Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Łukasz Lewtak

21 listopada 2017, 01:13

80 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo informuje, że Barça poczyniła już kroki w celu pozyskania Özila i wie, że Niemiec będzie kosztował 20 milionów euro. Pomocnik podobno jest zachwycony możliwością gry na Camp Nou, ale chce otrzymać konkretną ofertę bez zbędnej zwłoki. Na okładce znajdziemy też wypowiedź Bartomeu: "aby wygrać Ligę Mistrzów, być może trzeba wprowadzić jakąś drobną zmianę". Nie zabrakło także informacji o absencji Sergio Ramosa i Kovacicia w meczu z APOEL-em oraz zapowiedzi pojedynku Sevilli z Liverpoolem o pierwsze miejsce w grupie.

Sport pisze o obietnicy, jaką rzekomo miał złożyć Paulinho. Podobno Brazylijczyk powiedział osobom z najbliższego otoczenia, że strzeli ponad 15 goli dla Barcelony. Jak podkreśla Sport, koledzy z szatni doceniają profesjonalizm Paulinho, który znakomicie rozumie się z Leo Messim. Czytamy też, że na Gali Gwiazd Katalońskiego Futbolu Sergi Roberto podkreślił chęć pozostania w Barcelonie, APOEL zmierzy dziś poziom depresji Realu Madryt, Sevilla zagra z Liverpoolem o pierwsze miejsce w grupie, a piłkarka Barçy Lieke Martens zaznacza, że jej marzeniem jest triumf w Lidze Mistrzów.

"Teraźniejszość i przyszłość" - L'Esportiu pisze o Gali Gwiazd Katalońskiego Futbolu, na której Sergi Roberto odebrał nagrodę dla najlepszego katalońskiego piłkarza sezonu 2016/17. W kategorii kobiet statuetkę otrzymała Alexia Putellas. Z istotnych informacji piłkarskich przeczytamy jeszcze, że Girona wykupi Muniesę, jeśli utrzyma się w LaLidze, a Espanyol notuje swój drugi najgorszy wynik w XXI wieku pod względem liczby strzelonych goli.

Marca pisze, że Realowi potrzebne są trzy punkty w meczu z APOEL-em, aby zabliźnić powstałe rany. Zwycięstwo da Królewskim awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Asensio ma być dziś partnerem Cristiano i Benzemy w ataku. Czytamy też o ponownym spotkaniu Jesúsa Navasa i Moreno na Sánchez Pizjuán. "Obaj się tu wychowaliśmy. Pięknie jest być wzorem dla cantery", powiedział Navas. "Powrót jest jednocześnie piękny i dziwny", zaznaczył z kolei Moreno. Marca przedstawia też wywiad z pierwszą kobietą, która sędziuje mecze Bundesligi. Bibiana Steinhaus zapewnia: "niedługo kobiety będą prowadzić spotkania LaLigi". Czytamy też, że Luis Rubiales opuszcza Stowarzyszenie Hiszpańskich Piłkarzy i będzie starał się objąć funkcję prezesa Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF). Marca pisze także o śmierci byłej mistrzyni Wimbledonu Jany Novotnej oraz wygranej Eibaru z Betisem 5:0 ("Los Armeros łapią oddech w meczu przeciwko Betisowi, który był nie do poznania").

AS opisuje dziś wydarzenie z Nikozji - jeden z fanów chciał przejść przez kordon ochroniarzy, podając się za dziennikarza, aby zrobić sobie zdjęcie z Cristiano. Ostatecznie wylądował na komisariacie. Czytamy też, że Sevilla awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów, jeśli wygra dziś z Liverpoolem, Rubiales opuszcza Stowarzyszenie Hiszpańskich Piłkarzy, aby być twarzą wotum nieufności przeciwko Villarowi, a Monchi podkreśla, że ten, kto spisuje Atlético Simeone na straty, nie zna go.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cena,jak na takiego zawodnika jest bardzo niska,ale nam jest potrzebny Coutinho/Eriksen

Proponuję dorzucić jeszcze di Marię, Benzemę i możemy zakładać u nas klub weterana realu madryt.

Posprzedawajmy pierw Pomocnikow a pozniej dopiero myslmy o wzmocnieniu lini pomocy bo poki co nie ma gdzie ich trzymac.

-Pani sedzio za co ta zolta kartka?!
-Nie wiem, domysl sie...

Jak za 20 mln Ozil to pewnie, ze brac.

