Mundo Deportivo: RFEF pracuje nad zwiększeniem prestiżu finału Pucharu Króla

Grzegorz Zioło

28 lutego 2019, 15:10

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Odpowiedzialna za organizację Pucharu Króla Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) dąży do zwiększenia rangi tych rozgrywek i chce, żeby tegoroczny finał był jeszcze ważniejszym wydarzeniem dla hiszpańskiego futbolu niż poprzednie takie mecze. Jednym z elementów realizacji tego celu mają być rozwiązania stosowane między innymi w Lidze Mistrzów.

RFEF chciałaby, żeby drużyny biorące udział w finale przyjechały do miasta-gospodarza już dzień przed meczem. W ten sposób piłkarze mieliby bardziej zaangażować się w całe wydarzenie i poczuć atmosferę miejsca oraz otoczkę towarzyszącą spotkaniu. W dniu poprzedzającym mecz oba zespoły mają odbyć oficjalne treningi na stadionie, na którym zostanie rozegrany finał, a szkoleniowcy mają wziąć udział w konferencjach prasowych już na miejscu.

W tym roku finał zostanie rozegrany w sobotę 25 maja na Benito Villamarín w Sewilli. Jednym z jego uczestników będzie FC Barcelona, która wczoraj pokonała Real Madryt 3:0 na Santiago Bernabéu i zwyciężyła w dwumeczu 4:1. Drugiego z finalistów wyłoni dzisiejsze starcie pomiędzy Valencią i Realem Betis na Estadio Mestalla. W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. 

Hiszpańska federacja planuje wprowadzenie kolejnych zmian w przyszłorocznej edycji Pucharu Króla. Najważniejszą z nich ma być rezygnacja z dwumeczów w początkowych fazach, żeby zmniejszyć natężenie spotkań. Pojedyncze starcia mają być rozgrywane do ćwierćfinałów, a następnie zdobywcę trofeum ma wyłonić rywalizacja w formule "final four".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

dalej wspominam strzal rozpaczy Geretha Bale, ale sie usmialem...:) masakra

@wojpie6377: Jaki strzal rozpaczy , chcial z falsza dokrecic ale nie czysto trafil, gdzie tu rozpacz
« Powrót do wszystkich komentarzy