FC Bacelona – Valencia CF: przewidywane składy

Majerr

1 lutego 2018, 10:19

Mundo Deportivo/Sport/Marca

67 komentarzy

Już dzisiaj o godzinie 21:30 rozpocznie się pierwsza odsłona walki o finał Puchar Króla pomiędzy FC Barceloną a Valencią. Na jakie składy zdecydują się Ernesto Valverde i Marcelino?

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że przez najbliższy tydzień głównym celem Barçy będzie dotarcie do piątego z rzędu finału Pucharu Króla. Katalończycy triumfowali w ostatnich trzech edycjach Copa del Rey i znajdują się na bardzo dobrej drodze w walce o krajowy dublet (LaLIga + Puchar Króla). Z tego powodu przewiduje się, że Ernesto Valverde postawi dzisiaj na możliwie najsilniejszy skład, aby utorować sobie drogę do finału rozgrywek.

Jak zwykle największe dzienniki sportowe w Hiszpanii i Katalonii pokusiły się o wytypowanie wyjściowych jedenastek na spotkanie z udziałem FC Barcelony. Mundo Deportivo, Sport i Marca nie mają wątpliwości, że dostępu do katalońskiej bramki będą bronić Cillessen, Sergi Roberto, Piqué, Umtiti oraz Alba. Jedynie Sport stawia na linię pomocy złożoną z trójki zawodników. Zdaniem tej gazety w środku boiska pojawią się Busquets, Rakitić oraz Iniesta, zaś do atakujących Messiego i Suáreza dołączy Coutinho.

Mundo Deportivo i Marca stawiają na formację 4-4-2. Obie gazety awizują do gry Busquetsa, Rakiticia i Paulinho. W jednej linii wystąpić ma z nimi Coutinho – Mundo Deportivo lub Iniesta – Marca. Tym samym jedynie Marca uważa, że Ernesto Valverde nie wystawi od pierwszej minuty najnowszego brazylijskiego nabytku FC Barcelony. W ataku bez niespodzianek, obie gazety są pewne występu Messiego i Suáreza.

Jesteśmy ciekawi, która z przedstawionych jedenastek najbardziej przypada Wam do gustu. Wy również postawilibyście w dzisiejszym meczu na możliwie najsilniejszy skład, czy może dokonalibyście rotacji i pozwolili wystąpić graczom, którzy rzadziej pojawiają się na boisku w Primera División? Zachęcamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w dyskusji w komentarzach!

Skład wg Mundo Deportivo: Cillessen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić, Paulinho, Coutinho - Messi, Suárez

Skład wg Sportu: Cillessen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić, Iniesta - Coutinho, Messi, Suárez

Skład wg Marki: Cillessen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić, Paulinho, Iniesta - Messi, Suárez

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja chciałbym skład Sportu

Mnie się podoba składzik od Mundo Deportivo :)

Coutinho na lewej i można grać

Mi najlepiej podoba się skład Sportu.

Coutinho na lewej flance i dalej dalej wrotki gadżeta.

Ja bym chciał zobaczyć Cou od pierwszej minuty, bo ostatnio prezentował się całkiem nieźle. No i cieszyłbym się też gdyby zaczął Vidal, który w rewanżu z Espanyolem również zaliczył bardzo dobry występ, ale to jest raczej mało prawdopodobne.

Mi pasi najbardziej skład mundo deportivo chce zobaczyc jak prezentuje sie Cou na skrzydle

Paulinho nie od pierwszej minuty - niech wejdzie z ławki w 60 za Coutinho - wtedy coś wniesie do gry i znając go wbije gola :D

Stawiam na skład Marki w wymianą Andrzeja na Coutinho po godzinie gry.

Tak trzeba zrobić. Od poczatku najsilniejszy skład i starac sie szybko o dobry wynik a potem wymieniać.

Iniestę powinno się oszczędzać na LM

spodziewam sie skladu wg marki

MATS
Roberto - Umtiti - Pique - Alba
Rakitic - Busquets - Coutinho/Iniesta
Paco - Suarez - Messi

taki skład bym najchętniej zobaczył, ale cokolwiek trener zadecyduje - Ernesto ufam Tobie.

Mi najbardziej pasuje sklad wg sportu

Dzisiaj to musi być najsilniejszy możliwy skład, przecież gramy o finał. Rotacje to mogą być w LL gdzie mamy sporą przewagę;)

Ja mam nadzieję na najsilniejszy skład. Valencia to mocny rywal, także nie ma co ryzykować

Jak Montoya podtrzyma formę z meczu z Realem to wynik powinien być oczywisty, Gabriel też mógłyby zagrać na swoim poziomie to do rewanżu bez nerwów.

Nieważne kto zagra u nas, liczę na Montoye:)

Skład Mundo mile widziany

Ze wzgledu na brak powołania dla Semedo, chciałbym zobaczyć skład z trzema obrońcami. Oczywiście to abstrakcja bo Yerry Mina nie ma szans na występ od pierwszych minut, ale w takim ustawieniu Roberto nie musiałby grać w lini defensywy. Oczywiście odpoczynek dla Iniesty i Paulinho wliczony w koszta ;)
Cillessen
Pique-Mina-Umtiti
Vidal-Roberto-Rakitic-Coutinho
Messi
Suarez-Paco
Oczywiście półfinał pucharu króla to nie czas i miejsce na takie eksperymenty, jednak kiedyś byłoby fajnie zobaczyć takie ustawienie.

Wiadomo że mecz z Valencia jest ważny ale może Messi by wkońcu usiadł na ławce bo mimo iż on czesto spaceruje po boisku to sie zajedzie i na MŚ Messi bedzie cieniem siebie i nic tam Argentyna nie ugra a zaraz po Polsce to moi faworyci do wygrania mistrzostwa

Albo Iniesta albo Cou. Obaj się gryzą ;)

Vidal pique umtiti alba

Roberto busi rakitic coutinho

Messi Suarez

Co powiecie? Prawa flanka tak naprawde pozycje wymienne

Skład Sportu najlepszy :)

Byle nie wystawiał Coutinho znowu na prawym skrzydle. Wtedy nie dość, że Cou czuje się źle, Messi również ma mniej miejsca, a Suarez ląduje na lewym skrzydle

I tak pewnie nikt nie trafi :-)

A ja coś czuję dzisiaj Vidala na prawym skrzydle od pierwszych minut ;)

Oby ten z Mundo Deportivo ! :) Vamos !

Oddam wszystko za skład Sportu
jak widze to 4:4:2 z typowym SP na skrzydle to aż mnie nosi.

Myśle ze Iniesta i Paulinho na ławce,w 1 na pewno Cou a do tego Vidal/Denis na skrzydle

Chciałbym zobaczyć skład Sportu ale wszyscy doskonale wiemy, że Erni na to nie pójdzie :P

Sport najlepszy skład wytypował

Proszę, koniec z 4-4-2.