Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za mecz z Chelsea

22 lutego 2018, 22:04

Ściah

74 komentarze

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, Ściah

90'

Ocena redakcji

5,5

Ocena czytelników

6,0

Poza interwencją z 31. minuty, kiedy to obronił strzał Alonso z rzutu wolnego, był niemal bezrobotny. Mimo wszystko może dziwić jego bierność przy okazji dwóch strzałów z dystansu Williana (33. oraz 62. minuta) - powinien przynajmniej rzucić się w kierunku futbolówki, nawet jeśli nie miał większych szans na skuteczną obronę - tak uczynił w 41. minucie. Tak naprawdę jedyną kwestią, do której mamy zastrzeżenia wpływające na ocenę, to niecele długie podania. W 39. minucie zagrał za krótko do Suareza i Fabregasowi niewiele zabrakło do wyłożenia „patelni” Hazardowi.

Faule: 0

90'

5,0

6,0

Wysoka celność podań, kilka dobrych interwencji (6., 31., 54. oraz 64. minuta) , ale poza tym jego konto obciążają dwa błędy. Pierwszy, typowo juniorski - chaotyczne wybicie na środek boiska 20 metrów od bramki ter Stegena - to wtedy Willian uderzył w 41. minucie z dystansu. Drugi był równie prosty i równie niebezpieczny - niecelna wrzutka na trzydziesty metr w 82. minucie i kontra, która również nieomal nie skończyła się bramką dla Chelsea. Te dwa błędy mocno wpływają na notę Sergiego, gdyż w ofensywie nie pokazał niczego ciekawego.

Faule: 2

90'

7,0

6,5

Najrówniejszy defensor Barcelony w tym meczu. Zaliczył dwie ważne interwencje (29. i 74. minuta), pokazując przy okazji kosmiczną celność podań, trzy wygrane pojedynki główkowe i brak poważniejszych błędów. W 41. minucie przegrał co prawda przebitkę z Willianem, ale tę sytuację sprokurował swoim wybiciem Roberto - Pique musiał do nieporadnie wybitej piłki przez Roberto „dojeżdżać” wślizgiem. Bardzo dobrze.

Samuel Umtiti

90'

6,5

7,0

Wygrał więcej pojedynków główkowych od Pique (4), dosyć dokładnie wyprowadzał piłkę, ale popełnił też kilka błędów. W 9. minucie zgubił Rudigera przy rzucie rożnym i pozwolił mu oddać groźny strzał. Poza tym zaliczył niepotrzebną zabawę przy linii końcowej w drugiej połowie - zamiast wybić piłkę, pozwolił jej wyjść na rzut rożny. Mimo wszystko zaprezentował się solidnie.

Faule: 2

90'

6,0

6,5

Zagrał w kratkę. W defensywie zaliczył odbiór w 3. minucie na połowie Chelsea, przecięcie groźnych podań (57. i 69. minuta) oraz blok strzału w 78. minucie. Z drugiej strony za miękko krył w 5. minucie Hazarda, poprawiając brakiem asekuracji 16-stego metra w 42. minucie. W ofensywie zupełnie nie istniał. Mimo wszystko, ze względu na solidną postawę w defensywie, nie możemy wystawić mu złej noty.

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90'

7,5

6,5

Król środka pola. Zaliczył prawie bezbłędny mecz. Prawie, bo w 33. minucie dał się zwieść Willianowi, któremu dość łatwo pozwolił na oddanie strzału. Poza tym Sergio pokazał festiwal odbiorów na połowie The Blues lub w okolicach środka boiska (20., 26., 32.,47., 60. minuta). Na osobną uwagę zasługuje absolutnie fenomenalne czytanie gry z 72. - 73. minuty. Jego straty wynikały głównie z prób przyspieszenia akcji. Patrząc na gol Williana uważamy, że nie popełnił błędu. Przy okazji rzutu rożnego krył Christensena i po dograniu piłki do Brazylijczyka podbiegł do niego najszybciej, jak tylko potrafił - nie był jednak w stanie zapobiec precyzyjnemu strzałowi rywala. Widząc całokształ występu Busiego, nagradzamy go tytułem Zawodnika Meczu.

