Przyszłość Samuela Umtitiego w barwach Barcelony pod znakiem zapytania

Grzegorz Zioło

26 marca 2018, 09:15

Sport/Marca

357 komentarzy
  • Trwają negocjacje w sprawie przedłużenia umowy Samuela Umtitiego z Barceloną
  • Francuz stawia jednak klubowi zbyt wysokie żądania finansowe, które z kolei byłby w stanie spełnić Manchester United
  • Obrońca unika jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o swoją przyszłość

Przyszłość Samuela Umtitiego w barwach Barcelony stoi pod znakiem zapytania. Obecny kontrakt Francuza jest ważny do 2021 roku, ale jego klauzula odstępnego wynosi tylko 60 milionów euro i nie stanowi przeszkody dla wielu zagranicznych klubów. Negocjacje w sprawie przedłużenia i zmiany warunków umowy nie idą w dobrym kierunku, a sam zawodnik rozważa przyjęcie innej oferty i odejście z Barçy po zakończeniu sezonu. Powodem braku porozumienia mają być zbyt wysokie wymagania finansowe środkowego obrońcy.

Umtiti chce wejść na drugi "szczebel" płac w drużynie i dołączyć do zawodników takich jak Andrés Iniesta czy Luis Suárez. Klub nie chce się na to zgodzić, dlatego na Camp Nou panuje przeczucie, że francuski stoper coraz bardziej oddala się od Barcelony... i zbliża do Manchesteru United, który podejmuje największe starania w celu sprowadzenia zawodnika. José Mourinho był zainteresowany Umtitim już latem, a teraz temat transferu powraca. Portugalczyk zdaje sobie sprawę z niskiej klauzuli odstępnego, która sprawia, że obrońca Barçy jest jednym z najbardziej łakomych kąsków na rynku transferowym.

Mourinho kontaktował się telefonicznie z Umtitim i przedstawił mu ofertę Manchesteru opiewającą na 9 milionów euro netto rocznie, czyli dokładnie tyle, ile Francuz chce zarabiać w Barcelonie. Działacze utrzymują, że takie wymagania są nie do zaakceptowania, dlatego obie strony są dalekie od dojścia do porozumienia. Barcelonie nie podoba się postawa zawodnika i jego brata Yannicka Umtitiego, który reprezentuje interesy piłkarza.

Barcelona zazwyczaj rozpoczyna negocjacje z piłkarzami w sprawie nowej umowy w momencie, w którym mija połowa długości obecnego kontraktu. W przypadku Umtitiego byłby to styczeń 2019 roku, jednak klub musiał wziąć pod uwagę wyjątkowe okoliczności związane ze zbyt niską klauzulą odstępnego. Z tego powodu działacze skontaktowali się z Francuzem wcześniej niż zwykle i zamierzali uzgodnić nowe warunki przed mistrzostwami świata, żeby zapewnić piłkarzowi komfortową sytuację i upewnić się, że jego dobry występ na mundialu nie zachęci innych klubów do wykupienia go z Barcelony.

Jak na razie stanowiska obu stron znacząco się różnią i perspektywa odejścia Umtitiego na Old Trafford nie wydaje się nierealna. Dyrektor sportowy Robert Fernández, który był wielkim zwolennikiem transferu Francuza na Camp Nou, próbuje przekonać zawodnika do pozostania w Barcelonie, jednak nie jest to łatwe zadanie. Działacze Blaugrany liczą się z odejściem Umtitiego i rozglądają się za jego ewentualnymi następcami. W tym celu klub ponownie monitoruje rynek francuski.

