Oficjalnie: Arturo Vidal fichado!

Dariusz Maruszczak

3 sierpnia 2018, 22:55

FCBarcelona.cat, RAC1

392 komentarze

Jak poinformowała FC Barcelona za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, klub osiągnął porozumienie z Bayernem Monachium w sprawie transferu Arturo Vidala.

Kontrakt Chilijczyka z Barceloną będzie obowiązywał do 2021 roku. Vidal podpisze umowę po przejściu badań medycznych, które odbędą się w najbliższych dniach. Dziennikarz RAC1 Gerard Romero donosi, że Barça zapłaci za kupno 31-latka 18 milionów euro + 3 miliony zmiennych, ale kataloński klub w oficjalnym komunikacie nie podał ceny transferu. Barcelona poinformowała za to, że wkrótce przedstawi plan prezentacji piłkarza. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Arthur - 31 mln

Lenglet - 35 mln

Malcom - 41 mln

Vidal - 18 mln

Wiem, że wszelkie oceny będą wskazane za kilka miesięcy , lecz narazie praca Abiego jest sztosem :)))

@SympatykFutbolu: Gomes-35 . Mowi to panu cos ? :)

@SympatykFutbolu: Abidal przyszedł i od razu efekty. Wkońcu facet z jajami przyszedł :D

@Budyn374: Mówi coś Panu Abidal a nie Roberto Fernandez?

@Budyn374: A czy Abidal maczal rece przy transferze Gomesa ? ;)
konto usunięte

@Budyn374: W 2016 to Abidal jeszcze w Olympiakosie ciągnął :)

@Budyn374: Pierwszy dzień kibicujesz Barcelonie, że nie wiesz kto jest dyrektorem sportowym i za czyjej kadencji kupiono Gomesa? :)))

@SympatykFutbolu: Widze nie wyrazilem sie jasno :D
Chodzi mi o to ze nie ma sensu oceniac pracy Abidala na podstawie cen tych transferow :D a Gomes byl dla porownania on 35,Arthur 39 , do tego Arthur z ligi brazylijskiej tak naprawde nie wiadoma a taki gomes byl juz ograny w LL jak tera np. Lenglet ;p
I nie hejtowac od razu ze ci sa duzo lepsi od Gomesa bo tego nie mozna stwierdzic po 2 meczach towarzyskich ;p
konto usunięte

@Budyn374: "Wiem,że wszelkie oceny będą wskazane za kilka miesięcy"-coś jeszcze niejasne?

@Budyn374: Tylko że Artur przez te 2 mecze pokazał się lepiej niż Gomes, porównując z każdym meczem który zagrał przez 2 lata

@SympatykFutbolu: Malcom i Vidal ok - pełen szacunek dla Abidala. Arthur był jednak zaklepany dużo wcześniej. Lenglet przyszedł po wpłaceniu klauzuli i pierwsze plotki pojawiły się już w kwietniu/maju, więc tego transferu również nie przypisałbym Abidalowi.

Co do całokształtu, to miejmy nadzieję, że transfery okażą się lepsze od letniego okienka 2016, kiedy przyszedł Paco (30 mln), Andre Gomes (37 mln), Digne (16 mln), Umtiti (25 mln), Cilessen (13 mln) i Denis (3 mln).

Tylko Umtiti wdarł się do pierwszej jedenastki. Oprócz tego, transfer Cilessena można uznać za trafny, bo był rewelacyjnym zmiennikiem Ter Stegena. Digne miał rywalizować na równi z Albą, ale okazał się "jedynie" solidnym zmiennikiem. Paco i Denis nigdy nie odegrali większej roli. Gomes to już zupełnie inna kwestia. Wydaje mi się, że obecne transfery, to wyciągnięte wnioski z tamtego okienka, że oprócz świeżej krwi warto również zainwestować w kogoś bardziej doświadczonego i pewnego. Sprzedajmy jeszcze niepotrzebnych, zostawmy Rafinhę i myślę, że Valverde ogarnie resztę.

@SympatykFutbolu: 125mln, tyle,co za Dembele i niewiele więcej niż mieli dać za Griezmana. Na papierze wygląda dobrze. Z drugiej strony obrona i skrzydło były obsadzone dobrze, a brak było playmakera. Połowa okienka i nadal nie ma rozgrywającego, chyba że Arthur ma nim być od samego początku.

@SympatykFutbolu: Abi dziekujemy!

@Budyn374: Co on ma z nim zrobić? Kupił byś go do swojego klubu będąc dyrektorem sportowym ?
konto usunięte

@LeoMessi1994: Moze spokojnie, jeszcze żaden transfer nie odpalił, a wy juz go rozliczacie. Poczekamy zobaczymy, oby wyszlo

@damian9438: ale sprzedaże też dobrze idą co jest ważne i jakieś godziwe pieniadze są a nie wypożyczenia albo pół darmo. Nie tylko transfery ważne ale też sprzedaż....

@SympatykFutbolu: pamiętam jak pisali że Abidal się nie nadaje na to stanowisko.
« Powrót do wszystkich komentarzy