Marc-André ter Stegen zamurował bramkę Barcelony na dobre

Grzegorz Zioło

19 listopada 2017, 20:40

Sport/As

72 komentarze

Marc-André ter Stegen to jeden z głównych autorów fantastycznych wyników FC Barcelony na początku tego sezonu. W meczu z Leganés Niemiec zachował czyste konto po raz ósmy w dwunastu ligowych kolejkach.

Ter Stegen zagrał na zero z tyłu nie dlatego, że rywale nie próbowali go pokonać. Wręcz przeciwnie, Alexander Szymanowski i Claudio Beauvue mieli szanse na wyrównanie stanu meczu przed drugim golem Suáreza, jednak bramkarz Barçy po raz kolejny znakomicie spisał się między słupkami. 

Barcelona straciła w tym sezonie ligowym tylko cztery gole w dwunastu spotkaniach, co jest najlepszym w historii startem klubu, jeśli chodzi o grę obronną. Na stronie internetowej Blaugrany można przeczytać, że tylko Atlético Madryt w sezonie 1995/1996 miało lepszą statystykę, ponieważ w dwunastu pierwszych kolejkach stracili jedynie trzy gole.

Mecz z Leganés był ósmym spotkaniem, w którym Barcelona zagrała na zero z tyłu, więc w żadnym meczu sezonu klub z Katalonii nie stracił więcej niż jednego gola. Ta statystyka odnosi się również do Ligi Mistrzów, w której ter Stegen spisał się bezbłędnie w trzech spotkaniach i dał się pokonać tylko Dimitriosowi Nikolau z Olympiakosu. Łącznie Barça zachowała czyste konto w 68,75% gier w tym sezonie.

W meczu z Leganés bramkarz Barcelony zaliczył siedem udanych interwencji, przy czym trzy z nich zasługują na szczególne uznanie. Jak wynika z danych Opta Sport opublikowanych przez klub, skuteczność obron ter Stegena we wszystkich rozgrywkach jest na poziomie blisko 90% (34 obronione strzały i 5 przepuszczonych), chociaż niektóre statystyki podają delikatnie inne liczby. Poprawy w grze Niemca wymagają jedynie długie podania, których celność wynosi zaledwie 22,2%.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z jednej strony cieszy jego postawa ale z drugiej szkoda Cillesena bo to również bardzo dobry bramkarz

jaka on ma klauzule? Żeby nam przypadkiem go ktoś nie wyciągnął za grosze..

Szkoda, że nie mieliśmy takiego brakmarza w latach gry Valdesa... myśle, że mając jeszcze taką obrone co obecnie moglibyśmy wygrać wszystko gdy rządziła TikiTaka.

Co ja na tego gościa żółci wylalem... pięknie mi zamknął paszcze. Trzech naszych absolutnie najlepszych zawodników. Leo, Mats i Umtiti.

Szkoda mi Jaspera bo się marnuje tylko u nas teraz

Wystarczyło, że przestał pajacować z piłką próbując kopiować Neuera. No i ogarnął, że do piłki trzeba się rzucać, a nie odprowadzać ją wzrokiem, jakby mu nogi wrosły w ziemię. Przepis na sukces, tylko tyle i aż tyle.

Eh, się ten chłopak wyrobił. Pamiętam przed dwoma sezonami, początek poprzedniego sezonu... no myślałem że mnie trafi jak ryzykował, jak się kiwał z rywalami poza polem karnym.
Obecnie? To nie ten sam Marc. Rozważny, bez głupich kiwek-zagrań, pewny siebie i spokojny. Może i jego gra nogami nie jest tak dokładna jak rok, dwa temu, robi dosyć dużo błędnych podań, ale od bramkarza wymaga się głównie pewności i spokoju. A to akurat MAtS obecnie pokazuje jako wzór do naśladowania. Aż dziw bierze że nawet pomimo tak słabej formy Pique wciąż jest najtrudniej strzelić bramkę Stegenowi. Nie przychodzi mi do głowy żadna ze straconych bramek w tym sezonie, która byłaby po jakiejś minimalnej części winą niemca. Mistrz nad mistrzami obecnie.

za tydzień będzie musiał uratować Barce po raz kolejny, będą mieć bardzo ciężko z tak grającą Valencią. Jeszcze po drodze meczyk z Juve...

Dobra. Gramy teraz dwa mecze na wyjeździe. Mam pytanie - w którym będzie ''omłot''? Czyli ...porażka
Juve czy Valencia... hmmm....