W niedzielę Umtiti wystąpił w programie "Telefoot" we francuskiej stacji telewizyjnej TF1 i został zapytany o to, czy przedłuży kontrakt z Barceloną. Odpowiedź obrońcy brzmiała: "joker". Taka sama była reakcja Francuza na kolejne pytanie, tym razem o transfer do Manchesteru United. Zawodnik Barçy wyraźnie unika jednoznacznej odpowiedzi, co może świadczyć o tym, że sam nie jest jeszcze pewny decyzji, jaką podejmie w sprawie swojej przyszłości.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

DD,
w całej tej interesującej dyskusji brak mi konkretów, tzn. jak pogodzić ograniczenia finansowego Fair Play z:
- zarobkami Messiego,
- chęcią posiadania topowych, starych i nowych graczy,
- z normalnym w każdej "instytucji" podwyżkami zarobków,
- obowiązującymi umowami podpisanym z obecną kadrą.
Ma ktoś jakieś pomysły?
Oczywiście na pomysł: "od tego oni są, niech oni się martwią" wpadłem sam :)
Pozdrawiam

To świetny piłkarz, ale jeżeli pieniądze są dla niego ważniejsze niż gra w Barcelonie to niech odejdzie.

Niektórym się tutaj mocno pomieszało w głowie. Lojalność wobec klubu nie oznacza że bierze się wszystko co klub mu rzuci. Facet jest najważniejszym piłkarzem w swojej linii, należą mu się takie pieniądze, i życzę mu żeby to wywalczył.

nie dziwie się Umtitiemu że chce lepsze zarobki,chłopak robi kawał dobrej roboty w obronie i jest filarem obrony,jeśli Barca nie da lepszych zarobków Umtitiemu to będzie tego żałować,mam nadzieje że klub dogada się z Umtitym i dadzą mu podwyżkę.

to klub nawalił, Umtiti chce więcej pieniędzy i mu się one należą, bo dał Barcelonie spokój z tyłu, a ten kto dał klauzulę 60 baniek jest debilem i takie są fakty

Jeśli ma ten klub w sercu - zostanie. Jeśli w portfelu - niech odejdzie i żałuje tego do końca życia.

Umtity jest świadomy że jak teraz nie wywalczy podwyżki, to za 2 lata będzie jednym z najsłabiej zarabiających piłkarzy.
Jego klasa przekonuje mnie żeby mu zapłacić.

>2018
>ludzie wciąż wierzą w ambicje i lojalność do klubu ponad pieniądze

Jeśli to prawda ze chce zarabiać tyle ile Andres (legenda tego klubu) i Suarez (jeden z najlepszych strzelców Barcy i na świecie) to trzeba mu podziękować. Skoro liczy na kase to United jest klubem dla niego idealnym.

Pany,macie moze drabinke płac w barcelonie,kto ile wyciaga? Dzieki

Ja bym mu dał ile chce. Kibicuje Barcelonie od ponad 20 lat i takiego dobrego obrońcy to jeszcze nie widziałem.

Dostanie 8mln i klauzulę 200 mln i tyle będzie gadania.

Jeśli odejdzie to będzie dla jego kariery równia pochyła w dół. Z ManU powalczy może o jedno z najwyższych miejsc w lidze angielskiej (ale nie najwyższe) i tyle. I niewiadomo, czy będzie tak załapywał się do składu, jak mu się pewnie wydaje.

Ileż można tłumaczyć, że nasza polityka płacowa to jest kpina, dno i 3 metry mułu. Już przy okazji podpisywania nowego kontraktu Messiego mówiłem, że nawet biorąc pod uwagę jego klasę piłkarską, kontrakt w wysokości 8% (jeżeli dobrze pamiętam) całego rocznego budżetu klubu, to jest absolutne wariactwo. To samo tyczy się reszty drabinki płacowej, kompletnie rozwalonej przyjściem Neymara i Suareza. Dopóki istniał tylko jeden człowiek poza jakimkolwiek granicami, to jakoś dało się to spinać. Teraz każdy zawodnik który przychodzi tutaj ze statusem cracka chce pieniądze takie, że momentalnie wskakuje na poziom ludzi, którzy 3-4 razy zdobywali z tym klubem LM. Drabinka płacowa zdecydowanie powinna być uzależniona w równej mierzy od wkładu w historię klubu, a nie tylko statusu z jakim się przychodzi. Taki Iniesta, Busi czy Pique w pocie czoła harowali na to, by Barcelona była traktowana jak piłkarski olimp, od dekady, czy nawet więcej sezon w sezon grają tutaj na najwyższym poziomie, a przychodzi szczyl typu Dembele i momentalnie wciąga dupą każdego z nich, to samo było z Neymarem, to samo będzie z Griezmannem. 100000x bardziej wolałbym zobaczyć zawodników, którzy przychodzą tutaj z radością, że mogą się rozwijać i w przyszłości stanowić o sile klubu, a nie takich, co są super kozakami na start, chcą mieć odzwierciedlenie w zarobkach, a chwilę później, po jakimś tam udanym sezonie już im się w dupie przewraca.
konto usunięte

