Antoine Griezmann: Przy podjęciu decyzji kierowałem się sercem i miłością do klubu

Julia Cicha

18 czerwca 2018, 20:00

Sport

87 komentarzy

W wywiadzie dla Telefoot Antoine Griezmann skomentował film dokumentalny, w którym oznajmił, że zostaje w Atlético na kolejny sezon. Francuz wyjawił przyczyny swojej decyzji.

− Przy podjęciu decyzji kierowałem się sercem i miłością do klubu. To proste. Otrzymałem wiele miłości i wiele wsparcia. Chciałem ogłosić swój wybór w taki sposób, pragnąłem zobaczyć, jak wszystkie się rozwinie i jakie będą reakcje ludzi. Jedni się ze mną zgadzają, inni nie, ale chciałem pokazać, jak trudne jest podejmowanie tak wielkich decyzji. To nie takie łatwe, jak może się wydawać – powiedział Griezmann.

Napastnik już kilka tygodni temu ogłosił, że jego decyzję poznamy przed początkiem mundialu. Tak właśnie było: „nie sądzę, by czas ogłoszenia decyzji wpłynął na reprezentację, na trenera ani na mnie”. Francuz podpisze teraz nowy kontrakt z Atlético, a jego zarobki wzrosną do 23 milionów euro netto. Tym samym stanie się najlepiej zarabiającym zawodnikiem w historii klubu. Rojiblancos mają wielkie plany na kolejny sezon – wystarczy wspomnieć, że pozyskali już Thomasa Lemara. Spekuluje się, że prezentacja piłkarza może zostać połączona z aktem podpisania przez Griezmanna nowej umowy.

Fot. Xavier NALTCHAYAN / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jakby hajs się w Barcelonie zgadzał to i serce by mówiło coś innego.

Ciekawe gdyby nie dostał takiego hajsu czy też by tak mówił.

Po co dalej robicie z tego telenowelę? Nie przejdzie to nie przejdzie, co nas dalej interesuje co z nim będzie?

Chyba parę osób nie rozumie czym w ogóle jest pieniądz, skoro rozważają dylemat "lojalność vs. pieniądze". Wybrał lojalność dla klubu, a ten w zamian odpłacił się. Pieniądze to wymiennik wartości, można go wymieniać na żywność, usługi, ale też niematerialne wartości. To jedynie równoważnik noszenia go na lektyce i karmienia winogronami naszych czasów.
Nauczcie się tego, świat stanie się dla Was mniej wrogi, a bardziej zrozumiały.

To była jego ostatnia szansa na zrobienie kroku do przodu. Podjął taką decyzję i dobrze dla wszystkich.
Martwi zarząd który teraz skupia się na pomocniku zmieniając orbitę. To tak jakby był plan żeby kupić prawego obrońcę a sprowadzony został lewy pomocnik. Nie wiem kto i jak to planował ale ani ładu ani składu.
Pomoc to od lat powinien być nasz priorytet! Nie chodzi tylko o to że Messi musi się cofać do rozegrania bo brakuje tam kreatywności. Taki zawodnik jak Verratti albo Thiago czy Pjanic jest potrzebny aby móc tworzyć trójkąty , wyjść łatwiej spod pressingu , czy uspokoić grę i przytrzymać piłkę kiedy trzeba.

Nie mam nic abaolutnie do tego pana ale skoro milosc przesadzila to chyba w następnym sezonie będzie miał nową bo jeżeli kocha się klub w ktorym się gra to nie rozważa się nawet innych propozycji i nie robi się szopki z jego tkz miłości. Miłość w tym przypadku to słowo że tak powiem gowno warte panie antku dla pana

konto usunięte

No i proszę jak teraz jest znienawidzony przez ''kibiców'' Barcy :D
Szacunek Antek ;)

Szacunek za podjęcie takiej decyzji. Rozumiem, że była dla niego trudna, ale sama forma całego zamieszania z tym związanego absolutnie do mnie nie przemawiała.

a ja głupi myślałem, że 25 baniek

przestań już robić szum koło siebie

Bo to co nas podnieca to jest właśnie kasaa...

To tak jak z Messim i resztą naszych gwiazdeczek, kochamy ten klub, ale co chwilę chcemy podwyżek mając jeszcze ważne kontrakty. Piłkarze stanowczo za dużo zarabiają, zwłaszcza w Barcelonie.

"... i tym, że w końcu zdecydowali się dać mi 20 baniek"

konto usunięte

Piłsudski zawsze powtarzał, nie ufaj Francuzom..

25mln eu wzmacnia miłość do klubu hehe
Na szczęście nie doszło do tego transferu.

