Zerwane więzadło krzyżowe Rafinhi, trzy lub cztery tygodnie przerwy Sergiego Roberto

Grzegorz Zioło

25 listopada 2018, 13:45

Twitter

159 komentarzy

Sergi Roberto przeszedł dziś badania po urazie, którego doznał w meczu z Atlético Madryt. FC Barcelona poinformowała, że przerwa zawodnika w grze potrwa od trzech do czterech tygodni. Poważnej kontuzji nabawił się ponadto Rafinha, który będzie musiał przejść kolejną operację kolana.

Sergi Roberto naderwał mięsień półbłoniasty w lewej nodze. Zawodnik nabawił się kontuzji w 43. minucie spotkania na Wanda Metropolitano podczas walki o piłkę w środku pola. Wychowanek Barcelony poczuł wówczas ból w tylnej części lewego uda i nie był w stanie kontynuować gry. W drugiej połowie meczu w jego miejsce na boisko wszedł Rafinha. Z powodu urazu Sergi Roberto może opuścić wszystkie spotkania Barçy przed przerwą świąteczną, czyli starcia z PSV, Villarrealem, Cultural Leónesa, Espanyolem, Tottenhamem, Levante i Celtą. Optymistyczny wariant zakłada, że zawodnik zdoła wrócić na boisko w ostatnim z tych meczów.

Kontuzja Sergiego Roberto to nie jedyna zła wiadomość dla Ernesto Valverde po wczorajszym spotkaniu. Jak podaje oficjalne konto Barcelony na Twitterze, poważnej kontuzji nabawił się również Rafinha. Brazylijczyk zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie i w najbliższych dniach przejdzie operację. Pomocnik doznał kontuzji podczas wczorajszego meczu, ale mimo bólu przebywał na boisku do końcowego gwizdka. To kolejny poważny uraz w karierze Rafinhi, który już wcześniej musiał przejść dwie operacje prawego kolana.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rafinha, Denis, Samper i Vermaelen powinni odejśc
« Powrót do wszystkich komentarzy