FC Bacelona – Valencia CF: przewidywane składy

Majerr

1 lutego 2018, 10:19

Mundo Deportivo/Sport/Marca

67 komentarzy

Już dzisiaj o godzinie 21:30 rozpocznie się pierwsza odsłona walki o finał Puchar Króla pomiędzy FC Barceloną a Valencią. Na jakie składy zdecydują się Ernesto Valverde i Marcelino?

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że przez najbliższy tydzień głównym celem Barçy będzie dotarcie do piątego z rzędu finału Pucharu Króla. Katalończycy triumfowali w ostatnich trzech edycjach Copa del Rey i znajdują się na bardzo dobrej drodze w walce o krajowy dublet (LaLIga + Puchar Króla). Z tego powodu przewiduje się, że Ernesto Valverde postawi dzisiaj na możliwie najsilniejszy skład, aby utorować sobie drogę do finału rozgrywek.

Jak zwykle największe dzienniki sportowe w Hiszpanii i Katalonii pokusiły się o wytypowanie wyjściowych jedenastek na spotkanie z udziałem FC Barcelony. Mundo Deportivo, Sport i Marca nie mają wątpliwości, że dostępu do katalońskiej bramki będą bronić Cillessen, Sergi Roberto, Piqué, Umtiti oraz Alba. Jedynie Sport stawia na linię pomocy złożoną z trójki zawodników. Zdaniem tej gazety w środku boiska pojawią się Busquets, Rakitić oraz Iniesta, zaś do atakujących Messiego i Suáreza dołączy Coutinho.

Mundo Deportivo i Marca stawiają na formację 4-4-2. Obie gazety awizują do gry Busquetsa, Rakiticia i Paulinho. W jednej linii wystąpić ma z nimi Coutinho – Mundo Deportivo lub Iniesta – Marca. Tym samym jedynie Marca uważa, że Ernesto Valverde nie wystawi od pierwszej minuty najnowszego brazylijskiego nabytku FC Barcelony. W ataku bez niespodzianek, obie gazety są pewne występu Messiego i Suáreza.

Jesteśmy ciekawi, która z przedstawionych jedenastek najbardziej przypada Wam do gustu. Wy również postawilibyście w dzisiejszym meczu na możliwie najsilniejszy skład, czy może dokonalibyście rotacji i pozwolili wystąpić graczom, którzy rzadziej pojawiają się na boisku w Primera División? Zachęcamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w dyskusji w komentarzach!

Skład wg Mundo Deportivo: Cillessen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić, Paulinho, Coutinho - Messi, Suárez

Skład wg Sportu: Cillessen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić, Iniesta - Coutinho, Messi, Suárez

Skład wg Marki: Cillessen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić, Paulinho, Iniesta - Messi, Suárez

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Vidal pique umtiti alba

Roberto busi rakitic coutinho

Messi Suarez

Co powiecie? Prawa flanka tak naprawde pozycje wymienne

@MMerssi: Moje marzenie ale niestety nie wierzę w realizację.

@Azi: Vidal nie jest prawym obrońca, pokazał to poprzedni sezon jak grał piach na tej pozycji i jak gra w tym sezonie jako zmiennik na skrzydle i radzi sobie całkiem ok

@Wookie: Dlatego napisałem że prawa flanka podczas meczu jest tak naprawdę wymienna bo vidal i roberto wymieniają sie z po na pp podczas meczu

@MMerssi: Tez prawda, nie doczytałem:) ale to i tak Roberto grałby bardziej z tylu:)

« Powrót do wszystkich komentarzy