Dajcie juz spokoj z nim. To nie nasz zawodnik. To śmieszne te wszystkie teksty „kocham klub, on wiele dla mnie znaczy” i pach podpis za kilkadziesiąt baniek:D

Albo trener drużyny z top 5-10 wypowiada się przed meczem z Rijeką czy inną Termalica (bez obrazy dla fanów tych drużyn) w stylu : to bedzie trudne spotkanie, ale damy z siebie wszystko. No ludzie, naprawdę? Jedziemy po swoje, 3 pkt,90 minut i do domu. To nie... „to bedzie ciężki mecz”:(

Ps grizman grizmanem ale Leo tez sobie ceni swoją milosc do klubu. Bede kochał Barcelonę za podwyżkę o kilka milionów. Nie wiem jakie sa struktury kluby ale to co zarabia Messi to jest chore.

Serce i miłość w postaci gwizdów i obelg od własnych kibiców :D

Wiecie chyba jak nazywa się miłość za pieniądze? XDDD Dajcie na luz. Damy sobie bez niego radę.

Ta dużo wyższa oferta Atletico nie miała żadnego znaczenia. Tak kocha Atleti, że od ponad pół roku romansował z Barcą. Już by lepiej siedział cicho. Chorągiew.

Ja tam wcale mu sie nie dziwie.W Madrycie jest podstawowym pilkarzem a w Barcelonie ostatnio trenerzy po jednym nieydanym meczu sadzaja na lawe.dostal dobra kase,klub naprawde fajnie sie rozwija wiec odejscie do naszprycowanej Barcy gwiazdami niekoniecznie mogloby byc dobre.

to po co robiles taka szopke? kolejny gwiazdorek, ktory niby kierowal sie miloscia do klubu ale taka miloscia ze do konca nie wiedzial czy zostac.... dobrze ze do nas nie idzie i tyle :)

Graj o lige Europy. Nie chciałem tego transferu i dobrze się stało.

To portfel ma w sercu?

Hehehe miłość do hajsu .

W tych czasach nadużywa się takich pojęć jak miłość i przywiązanie do barw klubowych.

konto usunięte

A ja się zastanawiam, po jakiego grzyba na stronie FCB zamieszczać wypowiedzi ludzi, którzy mają ten klub głęboko w d...?
Jego wypowiedzi są w tym momencie tak samo istotne jak np. penaldo- niech Interia się nimi zajmie.

Przestań Antek pierdzielić głupoty, jakby była miłość do Atletico, to nie brałby odejścia pod uwagę

Tak,a podwyżkę dostał z miłości klubu do niego?
Weź chłopie lepiej już nic nie mów,bo się błaźnisz.

Co wy macie taki ból dupska o niego. Wiadomo że dostał wielką podwyżkę, tylko to nie znaczy że nie kocha Atletico.Jest jednym z najlepszych na świecie, miał rok temu okazję do odejścia ale został i na podwyżkę napewno zasłużył. Messi też za pół darmo nie gra, ma gigantyczną pensje ale to nie znaczy że nie ma Barcy w sercu.

"Klub" to jakaś nowa waluta?

Niech on już się nie kompromituje. Liczyłem bardzo na ten transfer dlatego teraz mam ogromny żal do niego, bo wolał pieniądze w Atleti. Nie będę po nim cisnął ani nic z tych rzeczy bo szanuje go jako piłkarza ale noo błagam , niech on mi nie pieprzy, że kocha ten klub gdzie przez pół roku grał na nosie nam i kibicom Atletico. Więcej szacunku bym miał do niego gdyby powiedział - „ okej , biorę siano, chce zabezpieczyć rodzine na przyszłość , dobrze się czuje w Madrycie i nie chce nic zmieniać ”. Ale niech on mi nie mówi o żadnej miłości do klubu czy kibiców.

Hahah :D

Zatem sporo kosztowała ta miłość do klubu.

Oraz eurasami

TO jak się kierował miłością to niech powie do prezesa atleti ''Kocham ten klub i nie chcę tej podwyżki''

Jaki fuck logic, kieruje się miłością do klubu ale od pół roku zastanawiam się czy nie odejść do Barcy, żeby wygrywać trofea ale jak w sumie dacie dużo kasy to może zostanę, nie wiem, zobaczę...

Gdyby on tak bardzo kochał Atletico to by nawet z Barceloną nie negocjował, 23 mln. i wszystko jasne.

Ja tam by powiedział, że kierował się pieniędzmi, no ale cóż.. lepiej dla nas w sumie.

Miłość do klubu, ale 23 mln przygarnął :D

Dokładnie, dlatego sam mówił we filmiku, że może wybrać albo pieniądze w Atletico, albo trofea w Barcelonie.

Spoko jak za rok nic nie wygrają jego miłość się skończy tylko odejść będzie trudniej.

Antoni... Ludzie o tym imieniu lubią się kompromitowac

I nowym kontraktem z zarobkami 4razy większymi niż oferowała Barcelona