Sport: Coraz więcej klubów rywalizuje z Barçą o Krzysztofa Piątka i Nicolasa Pépé

Grzegorz Zioło

22 października 2018, 19:30

Sport

34 komentarze

Dyrekcja sportowa FC Barcelony musi działać sprawnie, jeśli chce uniknąć niepowodzenia na rynku transferowym. Blaugrana szuka przyszłego następcy Luisa Suáreza na pozycji numer dziewięć, ale dwaj główni kandydaci do tej roli są rozchwytywani przez kluby z całej Europy.

Kilka dni temu Sport informował, że pod obserwacją Barçy znajdują się Nicolas Pépé z Lille i Krzysztof Piątek z Genoi. Obaj napastnicy grają bardzo dobrze na początku sezonu i wzbudzili zainteresowanie wielu klubów z europejskiej czołówki. Szczególnie zdeterminowany do pozyskania reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej wydaje się Bayern Monachium. Na początku Niemcy chcieli zapewnić sobie możliwość wykupienia snajpera w letnim okienku, ale słabe wyniki zespołu spowodowały zmianę planów. Rozmowy w sprawie transferu Nicolasa Pepe mogą zostać przyspieszone i doprowadzić do przeprowadzki zawodnika do Bawarii już w styczniu. Od początku sezonu 23-latek strzelił w barwach Lille osiem goli i zaliczył cztery asysty.

W przypadku Krzysztofa Piątka problemem Barçy może być kwota transferu. 13 goli Polaka w barwach Genoi (dziewięć w lidze i cztery w krajowym pucharze) sprawiło, że czołowe europejskie zespoły rozpoczęły licytację o jego podpis. Właściciele klubu z północno-zachodniej części Włoch już zacierają ręce i twierdzą, że docierają do nich oferty zbliżone do 50 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bramkostrzelny napastnik? Typowa 9? Ależ proszę bardzo Zlatan Ibrahimović :)

Z całym szacunkiem dla Piątka chętnie bym go zobaczył w Barcelonie ale był tu już niejaki Paco i jak skończył? Przypadek Malcoma wyznacza najlepszy kierunek na tę chwilę dla Piątka i jest nim Roma - ta sama liga, poziom kilka klas wyższy i do tego klub który stawia na młodych Z tym że nie wiem czy Romę stać na taki wydatek jaki zażąda Genoa

Fajnie, że Piątek tak świetnie sobie radzi w Genoi, ale moim zdaniem za wcześnie, żeby już go kupować do takiego klubu jak Barca. Moim zdaniem mógłby zmienić klub na jakiś inny lepszy włoski, ale Barca to na razie marzenia.

spamu z Piatkiem ciąg dalszy

Pepe w Barcelonie? Koniec świata ;)

ojjj to byłby napad demolka, jeden z dwojga , pismaki potrafią każdego wszędzie zakontraktować .

Obydwaj panowie to nie poziom Barcy.

Kupimy zamiennika dla Suareza i będzie jak z Paco, jak już co to sprzedać Luisa a w jego miejsce sprowadzić kogoś nowego, może Icardi

Wiadomo, Polak - Rodak. Ale skończmy już z tym Piątkiem, obserwujmy go, jak zagra kolejny sezon tak samo i będzie w takiej formie to jasne, śmiało do rotowania z El Pistolero. Ale teraz ? Miał passę, nastrzelał ale ilu już takich było ?? Strzelali a w następnym sezonie nie było po nich śladu. Dajmy czas mu na rozwój, niech pokaże co potrafi.

Nie chce pozniej w hiszpańskich prasach czytać, że raczej jego dom to Ekstraklasa.

Ja myślę że piątek ma duży potencjał i w Barcy by rozkwitl jeszcze bardziej do tego nasz rodak w fcb coś pięknego....Ale do puki valverde zarządza lepiej żeby do nas nie trafił bo szkoda jego kariery a ławkę mamy pełna...

Po co się pytam? Był tu taki bramkostrzelny napastnik całkiem nie dawno, który nie podnosił się z ławki. Jest też teraz całkiem dobry skrzydłowy, który nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych. Z całym szacunkiem ale Valverde to nie jest trener na miarę tak wielkiego klubu. Pierwszy sezon uważałem za nieco zachowawczy z ustawieniem 4-4-2 aczkolwiek drużyna broniła się wynikami. Wizja nie przegranej w la lidze przyprawiła nas mniej lub więcej o odpadnięcie z LM. W tym roku nic się nie zmienia pewna jedenastka w każdym meczu zaczyna już być standardem. Podsumowując Ernesto trochę brak jaj na rotację i wykorzystanie potencjału tej drużyny dobierając bardzo zachowawcze jak na barce 4-4-2. WENGER Please.

Mam wrażenie, że negatywne opinie o Piątku są spowodowane tym, że ewentualny transfer dób Barcelony ( dla mnie to tez abstrakcja) spowodowałby wielka zazdrość bo kto z nas nie chciałby być na jego miejscu :). A pozatym Paco jest w mega gazie i myśle, że na dzień dzisiejszy on mógłby być numer 1 jeżeli chodzi o szpice w Barcelonie :)

Sorry, ale śmieszą mnie te doniesienia o zainteresowaniu Barcy Piątkiem. Taki Belotti nastrzelał więcej bramek i był wart 100 mln i gdzie jest teraz? Nawet w reprezentacji Włoch nie gra i nikt z wielkich się nim nie interesuje. Ja liczę na powrót Paco.

Już wolałbym aby postawić na Abela Ruiza, choć chyba to za szybko dla niego. Lepiej kupić jakiegoś doświadczonego napastnika, który przyje,nie rolę zmiennika, bo Suarez i tak z dwa lata będzie grać w pierwszym składzie. A Ruiza powoli wprowadzać.

Dla Piątka będzie najlepiej jak pozostanie we Włoszech. Zmiana ligi może być ryzykowna. Taki Milan to dobra opcja. Życzyłbym mu Juve, ale jakoś w to wątpię

Piątek jest typowym snajperem więc nic dziwnego że lubuje CR7 który jest kompletnym golleadorem. Ja też uważm że jest świetnym piłkarzem no ale wolę Messiego.

Moim zdaniem słowa Piątka o Ronaldo jako " Najlepszym piłkarzu Wszechczasów " skutecznie przekreśliła szanse Polaka na transfer do Barcy o ile wogule takowy był w co wątpię gdyż to dopiero 2 miesiące szału Polaka. Niech utrzyma taka formę przez 2 lata to będzie można mówić co innego.