Dembélé może zagrać w meczu z Gironą

Dariusz Maruszczak

23 lutego 2018, 10:34

Sport

61 komentarzy
  • Kontuzje Ousmane’a Dembélé nie pomogły mu w aklimatyzacji w zespole i zdobyciu mocniejszej pozycji w składzie
  • Piłkarz musi teraz wrócić do formy po długim okresie rehabilitacji
  • W najbliższym czasie Francuz może wreszcie otrzymać szansę na grę po tym, jak nie wystąpił w meczach z Eibarem i Chelsea

„Musi zrobić krok do przodu” - powiedział Ernesto Valverde na temat Dembélé po spotkaniu z Eibarem. Po konfrontacji z Chelsea stwierdził: „takie mecze to nie czas na eksperymenty”. Trener Barcelony jasno wyraził w ten sposób, że Francuz nie jest jeszcze gotowy, aby być podstawowym piłkarzem katalońskiego klubu w najtrudniejszych pojedynkach.

Valverde nie dał szansy Dembélé w meczu z Chelsea, ponieważ nie chciał postawić na nieogranego piłkarza przeciwko skomasowanej defensywie rywala. To nie był dobry moment na ogrywanie Francuza. Według dziennika Sport trener Barcelony rozważa jednak wystawienie go w podstawowym składzie w spotkaniach, w których Dembélé miałby większą szansę, aby błyszczeć, nabrać pewności siebie i zacząć lepiej rozumieć się z partnerami. Starcie z Gironą będzie ku temu idealną okazją.

Dembélé powinien w najbliższym czasie otrzymać szansę na grę nie tylko w meczu z Gironą, ponieważ terminarz LaLigi jest sprzyjający. Przed rewanżem z Chelsea Barcelona zmierzy się w tych rozgrywkach m.in. z Las Palmas i Málagą, a w Superpucharze Katalonii zagra z Espanyolem. To dla Dembélé okazja do nabrania regularności i zrobienia kroku do przodu, jakiego się od niego oczekuje. Barça potrzebuje na skrzydle piłkarza, który jest w stanie zrobić różnicę, więc powrót do formy 20-latka na końcówkę sezonu może okazać się bezcenny.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cóż potwierdził się artykuł o braku doświadczenia z kontuzjami, chłopak ledwo wyzdrowiał i złapał kolejną.

Ja osobiście nie oglądałem jego meczy w BVB i czekam by pokazał mi swoje najlepsze oblicze, a z ocenami jak zawsze poczekam na koniec sezonu. Oby było tylko co oceniać bo jak na razie minut jak na lekarstwo.

Hamburgerów na rekonwalescensji pojadł, to siły na mecz będzie miał za dwóch. Szkoda że Adriano i Ardy nie ma, bo z jednym słodyczy, a drugim kebsów by pojadł, to kontuzje by go omijały jak obu wymienionych.

Czas najwyższy. Oby zaczął odpalać!

I powinien. Powinien zagrać w meczu z Chelsea zamiast zmęczonego Paulinhno. Może teraz będzie już więcej dawał drużynie.

Zostanie nam liga i po ciężkim meczu puchar zobaczycie . Valverde zbyt mało rotuję składem i taka prawda . Zizou przez 2 lata rotował bardzo dużo i rezerwowa drużyna w lidze i pucharze potrafiła rozbijać rywali . U nas jest możliwość wymiany 4/5 to nie bo zagrają jeden mecz słabiej i już po co ? Na co ? Itd...Normalnie liga jest zagrożona wiadomo ale czemu by nie spróbować zagrać 4-3-3 I wstawić : Ter Stegen-Samedo-Mina-Umtiti-Digne-Gomes-Paulinho-Denis-Paco-Coutinho-Vidal co z tego , że ryzykowne co z tego że nie grali takim składem może czas spróbować? Jeśli nie siadą Busi , Messi , Suarez , Rakitić to nie będzie nas w LM I liga też będzie zagrożone .

Dembele - Suarez - Messi
Coutinho - Busquets - Rakitic -> (Roberto II poł.)
Alba - Mina- Umtiti - Semedo

Chciałbym zobaczyć taki skład w sobotę.

Trener odwala kaszanę, a nie robotę za którą mu płacą. Dembele nie jest eksperymentem, takowym jest wystawianie Vidala na skrzydle, na którym sobie nie radzi (w sumie w ogóle sobie nigdzie nie radzi). Jak ma taką pracę wykonywać to ja dziękuję, bo mnie męczy oglądanie drużyny przez niego prowadzonej. Gramy nudną, schematyczną piłkę, bez żadnych kreatywnych ataków.