Myślę że wielu z was się myli co do Ozil"a , będą niektórzy jeszcze przepraszali . Ja jestem na tak

Ciekawe po co nam ten Niemiecki dziad

za 20 kawałków to bym brak z pocałowaniem ręki.

Karwasz twarz dziadka wypalonego z słaba motoryką i szybkościa chcą mi sprowadzić a tymczsem Real kupuje młodych , perspektywicznych piłkarzy. Niech ci idioci z zarządu skupia sie na Coutinho to jest piłkarz kreatywny i po jego przyjsciu będe mógł spokojnie przejśc na emeryturę. powtarzam Coutinho to jest konkret

Nigdy Ozil'a u nas nie chciałem. Jego gra w defensywie plasuje się na poziomie formy strzeleckiej Ronaldo z tego sezonu, a w dodatku ma już 29 lat, lecz czego złego by o nim nie mówić to te 20mln to śmieszna kwota jak na gracza prezentującego niezły poziom.

Gdyby kosztował 100 mln to bez sensu ale 20 mln za zawodnika, który jeśli chce to jest magikiem środka pola i królem asyst :)? Widać, że w Arsenalu mu się nie chce bo to klub nie na miarę jego umiejętności, od dłuższego czasu myśli o odejściu ;) fakt, ma 29 lat ale spokojnie 3-4 lata jeszcze pogra :) Sam fakt, że jest reprezentantem silnej kadry Niemiec do mnie zdecydowanie przemawia :)

Nie lubię tego pana z Niemiec ale jak ma kosztować 20 mln to myślę że to dobra okazja. 20 mln w dzisiejszych czasach to dobra cena nawet za rezerwowego a co jak co ale Ozil ma doświadczenie w lidze hiszpańskiej co może okazać się kluczowe.

Gdyby nie to że grał w Realu to super wzmocnienie. Nie chodzi tu tylko cenę ale poziom kreatywności naszej drugiej linii skoczył by do góry zdecydowanie. W tej chwili tylko Iniesta jest w stanie zagrać niekonwencjonalną piłkę czy dobrą prostopadła , no i oczywiście Messi le on musi potem zdążyć w pole karne aby ja wykończyć.

Ogladacie kiedys mecze Arsenalu zeby tak zle mowic o Ozil’u? Gosc ma piekna wizje na podania, moze grac w ataku jak i w srodku pola, nie jest jeszcze za “stary” i do tego tylko 20 milionow?! nawet jakby przyszedl na lawke i wchodzil na druga polowe!
A wy mowicie tutaj o Dele Alli??? super zawodnik ale do gry w premier league, gosc wogole nie nadaje sie do stylu gry Barcelony! I na dodatek Tottenham nie pusci go za mniej niz 100 mil!

Ozil to dobra opcja B gdyby nie przyszedł Coutinho. Gdy mu się chce zalicza ponad 20 asyst na sezon. Z tym, że w Arsenalu zwykle mu się nie chce...

Największym plusem transferu Ozila jest to, że będzie mógł występować w LM i cena będzie stosunkowo niewielka. Takie pieniądze to grosz a być może zostanie zawodnikiem który zdecydowanie pomoże nam wygrać LM.
Pamiętam jego dobrą gre, nawet bardzo dobrą.

Ozil byłby dobrym wzmocnieniem i trochę by zdenerwował sympatyków Realu w końcu to ich były zawodnik. Wszystko na plus

Zrobić wymianę Turan za Ozila. Myślę że wszyscy byliby zadowoleni.

Ten transfer jest tak samo możliwy, w mojej opinii rzecz jasna, jak to, że Ronaldo tez kiedyś w koncu u nas zagra. Moze i Ozil kosztowalby malo, ale tylko dlatego, że jego utrzymanie, mam na.myśli pensje, jest ona dość duża. Pewnie taki gość nie zgodzi sie grac za mniej niż w tej chwili zarabia, a jak wiemy budzet Barcelony jest dosc napięty.

Może jeszcze Di Marię w pakiecie...

Ozil w FCB ?
Rewelacja, wreszcie będziemy mieć pomocnika który nie jest za stary, za młody albo słaby technicznie.
Za takie pieniądze to z pocałowaniem ręki.

Wystarczy że Iniesta się rozłoży w fazie pucharowej i nie ma dobrego kreatywnego zawodnika na rozegranie.
Wreszcie jakiś mądry zakup, idealnie w punkt tam gdzie brakuje potencjału.

