Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Polska przegrywa 1:2 z Senegalem, Japonia wygrywa 2:1 z Kolumbią

19 czerwca 2018, 18:59

135 komentarzy

W drugim dzisiejszym meczu grupy H Polska przegrała z Senegalem 1:2 w Moskwie. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył w 86. minucie Grzegorz Krychowiak.

Pierwsza połowa spotkania długo nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Dopiero w 38. minucie po strzale Idrissy Gueye piłka odbiła się rykoszetem od Thiago Cionka i zmyliła Wojciecha Szczęsnego. Senegalczycy zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Pierwszy celny strzał na bramkę Senegalu oddał Robert Lewandowski w 50. minucie z rzutu wolnego, jednak bramkarz rywali poradził sobie z tym uderzeniem. W 60. minucie po serii błędów Polaków drugiego gola dla Senegalu zdobył M'Baye Niang. Kontaktową bramkę dla Polaków po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego z rzutu wolnego strzelił Grzegorz Krychowiak. Biało-czerwonym nie udało się doprowadzić do wyrównania i mecz skończył się wynikiem 2:1.

W pierwszym dzisiejszym meczu grupy H Japonia pokonała 2:1 Kolumbię. Drużyna José Pekermana od trzeciej minuty grała w osłabieniu po czerownej kartce dla Carlosa Sáncheza za zagranie ręką w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Shinji Kagawa. W 39. minucie wyrównującą bramkę dla Kolumbii zdobył Quintero, jednak ostatnie słowo należało do Japończyków. Po dośrodkowaniu Keisuke Hondy z rzutu rożnego Osako celnie główkował i ponownie wyprowadził reprezentację Kraju Kwitnącej Wiśni na prowadzenie, którego Japończycy nie oddali już do końca spotkania. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził obrońca Barcelony Yerry Mina.