Fajnie by było zobaczyć stare ustawienie 4-3-3, które może by w końcu poprawiło tą skuteczność. 3 napadziorów, którzy by tworzyli mnóstwo akcji ofensywnych, pod warunkiem, że Dembele w końcu przestanie na siłę szukać dryblingów, byle by się popisać. Chyba nie tylko ja zauważyłem, że te wszystkie ustawienia Valverde powodują, że dla nas staję się to mecz piłki ręcznej. Klepanie, klepanie i jeszcze raz klepanie na siłe co nic z tego nie wynika, mało tego, przez to mecz staję się nudny.

Pamiętam ten mecz : [Zobacz link: www.youtube.com/watch?v=bU9qgduooxk]
Dembele w tedy tworzył magię, sądzę, że jak tu dojdzie do siebie przede wszystkim umysłowo to zacznie znów świecić :)
Nikt nie może zaprzeczyć mu tego, że nie świecił, teraz po prostu baterie trzeba wymienić hehe :))

Mądre posunięcie Valverde z tym, że nie dał pograć Dembele w starciu z Celticiem.

Nie warto sie nastawiać się na grę z kosmosu w jego wykonaniu w tym sezonie. Zrozumcie, ze on ma 20 lat, pół sezonu za sobą przez kontuzje oraz mega ciśnienie przez kwotę, która została na niego wydana. Plus do tego na pewno ma ciśnienie przed mundialem, żeby znalazł się w kadrze na mistrzostwa. Ten sezon jest dla niego przejściowy, nie wiem nawet czy następny tez taki nie będzie. Musi się porządnie zaaklimatyzować, aby mógł w pełni pokazać swoje możliwości, które są naprawdę bezgraniczne. Nie zdajecie sobie sprawy na jaka skale ten chłopak jest utalentowany. Nieważne ile razy nie pójdzie mu po myśli w tym sezonie, ważne ile może wnieść do gry Barcelony przez kolejne 5-10 lat, dlatego lepiej poczekać, nie spieszyć się, bo będziemy mieli z niego taka sama pociechę jak z Neymara oraz innych wielkich zawodników, którzy byli w Barcelonie

Jprdl. Jeszcze jeden mecz z tymi traktorzystami z el prat. :/

Niech gra !!! Potrzebuje minut na boisku... Podobnie jak Coutinho, Mina, Paco i Vermaelen...

Oby grał częściej,bo jeśli trochę pogra,to może wgra się w zespół i na rewanż z Chelsea będzie mógł wyjść w podstawowym składzie

Czas najwyższy, musi w końcu zacząć się ogrywać. Dobrze że mamy teraz taki terminarz, to na pewno pomoże.

Dembele , Vermalen i Coutinho powinni zagrac dlod pierwszej minuty

Odpali wreszcie. Doceniając w tym sezonie postawę Paulinho, tak Dembele w meczu z Chelsea w Londynie byłby w stanie zrobić sporą różnice w ofensywie co może dałoby nam wygraną. Chłopak jest młody i bedzie jeszcze brylował w Barcelonie.

Wszystko rozgrywa się o pewność siebie, kilka udanych występów i brak kontuzji go odblokuje. Mimo kilkudziesięciu minut na boisku w tym sezonie pokazał, że ma ogromny potencjał. Poza tym on w Borussi pokazał, jak potrafi gracz. Nie traktujcie go jak zakupu z Ameryki Południowej, który jest wielką niewiadomą.

Brak mi słów dla wszystkich malkontentów i niedowiarków w możliwości Francuza. Nie wiem z czego wynikają te wszystkie zmartwienia i troski o Dembele. Kiedy on się miał pokazać? 2 kontuzje lub dochodzenie po nich i grzanie ławy. Nie grając praktycznie od początku sezonu co miał pokazać? Wchodząc z ławki na ostatnie 15 minut miał walnąć hattricka i 3 asysty? Dajcie mu czas, niech zagra regularnie cały sezon to się go będzie oceniać, a nie kiedy gość więcej spędził u fizjoterapeuty niż na boisku...