Nie wydaje mi się, żeby odszedł. Swoją drogą zawsze ciekawiło mnie czy piłkarz, który opuszcza najlepszy bądź jeden z najlepszych klubów na świecie dla poklasku i pieniędzy (jak Neymar) później żałuje... no bo niby dostajesz te pieniądze, kibice klubu mają cie za bożka, ale po pewnym czasie dawania z siebie wszystkiego i świadomość, że zespół wciąż nie wygrywa znaczacego trofeum i sie na to nie zanosi, to musi irytować.

Nie uważam, by mistrz francji i puchar francji był dla PSG czymś specjalnym. Neymar poszedł, ale pewnie już go wykręca bo myślał, że pociągnie zespół jak Messi, a tu lipton.

W kwestii obrońcy może być podobnie, jak nie będzie wygrywał to morale spadną całej drużynie, przestanie się aż tak starać, stanie się gorszym piłkarzem.

Według mnie to normalna praktyka, że przy przedłużeniu kontraktu agenci zawodnika chcą, żeby zarabiał więcej. Do tego służą negocjacje, żeby stanowiska obu stron mogły się spotkać w połowie drogi. Jakoś jestem spokojny, że Umtiti pozostanie w Barcie, ale z drugiej strony odejścia Neymara też się nie spodziewałem.

Jak to jest że jak działacze Barcelony porozmawiają z zawodnikiem X to podnosi się larum na cały świat że to niezgodne z zasadami i trzeba ukarać Barcelonę ale jak MU rozmawia z zawodnikiem Barcelony który ma jeszcze ważny kontrakt to nie słychać żadnych sprzeciwów Dziwne

Se queda - zostaje :)

Jak woli kasę zamiast sukcesów sportowych to niech idzie do mu tylko zarobek na nim lichy...

Żeby kupić nowego stopera,który zagra na poziomie Big Sama trzeba będzie wydać nieco więcej kasy i wypłatę też sowitą mu zapewnić.Zresztą ilu jest takich jak Umtiti ? Nie tego się spodziewałem ale informacje są dość sprzeczne,w zależności od źródła.Myślę,że nie tyle Sam co jego brat,który jest jednocześnie agentem robi sztuczne zamieszanie mając świadomość jak ważny to zawodnik dla Barcelony.Byłbym rozczarowany gdyby odszedł do MU ale i zdziwiony dość mocno.

Odniosę się do dyskusji,które toczą się poniżej o klauzuli zawodnika.Pomijając,że te klauzule to jakieś nieporozumienie to trzeba pamiętać,że Umtiti nie przychodził z Lyonu z założeniem,że od razu wskoczy do I składu.Raczej nikt nie spodziewał się,że rozwój jego talentu nastąpi błyskawicznie.To młody chłopak,który miał sie ogrywać więc to 60 mln nie było jakimś niedoszacowaniem ze strony klubu.Teraz każdy jest mądry bo gość wymiata i wszyscy zarzucają władzom klubu,że ustalono tak niską klauzulę.Oczywiście czysto profilaktycznie można było ją ustalić na wyższym poziomie ale do tego potrzebna jest zgoda samego zawodnika i jego menago.Nie znamy szczegółów negocjacji ani szczegółów kontraktu więc mozna tylko spekulować.Plus dla zarządu,że zabrał sie za ten kontrakt przed MŚ.Sam może kochać Barcelonę ale kalkulował też nieźle chcąc rozmawiać po MŚ.Dlatego bez względu na to jaka będzie jego przyszłość dobrze,że każdy będzie miał jasność wcześniej niż później.Jeśli zdecyduje sie na odejście Barca będzie miała czas na szukanie odpowiedniego nastepcy.Choć jestem raczej dobrej mysli.

