AS: Ernesto Valverde przyznał się do błędu taktycznego w przerwie meczu z Betisem

12 listopada 2018, 13:30

AS

72 komentarze

Jak informuje dziennik AS, w trakcie przerwy w meczu Barcelony z Betisem na Camp Nou (3:4) Ernesto Valverde wyprosił z szatni wszystkich swoich asystentów i przed piłkarzami przyznał, że popełnił błąd taktyczny.

Po pierwszej połowie Barcelona przegrywała 0:2. Valverde miał przyznać, że przegrał walkę o środek pola. Quique Setien postawił na pięciu piłkarzy w środkowej formacji, a szkoleniowiec Barçy - tylko na trzech. Valverde nie wskazał nikogo palcem, ponieważ był świadomy, że w tej sytuacji nie może nic zarzucać swoim zawodnikom. Przekazał im, żeby częściej szukali długich podań, jeśli nadal będą widzieć taki wysoki pressing ze strony Betisu, ponieważ goście kryli napastników praktycznie jeden na jednego.

Ernesto Valverde zmienił pomysł na grę w drugiej połowie. Arthur nie wyszedł już na boisko po przerwie, a w jego miejsce został wprowadzony grający bardziej agresywnie i silniejszy w pressingu Arturo Vidal. Malcom został nieco cofnięty i większa uwaga skupiła się na Messim, który bardziej aktywnie mógł uczestniczyć w grze.

Zmiana Valverde przyniosła efekty, ale tylko do pewnego stopnia. Barcelona wygrała drugą połowę 3:2, lecz ostatecznie schodziła z boiska pokonana. Po meczu trener Blaugrany pogratulował jednak swoim zawodnikom za wysiłek włożony w to spotkanie.

wazne ze byla reakcja! gdyby troche szczescia dopisalo, Ter Stegen brak kleju, Rakitic red- kolejny cios itp. to byloby niezle. pierwsza polowa do zapomnienia. tracimy za duzo bramek, smialo mozna u buka stawiac wszystkie pieniadze ze bedzie over 1,5 w kazdym meczu. Moze Umtiti uszczelni znow obrone. poza tym jestem dobrej mysli, w koncu jestesmy liderem.