to najlepsza część, ponieważ to zostaje na całe życie. Dla mnie mówienie w języku kraju, w którym żyję, to oznaka szacunku i wdzięczności.

Przyjaźń z Ivanem Rakiticiem: Jeśli musiałbym wybrać osobę, która najbardziej pomogła mi po moim przyjeździe do Barcelony, powiedziałbym, że był to Rakitić. On mówi po niemiecku i od początku bardzo mi pomagał. Zadawałem mu dużo pytań, ale był szczęśliwy, że mi pomaga. Zawsze będę mu za to wdzięczny. Ivan jest nie tylko znakomitym piłkarzem, ale również wspaniałą osobą, która wiele daje drużynie. Zyskałem przyjaciela, z którym zawsze będę w kontakcie.

Rywalizacja z Claudio Bravo: Claudio i ja dobrze radziliśmy sobie z tą sytuacją. To wspaniały bramkarz, który wywalczył sobie miejsce w składzie. Trener nie miał powodu, aby go zmieniać. Miał bramkarza, który grał dobrze. Ja natomiast zacząłem się zastanawiać, ponieważ najważniejsze są występy na boisku. Podział bramkarzy na poszczególne rozgrywki nie był tym, czego chciałem, i w 2016 roku musiałem się zastanowić, czy nie odejść z Barcelony.

Porażka w Rzymie: To było bardzo nieprzyjemne. Wygranie Ligi Mistrzów jest naszym wielkim celem. Ważne jest, aby mieć ten cel w głowie. To jednak nie oznacza, że powinniśmy przestać dbać o wykonywanie naszej pracy w LaLidze. Przed nami jeszcze wiele trudnych meczów. Przewaga jest komfortowa, ale Real i Atlético zawsze są groźne.

Przyszłość w Barcelonie: Mam umowę ważną jeszcze przez trzy i pół roku. Nie mogę teraz powiedzieć, co wydarzy się później. Mogę jednak podkreślić, że bardzo dobrze czuję się w obecnej sytuacji i cieszę się, że codziennie jestem na boisku.

Fot. Clément Bucco-Lechat / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeden z najlepszych transferów ostatnich lat.
« Powrót do wszystkich komentarzy