Właściciele Barcy to dziwny stwór mieszają bo lubią mieszać bo zyski to zyski a nie zawsze to dbanie o to pozostałe.

Spokojnie zostanie

Pff... Wywalić Denisa, Gomeza i kogoś jeszcze i tyle zwolnią się pieniądze na pensję.
Według mnie jedna wielka plotka :P

Kuźwa o co ten lament? Absolutnie żaden zawodnik nie jest większy niż klub. ŻADEN!! Chce niech idzie. Sam wolałbym żeby został bo to materiał na absolutny top środka obrony, pewnie też jakiś dodatkowy grosz mu się należy, ale trzeba zachować rozsądek. Jeżeli zależy mu tylko na monecie to ja żegnam i płakał nie będę.
konto usunięte

A po co Umtiti miałby iść do United? Oczywiście oprócz pieniędzy, co zyska? W przyszłym sezonie w PL, City i Liverpool będą się biły o mistrza, a United może zostać na 3. lub nawet 4. miejscu, jeśli Totki ich przeskoczą. Z tymi zarobkami Samuelowi się coś pomyliło, jasne jest obecnie naszym najlepszym defensorem, ale ja bym jeszcze poczekał trochę czasu.

Na tym polegają negocjacje - każda ze stron gra twardego ale czemu wierzycie jak gazeta podkoloryzuje że już umtiti jedną nogą w manchesterze?? Jakby powiedział że "chce zostac w barcelonie" to by nie ugrał wystarczająco w nowym kontrakcie. Nie zapominajmy że to domysły G A Z E T ...

No i mamy casus tego co mówiłem. Śmieszne, absurdalne, skandaliczne zarobki Dembele rozwalają powoli szatnię Barcy. Źle zrobili biorąc francuza i dając mu tak wysoką pensję.

W lecie: Sport/Marca to szmatławce, nie ma co się nimi przejmować.
Teraz: Oczywiście mają racje, Umtiti ucieka za kasą, on już stracił u mnie szacunek!!!

Tylko tak to skomentuje: XDD
konto usunięte

Już zaczyna gwiazdorzyć. Jak on śmie prosić o takie pieniądze jak Iniesta..
konto usunięte

czyzby to byl kolejny Neymar Jr w Barcelonie?Jestem rozczarowany troche postawa Umtitiego.

Podpisać kontrakt w wysokości tych 9 milionów, podnieść znacząco klauzule i nie ma sie co szczypać. To najlepszy stoper na świecie, Pique mimo że nasza legenda odstaje od Umtitiego wyraźnie poza doświadczeniem. Teraz dopiero zobaczymy na co stać pana Bartomeu?

Co wy panikujecie, podpisze nowy kontrakt i po temacie. Istnieje takie słowo jak kompromis. Należy mu się podwyżka to druga sprawa. Chyba lepiej dać mu z 2-3 mln więcej niż sprzedawać, kupować kota w worku i opłacać kolejnych agentów, transfer, inne koszty. Niech się nie ośmieszają, tym bardziej, że płacimy najwięcej na pensje.

Do tych wszystkich, którzy nie rozumieją, że klauzula odejścia w wysokości 60 mln euro była komiczna, biorąc pod uwagę, że kupiliśmy Umtitiego za 25 mln euro w 2016 roku. Prezentuję kwoty transferów obrońców ileś lat wcześniej. Trend był oczywisty, tylko trzeba myśleć i obserwować.