Faule: 3

90'

5,5

6,0

Dołek formy u Chorwata trwa dalej. Źle wszedł w mecz, notując straty (1., 3., 4. minuta). W 13. minucie zachował się zbyt statycznie przy akcji Hazarda (pozwolił mu się z łatwością rozpędzić). Potem było trochę lepiej, głównie przez większą aktywność w pressingu (m.in. 27. minuta) i kluczowe podanie (38. minuta), choć nie ustrzegł się poważnego błędu w 55. minucie - za słabo i zbyt czytelnie podał do Messiego - zagranie zostało przecięte przez rywala w środku pola. Widać u niego wyraźne zmęczenie sezonem, w którym opuścił tylko dwa mecze! Jako kibice powinniśmy wziąć to pod uwagę w wygłaszaniu sądów nad Chorwatem.

Paulinho

63'

4,5

5,0

Na jego notę rzutuje w głównej mierze zmarnowana sytuacja z 16. minuty - otrzymał od Messiego idealną piłkę na głowę i tylko z sobie wiadomych przyczyn nie zdobył gola - trudno o korzystniejszą okazję po dośrodkowaniu. Plus za udane dryblingi (27. oraz 57. minuta). W defensywie nie istniał. Był w tym meczu przeciętną cegiełką w barcelońskiej pomocy - nota poniżej wyjściowej.

Andrés Iniesta

90'

7,0

7,0

Może nie był tak błyskotliwy jak Busquets i decydujący jak Messi, ale był to zdecydowanie piłkarz trzymający dobry poziom przez całe spotkanie. W 11. minucie nieudanie podał, ale za chwilę wyszedł pressingiem do rywala i powstrzymał Chelsea od przeprowadzenia kontry. W 16. minucie kapitalnie przyspieszył akcję podaniem do Leo. Brawa za nieustępliwość w 75. minucie, kiedy dopadł do bezpańskiej piłki, minął rywala i wyłożył decydującą piłkę Messiemu. Na minus proste niecelne podanie w 14. minucie oraz pospieszenie się ze strzałem w 49. minucie - mógł rozciągnąć grę do Alby. Poza tym wart odnotować solidną grę Andresa w defensywie (33., 34. oraz 71. minuta). Bardzo dobrze.

Faule: 1

90'

6,0

6,5

W cieniu defensorów Chelsea przez całe spotkanie. Zaliczył dużo strat (8., 46., 66., 71. i 72. minuta). W 24. minucie zabrakło mu precyzji przy odegraniu do Messiego. W 53. minucie ładnie minął Azpilicuete i oddał dosyć groźny strzał, który nie zmierzał jednak w światło bramki. W 56. minucie źle odegrał do Iniesty i w końcu, w 59. minucie, pokazał niezłą indywidualną akcję. Mało go było w tym spotkaniu, choć zaangażowania i pracowitości nie można mu odmówić.

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

90'

7,0

7,0

Pojawiał się i znikał. W 10. minucie pokazał się z dobrej strony ładną indywidualną akcją. W 16. minucie idealne dograł na głowę Paulinho - to powinien być gol. Chwilę później za mocno podał do Alby na dojście. W 24. minucie przekombinował - powinien uderzać prawą nogą, zaś w 67. minucie za długo zwlekał z podjęciem decyzji - mógł wcześniej oddać strzał. Zaliczył w tym meczu masę strat (3., 38., 47., 50., 87. minuta). Nota w górę za arcyważnego gola. Pomimo wspomnianych uchybień, jeden z najlepszych.

Aleix Vidal

27'

5,5

6,0

Pomimo całkiem niezłej postawy w defensywie (82. oraz 85. minuta), trudno mieć tylko pozytywne odczucia odnośnie występu Aleixa. Na murawie spędził ponad pół godziny, ale w kreacji zawodził (68. oraz 87. minuta). Przeciętna zmiana.