Hiszpania rozgromiła Argentynę. Piqué, Alba i Iniesta zagrali po kilkadziesiąt minut

Julia Cicha

27 marca 2018, 23:51

71 komentarzy
  • Reprezentacja Hiszpanii zmiotła Argentynę, wygrywając 6:1
  • Bramki dla La Rojy strzelali Isco (3), Diego Costa, Thiago i Iago Aspas
  • Piqué, Alba i Iniesta zagrali po kilkadziesiąt minut

Hiszpania rozgromiła Argentynę aż 6:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Isco (3), Diego Costa, Thiago i Iago Aspas, natomiast honor gości próbował uratować Otamendi. Nieco ponad 70 minut rozegrali Piqué i Alba, a Andrés Iniesta spędził na boisku 56 minut. Tak jak przewidywano, w meczu nie zagrał Leo Messi.

Strzelanie rozpoczął Diego Costa, który wykorzystał świetne podanie Asensio. Hiszpanie naciskali, choć Argentyńczycy również starali się zagrozić bramce De Gei. W 25. minucie dobrą okazję mieli goście, ale już po chwili w dogodnej sytuacji spudłował Jordi Alba, marnując tym samym kolejne dobre podanie Asensio. Mimo wszystko co się odwlecze, to nie uciecze. Trzecie dogranie Asensio trafiło bowiem do Isco, który podwyższył prowadzenie Hiszpanów. Do przerwy nic nie wskazywało jednak, że dojdzie do goleady. Wręcz przeciwnie, zawodnicy Sampaolego odpowiedzieli trafieniem Nicolasa Otamendiego.

Trzeci gol La Rojy padł po wspaniałym kontrataku oraz podaniu Aspasa do Isco. Kilka minut później piłkarze Lopeteguiego powtórzyli szybki atak, a Isco zagrał do Thiago, który wpakował piłkę do siatki. Hiszpanie nie zamierzali odpuszczać. Sędzia nie uznał trafienia Ramosa z powodu faulu, a Isco skompletował hat-trick. Najpierw otrzymał podanie od samego De Gei, a następnie od Aspasa, który również rozgrywał świetne zawody. To historyczne zwycięstwo reprezentacji Hiszpanii, o którym z pewnością dużo się będzie mówiło w kolejnych dniach.

Kibice zgromadzeni na Wanda Metropolitano gwizdali na Piqué, gdy ten był przy piłce, choć jednym z zagrań zasłużył on sobie również na owację z ich strony. Obrońca kulał lekko pod koniec pierwszej połowy, ale na drugą wyszedł już w pełni sił. Jordi Alba i Andrés Iniesta nie byli dziś gwiazdami wieczoru, choć pokazali się z dobrej strony.

Hiszpania - Argentyna 6:1

Costa (12'), Isco (27', 52', 74'), Thiago (55'), Aspas (73') - Otamendi (39')

Fot. Илья Хохлов / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Leo aż wyszedł z tarasu widokowego bo nie mógł już dłużej na to patrzeć,upakarzający wynik:/
« Powrót do wszystkich komentarzy