2016 rok - John Stones (55 mln euro), Skhodran Mustafi (41 mln euro) Eric Bailly (38 mln euro), Mats Hummels (35 mln euro), David Luiz (35 mln euro), Samuel Umtiti (25 mln euro), Marcos Alonso (23 mln euro).
2015 rok - Nicolas Otamendi (44 mln euro), Danilo (31 mln euro), Alex Sandro (26 mln euro), Stefan Savic (25 mln euro), Layvin Kurzawa (25 mln euro)
2014 rok - David Luiz (49,5 mln euro), Luke Shaw (37,5 mln euro), Eliaquim Mangala (30 mln euro), Mehdi Benatia (28 mln euro), Dejan Lovren (25 mln euro) Jeremy Mathieu (20 mln euro), Marcos Rojo (20 mln euro) Filipe Luiz (20 mln euro), Thomas Vermaelen (19 mln euro)
2013 rok - Marquinhos (31 mln euro), Mamadou Sakho (19 mln euro)
2012 rok - Thiago Silva (42 mln euro), Javi Martinez (40 mln euro).
2011 rok - Fabio Coentrao (30 mln euro)
2010 rok - Javier Mascherano (26 mln euro), David Luiz (25 mln euro), Bruno Alves (22 mln euro)
2009 rok - Joleon Lescott (27,5 mln euro), Dmytro Chygrynskiy (25 mln euro), Glen Johnson (20 mln euro)
2008 rok - Dani Alves (35,5 mln euro), Bosingwa (20 mln euro)
2007 rok - Pepe (30 mln euro), Gabriel Milito (20 mln euro) Christian Chivu (16 mln euro), Eric Abidal (15 mln euro)

Tak więc moi drodzy, trend był widoczny gołym okiem. Klauzula minimum 100 mln euro to był obowiązek. I nie mówcie mi, że Samuel by jej nie podpisał, skoro miał szansę trafić do najlepszego klubu na świecie. I to w którym brakowało środkowego defensora.

I niech ktoś jeszcze mi powie, że nie było przesłanek, że obrońcy nie będą kosztować po około 60 mln euro a nawet dużo więcej. Nie kompromitujcie się, bo kwoty transferów na przestrzeni ostatnich 10 lat mówią same za siebie.

To prawda, że Umtiti to bardzo, bardzo dobry lewonożny stoper ale... Na zarobki 9 mln, Iniesta, Messi czy Geri musieli pracować kilka lat więc i pan Samuel powinien. A jeśli tak bardzo mu się spieszy to powinien odejść. Czas pokazał, że niezastąpionych obrońców nie ma.. Oddać za 60 i zapłacić klauzulę 30 za Clementa Lenglet z Sevilli. Jestem przekonany, że jakość gry obronnej drużyny nie ucierpi..
konto usunięte

Jezeli ma grac tak jak obecnie to 9 mln byloby dla mnie do zaakceptowania. Jest wazniejszym obronca niz Pique. W ostatnim meczu mial wiele swietnych przechwytow... straszna szkoda byloby go stracic na rzecz 2-3 mln...
Faktem dla Umtitiego jest jednak ze MU oferujac mu kilka mln wiecej nie zaoferuje mu zadnych pucharow.

Kto mu ustalał tą smieszną klauzulę ... ?!

Tak się kończy gdy klauzulę są śmiesznie niskie.

To chyba jakiś żart, lepszego obrońcy nie znajdziemy.

Świetny obrońca, na pewno zasługuje na duża podwyżke ale bez przesady, po prostu chce ugrac jak najwiecej i nie wydaje mi sie żeby chciał odchodzic z Barcelony.

