Paco Alcácer błyszczy w Borussii Dortmund

30 września 2018, 17:00

Sport

54 komentarze

Zmiana otoczenia często sprzyja odwróceniu sytuacji zawodnika. Barça wspólnie z Paco Alcácerem stwierdziła, że wypożyczenie do Borussii Dortmund będzie najlepszym rozwiązaniem dla napastnika, który niemal nie liczył się w planach Ernesto Valverde.

Hiszpan chciał odzyskać formę sprzed kilku sezonów, kiedy to błyszczał w Valencii i został nawet powołany do reprezentacji Hiszpanii przez Vicente de Bosque. Zadebiutował w niej w wieku zaledwie 21 lat. Pod koniec letniego okienka transferowego zawodnik odszedł więc do Borussii, która zapewniła sobie opcję kupna Hiszpana za 23 miliony plus 5 milionów euro zmiennych.

Alcácer zadebiutował w zespole 14 września w spotkaniu z Eintrachtem i od razu wpisał się na listę strzelców. Kolejne dwa mecze z Club Brugge i Hoffenheim Paco stracił z powodu urazu mięśniowego. Nie zagrał też w wygranym 7:0 pojedynku z FC Nurnberg. Napastnik wrócił na boisko wczoraj, w starciu z Bayerem Leverkusen. Borussia przegrywała 0:2, ale w zaledwie pół godziny strzeliła cztery gole i zapewniła sobie zwycięstwo. Dwie bramki były autorstwa Alcácera, który m.in. wykorzystał asystę młodego Jordana Sancho. Dzięki temu statystyki hiszpańskiego napastnika prezentują się znakomicie: trzy trafienia w zaledwie 52 minuty spędzone na boisku, co daje gola co 17 minut.

Dobrze grał w Valencii, walił bramy w kadrze, przeszedł do nas - dno bo prawie nie grał, ledwie co od nas odszedł znowu wymiata! Wnioski nasuwają się same...

@aro1: To za ile go mogą odkupić? :)