Rivaldo: Gdybym grał w tych czasach, walczyłbym z Messim i Cristiano o Złotą Piłkę

Majerr

19 grudnia 2017, 18:06

Marca

34 komentarze

Były zawodnik FC Barcelony Rivaldo (1997-2002) pojawił się dzisiaj na Camp Nou, gdzie odbyło się wydarzenie zorganizowane przez firmę Betfair, której Brazylijczyk jest ambasadorem. Z tej okazji mistrz świata z 2002 roku wypowiedział się na temat sobotniego El Clásico i odniósł się do poziomu prezentowanego przez współczesnych piłkarzy.

Mecze przeciwko Realowi: – Miałem szczęście, kiedy mierzyłem się z Realem. Strzelałem bramki tej drużynie, występując w Palmeiras, Milanie, Olympiakosie i Barcelonie. Jedynie zabrakło mi trafienia w Deportivo.

Ulubione trafienie w meczu z Realem: – Był mecz, w którym zdobyłem trzy bramki, jednak jedną z nich anulowano, a ona dałaby nam wtedy zwycięstwo, dlatego była bardzo ważna.

Z kim chciałbyś zagrać?: – Chciałbym zagrać z Messim, on ma wiele ważnych zalet. Obecnie jest najlepszym zawodnikiem, na boisku robi różnicę.

Faworyt El Clásico: – Uważam, że w tych meczach nie ma faworytów. Wielokrotnie grałem przeciwko Realowi i zapewniam, że w tych spotkaniach nie ma faworytów.

4-4-2 na mecz z Realem: – Myślę, że formacja z Busquetsem, Rakiticiem, Paulinho i Iniestą jest dobra. Uważam, że to dobry sposób na grę przeciwko Realowi. Trzeba wytrzymać napór rywala, który gra u siebie. W tym meczu należy walczyć o zwycięstwo.

El Clásico gwarancją bramek: – Oczekuję wielu bramek, jednak przeczuwam, że będzie remis. Sądzę, że mecz zakończy się wynikiem 2:2.

Największe zagrożenie ze strony Realu: – Jest nim Cristiano Ronaldo. Podobnie jak Messi, robi różnicę w każdym spotkaniu. Bardzo ciężko jest go zatrzymać. W każdym meczu zdobywa bramki i nie wiadomo, co zamierza zrobić. Trener może powiedzieć cokolwiek, jednak on i Messi to zawodnicy obdarzeni dużą inteligencją boiskową, którzy są w stanie odmienić losy spotkania.

Sytuacja Benzemy: – Uważam, że to świetny zawodnik, który gra bardzo dobrze.

Paulinho: – Kiedy przybył do Barcelony, był kwestionowany przez kibiców i prasę, a jednak dokonuje czegoś niesamowitego. Kiedyś już powiedziałem, że to dobry transfer ze strony Barçy. To bardzo dobry zawodnik, który ponadto zdobywa bramki.

Neymar: – Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Real ma warunki do tego, aby go pozyskać. Niedawno odszedł z Barçy i myślę, że jeżeli kiedyś zagra dla Realu, najpierw minie trochę czasu. Jego transfer nie był podyktowany chęcią bycia najlepszym, lecz chodziło o bardzo dobre warunki, jakie zapewniono jemu samemu i jego rodzinie. Ja zrobiłem tak samo, kiedy opuszczałem Deportivo. Wiem, że ludzie złoszczą się z tego powodu, jednak uważam, że postąpił słusznie.

Złota Piłka dla Ronaldo: – Cristiano wygrał pięć Złotych Piłek dlatego, że na nie zasługiwał.

Gra na najwyższym poziomie: – Przez 24 lata grałem profesjonalnie w piłkę nożną i wiem, że trzeba mocno poświęcić się treningom. Nigdy nie paliłem, nie piłem alkoholu ani nie lubiłem nocnego stylu życia. Myślę, że Messi ma przed sobą jeszcze trzy lub cztery bardzo dobre lata w Barcelonie. Sądzę, że futbol mocno się zmienił, i jestem zdania, że teraz jest mniej piłkarzy na wysokim poziomie aniżeli w moich czasach.

Niższy poziom niż za czasów Rivaldo: – W moich czasach było wielu piłkarzy: ja, Figo, Totti, Del Pierro. Teraz mówi się tylko o Messim i Cristiano. W dzisiejszych czasach zdobyłbym więcej niż jedną Złotą Piłkę. To, że Cristiano i Messi mają ich aż tyle, pokazuje jedynie, że reszta zawodników nie ma aż tak wysokiego poziomu. Fakt, że ta dwójka zdobywa tyle bramek, wskazuje, że sytuacja nie jest dobra. Uwielbiam obu piłkarzy, jednak dla mnie to znak, że sprawy w LaLidze nie mają się dobrze. Nie chcę wytwarzać polemiki, ale uważam, że w dzisiejszych czasach walczyłbym z nimi o Złotą Piłkę. Teraz mówi się jedynie o tej dwójce i trochę o Neymarze. Dzisiaj nie ma aż tylu dobrych zawodników jak kiedyś.

Technologia: – Gdy anulowano moją bramkę z Realem, bardzo się zdenerwowałem, jednak uważam, że futbol nie powinien się zmieniać. Wydaje mi się, że technologia wstrzymałaby grę. Powinno zostać tak, jak było kiedyś. Nie sądzę, aby technologia była dobra dla futbolu.

Szpaler: – Ciężko o tym mówić, ponieważ nie jestem piłkarzem Barçy. Nie wiem, jaka będzie decyzja zarządu. Jeżeli należy go wykonać, zrobią to. To normalne ze względu na szacunek wobec mistrza.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messi i Ronaldo to fenomeni . To oni zdobywają nagrody i mówi się tylko o nich wyłącznie dlatego że są nieosiągalni dla nikogo .
« Powrót do wszystkich komentarzy