Zal czytac niektore komentarze. "Trzeba bylo brac DI Marie"? No rece opadaja. Najpierw jest cisnienie, ze trzeba odmlodzic kadre, 25 lat to dla niektorych juz zawodnik malo perspektywiczny, a teraz oczywiscie jazda po 20-latku, ktory zagral lacznie kilka pelnych meczow, jakby zebrac wszystkie minuty do kupy. Miala byc inwestycja na dlugie lata (kto wie, moze i pogra u nas 10 sezonow albo dluzej), a wy juz, za przeproszeniem, wlaczacie swoje pierdolamento w polowie I sezonu.
Dembele idealnie do nas pasuje, bo bedziemy dalej grac 4-4-2 / 4-2-3-1. Coutinho i mlody francuz na bokach, Messi + Suarez z przodu i Busquets z Rakiticem z tylu, to bedzie nasze ustawienie na przyszly sezon.
Tak dlugo, jak Messi i Suarez beda razem w zespole, nie wrocimy do klasycznego 4-3-3.

W tej wyliczance najblizszych naszych przeciwnikow zapomnieli jeszcze wspomniec o Atletico z ktorym gramy przed malaga.

do wszystkich którzy tak chwalą Mbappe jedna ważna wiadomość on zmienił tylko klub a nie ligę wiec jest mu zdecydowanie łatwiej a poza tym to chyba nie powiecie ze liga Francuzka jest na takim samym poziomie co nasza Hiszpańska

Ludzie on ma 20 lat! Całe lata gry przed nim. Oby wiele z nich grał u nas na poziomie naszego klubu. Ma czas. Będzie zachwycał.

Oby udalo Mu sie wrocic do formy.. bedzie mega wzmocnieniem!! aklimatyzacja w FCB nie przychodzi od tak Sanchez , Neymar tez potrzebowali czasu a ilu zawodnikom to w ogole sie nie udalo.. Zle przepracowany okres przed sezonowy.. miesnie odmawiaja posluszenstwa i kontuzja zakontuzja .. Wroc silniejszy !! Visca el Barca!!

Komentarz usunięty przez użytkownika

Teraz to ja myślę, że lepiej było przepłacic te x milionów za Di Marie, który z miejsca mógłby zagwarantować poprawę jakości w ofensywie.

Na 30 min bym go z Gironą wpuscil potem z Las Palmas 60 min na Chelsea bym go jednak oszczędził jeszcze

No ja myślę. Najwyższy czas, aby zaczął być ważną częścią zespołu, bo na razie to ani się nie spłaca ani nie można na nim polegać. Kontuzje zahamowaly jest aklimatyzacje w zespole oraz uniemozliwily zgranie z zespołem. Mbappe może i madrycki kret, ale pokiwac i strzelać to on potrafi. Jak na razie zdecydowanie więcej pożytku ma PSG z niego niż my z Dembele. Potrzebny nam jest taki ktoś jak Neymar na tym skrzydle, bez znaczenia czy lewym czy prawym. W meczu z Chelsea aż razila po oczach pasywnosc graczy Barcy. Wystarczyło trochę przyspieszyć grę czego notorycznie nie robił Paulinho i myślę, że ten mecz z Chelsea mógł być wygrany. Były takie okazje gdzie należało szybko zabrać się do kontrataku i postraszyc drużynę Conte. Dembele myślę potrafi grać szybko i zdecydowanie jednak na razie widzimy u niego tylko grymas na twarzy. Oby się to zmieniło.

Dembele to świetny przykład tego jak ważnym jest przygotowanie mentalne zawodnika. Dla porownania mamy Pana z Psg, gdzie Mbappe bryluje, strzela, kiwa, asystuje, ale widać po nim poukładanie mentalne, może nie takie jak swiatowy top natomiast widać po nim brak strachu i ogromną pewność siebie, czego ja u Dembele nie.zobaczyłem do tej pory. Odblokuje sie, miejmy nadzieje.

Niech gra musi zacząć się w końcu spłacać. Oby tylko znowu kontuzji nie złapał i nie okazał się Balem 2.0

Wg mnie mecz z Gironą będzie bardzo trudny i Dembele powinien zagrać jakieś pół godziny od 60 minuty. Następne dwa mecze powinny być łatwiejsze i tam niech wchodzi na całe 90 min.

To jest jeszcze niewykorzystany ogromny potencjał

Może to właśnie mecz z Gironą będzie dla Francuza tym kluczowym. Bardzo bym chciał aby w końcu wypalił abyśmy mogli zobaczyć w Barcelonie wersję gracza chociażby taką jak w BvB.

Niech sobie pogra, musi złapać rytm meczowy.