Ozil nie! Paulinho też było nie! I co ?

Co oni mają z tym Ozilem. Facet nie dość, że jak na piłkarza stary to grał w białych i nie jest nam do niczego potrzebny. W defensywie słaby i ledwo zipie po 45 min meczu.

Żadne Ozile nam jest potrzebny Coutinho! Alliego lub Eriksena też z chęcią zobaczylbym w koszulce Blaugrany :)

Komentarz usunięty

Skoro klub szuka uzupełnienia kadry w zimie to powinien postawić na Alenę. Zna on system gry Barcelony, nie będzie miał problemów z aklimatyzacją i w meczach o mniejszą stawkę da odpocząć Inieście. Półśrodki w postaci Ozila nic nam nie dadzą, bo nie wiadomo czy Niemiec będzie potrafił prowadzić grę jak za dawnych lat i czy wkomponuje się w zespół. Cou natomiast bardzo by pomógł, ale niestety w LM nie, co wyklucza jego przyjście zimą.

Ozil to dobry pomocnik ale już się wypalił to nie ten sam piłkarz co kilka sezonów temu. Nie wiem dlaczego Barca szuka po „wielkich” nazwiskach, ja byłbym zachwycony gdybyśmy za przypuszczam te same pieniądze sprowadzili o 4 lata młodszego Bernarda z Szachtara który w końcu dostaje minuty i odżył w tamtym klubie , jest bardzo szybki ma dobry drybling potrafi uderzyć i co najważniejsze doskonale podać prostopadle czy tez celnie wrzucić. A watpie żeby Szachtar chciał za niego niewiadoma jakie pieniądze

Rozumiem że po Ozilu następnym zakupem będzie Gareth Bale, może warto dać więcej pograć Deulofeu i Denis Suárez-owi, od siedzenia większości meczów na ławce formy raczej nie złapią

Dobry pomysł. Potrzebujemy kogoś w miejsce Turana. Idealny następca.

Bylem totalnie na "nie", jesli chodzi o ten transfer, no ale 20 mln ... koles ma 29 lat, moze by u nas odzyl, poza tym to wciaz genialny rozgrywajacy.Najbardziej martwi jego brak zaangazowania w defensywe. Wystarczy, ze Messi sobie spaceruje przez 40% czasu. Jakby do tego doszedl Niemiec, to mozemy zapomniec o jakimkolwiek pressingu.

tylko nie Ozil ....

Przecież mr. Google to pewnie musiałby dostać kontrakt na poziomie min 10 baniek. Na co nam to?

może Sanchez by wrócił w promocyjnej cenie :D

Ozil za 20 baniek?! Brać, choćby miał pograć dwa czy trzy sezony, to warto za takie pieniądze. Nasza pomoc kuleje pod względem rozegrania. Odciąży Messiego w tym aspekcie. Do rotacji z Iniesta.

Myślę, że to lepszy pomysł, niż wydanie 200 mln na Coutinho. W lato lepiej sięgnąć po stoperow, bo niedługo na obronie będzie bieda i będą wołać od nas po sto milionów za obrońcę.
Teraz Ozil, w lato dwóch młodych stoperow, a za rok, kiedy Iniesta będzie kończył karierę, kupić pomocnika i napastnika. Zaoszczędzimy kasy, także to nie powinien być problem.

Özil... Spoko. Chciałbym zobaczyć miny madridistow, kiedy on im na Barnabeu wpakowałby bramkę.
Dobra, poniosło mnie

20 baniek? No ja bym brał. Może Messi w koncu miałby komu oddać pałeczkę rozegrania:)

Jest za stary!!

To byłoby moim zdaniem piękne posyniecie, wziąść bylego pilkarze Realu co tam zostal kopniety w dupe! Mu sie konczy kontrakt latem, jest w zime do wziecia za 20-30 baniek !!! To mistrz swiata !!! Ma wiele do udowodnienia Realowi !!! Brałbym

Może to dobry pomysł żeby dać szanse kobietom sędziować spotkania LaLigi, bo panom coś nie idzie to sędziowanie.

Jeśli ściągnął Ozila to się załamie. Jaką on jest dla nas alternatywa? Jest tylko 4 lata młodszy od Iniesty, do tego to jest kopia Fabregasa. Gra świetnie do 60 minuty, a później oddycha rękawami i zaczyna się kaszana.