Następny mecz:  Barcelona  -  Deportivo     ·  Niedziela, 17 grudnia 20:45  ·  16. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Luis Suárez trafia do siatki po 478 minutach przerwy

18 listopada 2017, 18:21

Źródło: Sport/Mundo Deportivo

7 komentarzy

Luis Suárez przerwał dziś swoją serię spotkań bez strzelenia bramki. Po 478 minutach bez trafienia zaliczył dublet w meczu z Leganés. Poprzedniego gola zdobył w spotkaniu z Atlético Madryt, zremisowanym 1:1.

W poprzednich kolejkach ligowych Urugwajczyk wytrwale walczył, a jego wysiłek został dziś nagrodzony. W pierwszej połowie, po dośrodkowaniu Alcácera, wykorzystał błąd Cuellara i wpakował piłkę do siatki. Drugi gol padł już po przerwie i był wynikiem ładnej, zespołowej akcji.

Dzięki dzisiejszym trafieniom Suárez ma już na koncie 125 goli w barwach Barcelony, przez co plasuje się na dziesiątym miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii klubu. Dzieli je z Mariano Martinem. Suárez zdobył 125 goli w nieco ponad trzy sezony spędzone w stolicy Katalonii. Poza tym bramkarz Leganés Cuellar został dziś jedną z ulubionych „ofiar” napastnika, który strzelił mu dziewięć goli w zaledwie pięciu meczach. Mowa tu również o czasach, gdy golkiper grał w Sportingu Gijón. Drugi w tej klasyfikacji jest Adán, bramkarz Betisu, który siedmiokrotnie wyjmował piłkę z siatki po strzałach Suáreza.

Warto przypomnieć, że Urugwajczyk spędził ostatnie dwa tygodnie w Barcelonie, gdzie starał się pozbyć niewielkiego bólu prawego kolana, który towarzyszył mu od początku sezonu. Od września czterokrotnie wstrzykiwano mu substancję powodującą wzrost. Możliwe, że widzimy właśnie efekty tych działań.