Logicznym wyborem jest to, że aby zrównoważyć warunki jakie panuje w innych ligach powinno się dawać klauzule z 'kosmosu', minimum 5x jego wartość w trakcie podpisania kontraktu. Wtedy nikt tego nie opłaca i są warunki takie jak w innych ligach, czyli zawsze trzeba rozmawiać z klubem zawodnika. Real to rozumie, my nie i jak widać sporo ludzi tutaj też nie. Gadanie, że zawodnik się musi zgodzić jest następnym debilstwem, przecież 95% się zgodzi, bo dlaczego nie miałaby?. Ma możliwość przejścia do Barcelony, zarobki zwiększone, kariera idzie do przodu i będzie się klauzulą przejmować. Przechodzi mało znany Umtiti do Barcelony i mówi: "coś pięknego, jeden z najlepszych klubów w historii, wspaniałe miasto, mogę grać z Messim, Iniestą i resztą znakomitych zawodników, 3 mln kontraktu, no idealnie, ale chwila, nie nie nie, klauzula 100 mln, proszę mi to zmienić na 60 mln". Czy Wy siebie niektórzy słyszycie. Jak się trafi ewenement, który myśli już o następnym transferze to do widzenia. Następna sprawa opłacając klauzulę, Najprawdopodobniej trzeba też opłacić podatek więc to nie wyjdzie tylko 60 mln, a jakieś 80-90, ale tego nie jestem pewny.
Co do pensji to oczywiste jest, że nie mogą mu dać 9 mln, dostaje 6 czyli 2 razy więcej albo do widzenia. Po pierwsze obrońcy zawsze zarabiali i zarabiają najmniej, po drugie nie mogą mu dać tyle, bo trzeba będzie dać podwyżkę pewnie 4 innym zawodnikom. Po trzecie od tego jest jeszcze znowu ten podatek, więc koszt klubu jest znacznie większy.

Umówmy się - jeśli komuś zależy tylko na kasie, to nie dla niego klub.

Chce 9 milinów? Jeśli to prawda, to wcale mnie to nie dziwi. Klub ostatnimi czasy płaci piłkarzom niewytłumaczalnie dużo, nie stawia żadnych granic. Może piłkarsko Umtiti jest wart tych pieniędzy, ale Barcelona od dwóch lat bardzo słabo jak na taki klub radzi sobie w LM. Poprzedni sezon też nie należał do udanych. Więc za co ta podwyżka? Niczego szczególnego jeszcze z klubem nie wygrał.

Na razie to plotki i mam nadzieję, że tylko nimi pozostaną. Żądanie 9 mln po jednym pełnym sezonie w klubie (w którym nota bene zdarzało mu się popełniać głupie błędy), to spora przesada. Jeśli to prawda, nie mam żadnych sentymentów - niech odchodzi - przyjdą kolejni na jego miejsce. Mimo wszystko mam nadzieję, że to tylko zwykłe przepychanki kontraktowe z fake newsami.
konto usunięte

Kurcze, bardzo mieszane odczucia po takim newsie.
Z 1 strony podwyżka zdecydowanie mu się należy, ale z 2 czy już jest na tyle mega zawodnikiem, żeby zarabiać na poziomie Pique?
Za 2 sezony pewnie takim będzie jeśli nic się nie wydarzy. Mimo to, budżet nie jest z gumy i takie rządania mogą być niemożliwe do spełnienia, nawet mimo szczerych chęci.

Matematyka Królową Nauk podobno ale w zarządzie jest chyba inna matematyka.
Mają jednego z najlepszych obrońców na świecie a szkoda im kilku mln rocznie.
To może inna matematyka.
Dostaną 60 ml jako klauzulę i kupią obrońcę za 80 mln z pensją ok. 6 mln załóżmy z umową na 5 lat wydadzą 110 mln.
CZY NIE LEPIEJ dać Umtitiemu te 9 mln i mieć spokój z szukaniem obrońcy który albo się sprawdzi albo nie?
Jakby nie było będą stratni jakieś 4-5 mln rocznie a więc w ciągu 5 lat jakieś 25 mln francuz będzie więcej kosztował Barcę niż obecnie.
Przecież to się W GŁOWIE NIE MIEŚCI.
Kogo oni kupią za 60 mln???

