AS: Powrót Samuela Umtitiego opóźnia się o kolejny tydzień

Julia Cicha

22 października 2018, 21:00

AS

22 komentarze

Stan zdrowia Samuela Umtitiego pozostaje niewiadomą. Od komunikatu wydanego 28 września, w którym mówiono o „dolegliwościach” lewego kolana, uniemożliwiających zawodnikowi treningi, klub nie opublikował kolejnego oświadczenia. Minął już prawie miesiąc, a wciąż niewiele wiadomo.

W mediach pojawiły się informacje o tym, że Umtiti jest leczony komórkami macierzystymi w celu naprawienia uszkodzonej chrząstki stawowej. Na razie nie wydaje się, by przyniosło to znaczną poprawę. W grę wciąż wchodzi operacja kolana, choć Francuz od początku stara się uniknąć tego rozwiązania. W tym tygodniu Umtiti miał zacząć już biegać, by przybliżyć się do powrotu na boisko. Do tej pory pracował jedynie z fizjoterapeutą. Ostatecznie jednak przesunięto ten krok o kolejny tydzień z powodu braku przewidywanych postępów w leczeniu.

Według ASa nie ma już szans na powrót obrońcy do wyjściowego składu w starciach z Interem i Betisem. Najwcześniej nastąpi to po przerwie reprezentacyjnej, a więc w meczu z Atlético na Wanda Metropolitano 24 listopada, dwa miesiące od odniesienia kontuzji. Stanie się tak jednak tylko, jeśli zawodnik nie będzie odczuwał bólu w kolanie. W innym przypadku konieczna może być artroskopia i minimum dwa miesiące przerwy.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To nie można było od razu zrobić artroskopii, przynajmniej było by wiadomo co dokładnie mu dolega, wyeliminować ból raz na zawsze no i już by był w połowie rekonwalescencji...a teraz minął miesiąc i nie wiadomo co dalej...

na co my czekamy? jeśli operować to trzeba było teraz. Wróciłby w grudniu.

Jeśli sam Umtiti chce uniknąć operacji to troszkę mnie to dziwi. Minął miesiąc, więc jakby od razu zgodził się na artroskopię to wyleczyłby problem na stałe i może koło stycznia już grał. Wygrał mundial, więc teraz ciśnienia nie ma. Mógłby spokojnie skupić się na odzyskaniu pełnej sprawności bo już w zeszłym sezonie był problem z tym kolanem.

Ten uraz to się już za nim ciągnie od bardzo długiego czasu z tego co pamietam to już na początku zeszłego sezonu miał problem.

Chrząstka stawowa w takim wieku? Coś nie tak

juz by bylo miesiac po operqcji....
a tak...
brak słòw..

żeby nie było tak że będzie pauzował 4 tygodnie a potem stwierdzą że operacja ...

Dla Lengleta to bardzo dobra wiadomość. Chłopak troche przynajmniej pogra. Można powiedzieć że przy "szaleństwie" rotacyjnym naszego trenera to Lenglet jest w czepku urodzony ;P

Ależ przez rok nasza obrona się rozwaliła, na dodatek kontuzja czarnej perły. Całe szczęście, że to nie połowa sezonu. Niech się dobrze wyleczy, nie ma co przyspieszać. Oby na kluczową fazę był dostępny.

Już lepiej jakby od razu operowali i 2 miesiące przerwy, niż żeby się to ciągnęło cały sezon i jeszcze nam wypadł na finisz ligi mistrzów przez odnowienie się kontuzji.

Zła wiadomość. Ale to kolejny zawodnik który od początku grał niemal wszystko, a mógł odpoczywać. Mistrzostwa + szybki powrót do rozgrywek niestety go nadwyrężyło.

Bardzo średnia wiadomość niestety... oby wrócił do zdrowia jak najszybciej, potrzebujemy go bardziej niż kiedykolwiek.