W tym sezonie zdecydowanie najlepszy piłkarz Barcy! Najrówniej grający i najważniejszy, bo jeśli czyjaś absencja miałaby zabrać dużo punktów to na pewno jego. MATS, cieszę się, że mamy bramkarza na lata :)

Barca ma dwóch super bramkarzy w obecnej chwili...

W tej chwili to najlepszy bramkarz na świecie! Bez dwóch zdań i to on powinien bronić w reprezentacji a nie Neuer. Niektórzy mówili że słaby, że tyle błędów i meczu nie wybronił nigdy. I teraz wiecie że się bardzo myliliście xD

Wreszcie mozna byc troche spokojniejszym majac Go w bramce ;)

Bravo dla Ter Stegena!

Teraz wszyscy się podniecają (i słusznie!) świetną grą Marca, a hejterzy pochowali się w swoich norach i czekają na błąd Niemca. Obyście się nie doczekali! Na czym, jak na czym, ale na swoim bramkarskim fachu Zubizarreta znał się znakomicie :)

Ter Stegen-przyszły najlepszy bramkarz świata :)

Bardzo się rozwinął od momentu transferu. Chyba nikt nie żałuje sprzedania Bravo.

Bardzo lubię Ter Stegena, mega się w tym sezonie poprawił.

Wyobrazcie sobie,że jak na bramkarza to najlepsze lata ma on dopiero przed sobą!Marc za dwa lata będzi bronił przodem do bramki,jak tak dalej w takim tępie będzie sie rozwijał.Jest naprawdę KOZAK.

Gdzie teraz jest Bravo a gdzie Marc ?!

Te 22% wynika z tego, że jeśli ma możliwość, to gra krótki podanie, te długie to są ewentualne wybicia na uwolnienie lub z 5m. W tej formie może Noyera na Mistrzostwach wyrzucić ze składu.

Ter stegen jest utalentowanym młodym bramkarzem na lata a pamiętam jak wielu w niego nie wierzyło np po meczu z Bilbao przegranym 4-0!

Przez pierwsze sezony mocno mnie irytował, Czasem bronił jak w transie, ale często zdarzały mu się interwencje na granicy ryzyka lub jakieś puszczone "szmaty". Myślę, że dużo zmieniło się po tym jak przez jego próbę popisania się Barca przegrała z Celtą w zeszłym roku. Teraz jest jednym z czołowych bramkarzy na świecie, jest w życiowej formie, gra pewnie i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy. Życzę mu występów w pierwszym składzie Niemiec na mundialu w Rosji.

konto usunięte

Zdecydowanie Top3 na Świecie. Nic tylko się cieszyć że gra u nas :)

Chyba już wiadomo czemu został on, a nie Bravo i bynajmniej nie stało się tak dlatego, bo jeden z nich chodził po biurach klubu jak to się tu mówiło swego czasu.

Celność długich podań nie zależy tylko od bramkarza. Z przodu mamy relatywnie niskich graczy w porównaniu z obrońcami drużyn przeciwnych często o atletycznej, rosłej budowie, z którymi nasi główki choćby nie wiem co to nie wygrają. Dlatego tym bym się nie martwił mówiąc o MATSie.

Po raz kolejny pozwolę sobie napisac:

Jak to szło? Zostawić Bravo a wyrzucić tego co w Neuera się bawi? Niedoświadczony i słaby.. jakoś tak mniej więcej.

Morał? Niektórym trzeba czasu. Innym mniej (Paulinho) innym więcej (Gomes jak ogarnie psychę też może wystrzeli?:) )
Ale po co - specjaliści z FM twierdzą, że jak efektu nie ma na wczoraj i zagra 3 słabe mecze to wyjazd z baru.

< 3

W końcu mamy fantastycznego bramkarza na lata który jest bardzo pewny i regularny.

Bardzo duży progres u Matsa potrafi się spiąć na każdy mecz a nie tylko na gigantów

Trzeba mieć na oku jakichś doświadczonych wiekowych bramkarzy bo Cillessen nie będzie chciał wiecznie siedzieć na ławce.

To wielkie szczęście mieć kogoś takiego jak MAtS w bramce. Kibicowałem temu chłopakowi jeszcze gdy grał w Gladbach widząc w nim wielkiego bramkarza naszej drużyny i stało się. Niemiec w końcu do nas trafił pokazując tym samym środkowy palec wszystkim ''hejterom'' ,których było tutaj naprawdę wielu. Tak trzymać MAtS!

Kolejny już przykład, żeby nie osądzać transferu dopóki ostatecznie się nie zaaklimatyzuje i nie odpali. :)