Zauważyłem po komentarzach, że dla większości Umtiti'ego będzie można sobie ot tak po prostu zastąpić innym obrońcą jeśli odejdzie. Chciałbym wam tylko przypomnieć, że luka po Puyolu dopiero została "zalepiona" przez Samuela. Samuel ma 75 tysięcy funtów tygodniówki. Dla porównania Paulinho ma 120 tysięcy, Andre Gomes 80 tysięcy, Deulofeu miał 75 tysięcy. Tak naprawdę z podstawowego składu najbliżej tygodniówce Umtitiego do: Sergi Roberto - 100 tysięcy funtów, 90 tysięcy funtów Jordi Alba (umowa do 2020). Tak więc z pierwszej 11 nikt nie zarabia mniej od Umtitiego, a nawet na ławce znajdą się piłkarze, którzy zarabiają więcej od Sama. Podsumowując, nie rozumiem waszego bólu dupy o to, że Sam chce podwyżkę, skoro inne kluby oferują mu większą pensję a sam pewnie na uwadze ma to, że taki Gomes ma więcej tygodniówki od niego. Jak dla mnie przy podpisywaniu pierwszego kontraktu powinny być klauzule zwiększające kwotę odstępnego. Nie rozumiem, jak można uważać za pazernego na pieniądze kogoś, kto zwyczajnie uważa że praca jaką wykonuje na boisku jest więcej warta, niż ma płacone na podstawie poprzedniej umowy.

Wolne żarty. Przecież to byłoby frajerstwo stracić tak wspaniałego zawodnika.

Kurde, było by to wielkie rozczarowanie jakby odszedł ale jeżeli pójdzie za kasą to nie będę żałował, bo najemników nie chcemy tylko ludzi którzy kochają Barce

Jeden z najlepszych obrońców na świecie powinien dostać odpowiednie wynagrodzenie. Jak mu nie dadzą i pozwolą odejść to strasznie dadzą ciała!!!

Stał się czołowym stoperom na świecie a oni chcą oszczędzać na jego pensji? Czy chore. Chce 9 mln? Czy dajcie mu 9.5 mln.

Jeśli chce grać u nas to przyjmie te 6 mln.

Jesli jest problem to niech odchodzi.
Kasę dać w Słowaka + kupić De Lighte z Ajax (mamy z nimi dobre układy).
Za 30-40mln do upchają plus Justina zaklepać za jakieś 20-30mln z opcja gry u nich przez jeszcze z 1-2 lata.

Do tego młody Francuz z Red Bull z Niemiec tez spoko opcja.
A poza tym Mina to dobry gracz tylko mocno postawić na niego. Chłop ma papiery na grę na top obrońcę w Europie.

Wszystko się zgadza ... Umtiti tylko nam przeszkadza w zachowaniu naszego duchu gry Barcelony ... Ewidentnie z Umtitim nasza obrona jest za dobra... to nie w naszym stylu, można go ze spokojnym sercem pożegnać. Haha

Wszyscy którzy narzekają na nasz zarząd w kwestii jego 60 milionów są albo mentalnymi dzieciaczkami albo dzieciakami co nie potrafią myśleć ...Gdy Umtiti do Barcy przychodził był obrońcą który był średni i miał być tylko zmiennikiem Mascherano ,nikt nie przewidział ,że aż tak sie rozwinie w klasowego zawodnika to po 1,po 2 klauzula zależy też od zawodnika i nikt nikomu nie może wpisac tyle ile on by nie chciał,po 3 przed chorym transferem Neymara za 200 milionów i Van Dijka za 75 milionów trnasfer obrońcy za wiecej niż 50 baniek to był szok...

Ciężko mi w to uwierzyć, bo nie raz Umtiti mówił że Barca to klub jego życia i chciałby tu spędzić jak najwięcej czasu. Podwyżka musi być, ale poziom plac Suarez czy Iniesty to byłaby gruba przesada. Mam nadzieję że to tylko plotka, bo 60mln dzisiaj to grosze niestety.

Kolejny piłkarz dla którego liczą się tylko pieniądze. Niech idzie i walczy o ligę Europy. Znajdziemy kogoś innego. Nie ma ludzi niezastąpionych.

No tak bo UTD to teraz taki topowy klub ze śmiało będzie tam walczył co sezon o tryplet

Nie wierze,że odejdzie

Przecież nikt go tu na siłę nie zatrzyma. Każdy zdrowo myślący piłkarz wie, że nie ma w Europie lepszego zespołu niż Barcelona. Jeśli tutaj trafiasz to jesteś na szyczycie.

Z Wujkiem José na pewno byłoby mu świetnie

Eeee cos mi sie nie wydaje ;)